Új hozzászólás Aktív témák

  • DuplaZso

    aktív tag

    A MS FS -ok általában a procit falják nagyon.

    A kinézetet vissza lehet butítani eléggé. Olyankor a fix és a generált objektumok száma is csökken, ezáltal a CPU-nak is kevesebbet kell számolni bizonyos beállításokkal. Az utóbbi 3-4 FS-részben - nagyjából ezeket teszteltem be - ezek a jellemzők jól kézben tarthatók, ám ha például valami jó kis részletes sceneryt használ az ember - Lago-féle Ferihegy például, ami még nem is annyira durva - az is térdre tudja kényszeríteni a vasat földközelben.

    Annak, aki nem játszott még repülőszimulátorral, annak érdemes FS2000-rel, vagy CFS2-vel kezdeni a családból, azzal gyakorolni a le-és felszállást, manőverezést.
    Pláne mert ezeknek a gépigénye mai szemmel nézve egész visszafogott.

    Az pedig, hogy mik azok a kiegészítők, amikkel érdemes is vezérelni a játékot, mint sok más területen, itt is két dolog függvénye. Az egyéni igények/tudás és a pénztárca.
    Rettentő jót lehet repülni egy 2000 Ft-os joy-jal is, és bénázni is lehet egy többszáz (nem vicc !) rugós szettel.

    Jómagam anno egy P1-esen, Voodoo2-vel, joy nélkül kóstoltam bele a dolgokba, a CFS2 került a kezem ügyébe. Ott például egérrel is kitűnően lehet irányítani a gépet, bár oldalkormány olyankor persze nincs. Viszont gyakorolni tökéletes, megszerettetni a repülést (itt még nincs túlbonyolítva) szinte ideális.

    Mostanában egyébként nem igazán repülök, de régen napi jópár órát töltöttem a levegőben/gurulón/kifutón.

    Egy dolog biztos: aki megkedveli, az hosszú órákat fog majd a monitor előtt egyhuzomban tölteni. Még akkor is, ha a 747-eshez csupán egyetlen gázkarja lesz. :U

Új hozzászólás Aktív témák