Új hozzászólás Aktív témák

  • b0bcat

    addikt

    @buherton: Milyen szintű TELC vizsgát tettél le? És mikor? (Csak azért kérdezem, mert a TELC hírhedt volt arról szakmai körökben, hogy éveken keresztül B1 szintű feladatsorra adtak B2 szintű nyelvvizsgát, amíg be nem fenyítette őket a NYESZE.) Középfokú nyelvvizsgát nulláról ennyi idő alatt csak egy nyelvzseni tud letenni. Persze nem kizárt, hogy te az vagy, ha neked ez sikerült. ;)

    @Tigerclaw: Teljesen logikus az okfejtésed, de látszik, hogy te egy nem annyira tipikus oldaláról közelíted meg a kérdést, ugyanis az angolul tanulóknak csak a kisebb része próbál angol nyelvterületen boldogulni az itthon elsajátított tudásával. Igazat kell adnom neked abban is, hogy az iskolában tanult angol esetenként kifejezetten gyenge alapnak bizonyulhat native környezetben (bár érdekes módon a felsőfokon ill. annál is magasabb szinten beszélő ismerőseim sosem panaszkodtak ilyesmire), cserébe a más nem anyanyelvi beszélőkkel folytatott kommunikációra általában teljesen alkalmas. És abban is igazad van, hogy külföldön jobban kamatoztatható egy IELTS, TOEFL vagy egy Cambridge vizsga, mint bármilyen magyar papír, de abban gondolom egyetértünk, hogy ezeket sem puszira adják, hanem kemény munkával kell megdolgozni értük. :K

    @Duliee: Akkor a Duolingo-t pont nem ajánlanám neked. Ingyenes online nyelvoktató oldalt is találsz jobbat, de ha biztosra szeretnél menni, fizetőset jobban megéri választani, és azok sem drágák általában.

    @icemad: Én értem, amit írsz, és nem is szeretném kétségbe vonni sem a szakértelmedet, sem azt, hogy a nyelvtudásod minden bizonnyal pont elegendő ahhoz, ami például a munkádhoz szükséges. Csak amellett próbálok érvelni, hogy nagyon vékony a vonal a "meg tudom értetni magamat" és ennek az ellentéte között, amikor milliós károk keletkezhetnek vagy emberéletek kerülhetnek veszélybe nyelvi félreértések miatt, amelyek akár egészen aprók és jelentéktelennek tűnők is lehetnek... :U

    Azt gondolom, hogy továbbra is sajnos elbeszélünk egymás mellett, úgyhogy részemről lezárom ezt az elméleti "vitát" arról, hogy van-e értelme a nyelvvizsgának, mert túlságosan bele van ivódva a magyar emberekbe, hogy a nyelvvizsga és a nyelvtudás két különböző dolog, holott ez így, ennyire feketén-fehéren tényszerűen nem igaz. És hihetitek azt, hogy csak azért védem a mundér becsületét, mert tanárként része vagyok ennek a rendszernek, pedig pont hogy én is a valós nyelvtudás híve vagyok, ami nem 100%-osan egyezik meg azzal, ami mérhető egy nyelvvizsgán, ám ha nem lennének nyelvvizsgák egyáltalán (illetve nyelvvizsga-kötelezettség országunkban), akkor meggyőződésem, hogy még annyian sem beszélnének nyelveket itthon, mint most (ami csak arra elég, hogy sereghajtók legyünk az Unióban).

    Amúgy meg jól elkanyarodtunk a témától... Más nem írta meg ezt a Duolingo-s tesztet? :D

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Új hozzászólás Aktív témák