Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bollokcs80

    Korrektor

    válasz szaszimi #34 üzenetére

    Én ezeket az árakat tudom, de a lényeget tekintve egyetértük, ott kicsit más az ár- és életszínvonal, egy csúcskategóriás teló nem luxuscikk, hanem csak egy jó minőségű termék amit megvesz. Nem kell kínai rendeléssel, meg "noname" márkákkal vesződnie a polgárnak.

    Abban is igazad van, hogy idén tényleg nincs mire váltani. Én például nagy Xiaomi fan vagyok, de az idei, nem csúcskategóriás felhozataluk is siralmas. :( Van olyan telefonjuk, amit minimális változtatással kihoztak más néven, negyvenezerrel drágábban - agyrém.

    Akkor már inkább egy tavalyi andoridos csúcs, vagy akár egy régebbi/kisebb Apple (XR, SE2).

    [ Szerkesztve ]

    B.Cs.

  • saabonline

    csendes tag

    válasz szaszimi #34 üzenetére

    Abban igazad van, hogy a szolgáltatások árai többe kerülnek, de azok, pl fodrász, nem feltétlenül fontos az élethez, bár 8 font havonta egy hajnyírásért nem vészes, viszont a lakás bérleti díjak már simán összemérhetőek a hazaiakkal. Autó olcsóbb használtan jóval, nincs költsége az átiratásnak, igaz, a biztosítása több, de tartalmazza a hazai casco-t is, úgy meg már nem is annyira, útadó van, de nincs autópályadíj, így az is hasonló. Nettó 1200 font körül havonta megvan a teljes munkaidős minimál, aminél nem nehéz többet keresni. Gyakorlatilag minden élelmiszer olcsóbb, a gyerekkel kapcsolatosak meg feleannyi, legyen az ruha, pelenka, stb. Jó példa a 3.6%-os friss tej, ami 3.4 literes kiszerelésben 1font 50, a bankszámla, pénzfelvét, utalás, internetbank, sms szolg, mind teljesen ingyenes. Nincs kolbászból, de hogy mindenféle spórolás nélkül, normál életvitel mellett, ugyanannyi kompromisszummal, mint Mo-on, szerintem 100ezer forintnak megfelelő összeget havonta simán meg tud spórolni egy minimálbéres, persze jobban akar élni, mint otthon, ezért mindenből jobbat, újabbat, többet vásárol, mint otthon tehetné, ezért sokan azt gondolják, semmivel se jobb a helyzete, dehogyisnem, nincs stressz, minimálbéres munka meg bármikor cserélhető, ha nem tetszik.

Új hozzászólás Aktív témák