Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Nem kell félreérteni ezt az "adományosdit", mert nem arról van szó, hogy a készítők összekoldulják a pénzt. Ha adsz, akkor kapsz is. Például ha 60 dollárral támogattad a projektet, akkor az első szállítmány 3D tollból kaptál egy saját példányt. Vannak kisebb összegű adományok, de az 1 dollárost leszámítva, mindegyikért jár valami kedvesség. Ez az összes projektre igaz.

    Szóval én inkább nevezném ezt "előre eladásnak", mint adomány gyűjtésnek. Olyan termékekhez keresnek vásárlókat, melyek még nem is léteznek. Aztán ha valami miatt nem valósul meg a projekt (vagy mert nem jött össze a pénz, vagy bármi más miatt), akkor a Kickstarter visszaadja a pénzed.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz FlekkeN #8 üzenetére

    Ha a projektre nem jön össze elég pénz, akkor sem nyúlja le a cég a pénzed, visszakapod az adományod. Ha a projekt megvalósul, akkor meg az eladó érdeke, hogy ki is szolgálja a vásárlót, hiszen azért ment Kickstarterre, hogy sikeres, funkcionális, működő vállalkozást indítson. A Kickstarter meg szelektál és igyekszik kiszúrni a kóklereket akikkel nem megy semmire, neki is számít, hogy a lehető legtöbb projekt megvalósuljon, hiszen a jutalékból tartja fenn magát.

    Az csak valami magyaros szokás, hogy indítok egy céget valamilyen zsíros pályázat miatt, aztán ha megvan a lóvé, akkor kimentem a vagyont máshova és lehúzom a rolót, átverve minden üzleti partnert és a pályázatot kiíró személyt/hatóságot/vállalatot.

    De ennyi erővel webshopból se rendelj semmit, mert útközben felborul a futár és leég a rakomány, akkor meg a futárcégnél kell a pénzed után menni, vagy bankkártyával/előreutalással kifizetted a terméket, de még a boltban van amikor leég az egész kóceráj és csődbe megy a cég, akkor is futhatsz a pénzed után. De akkor tovább megyek: Bankszámlát se nyiss, mert ha csődbe megy a bank... Vagy ne menj az utcára, mert mi van ha a buszod fékje nem fog... Vagy ne egyél egy olyan ételt sem amit nem te hizlaltál vagy termesztettél, mert mi van ha a csomagolóüzemben patkányméreg kerül bele... érted, felesleges folytatni.

    A Terms of Use nem tartalmaz semmi olyat, amitől kockázatosabb lenne így megvásárolnod valamit, mintha egy tetszőleges webshopból rendelnél terméket. Maximum itt az egész koncepció jellegéből adódik, hogy várnod kell amíg beindul a gyártás, így megeshet, hogy csak hetekkel, hónapokkal később kapod kézhez, de ezt előre tudod, mert ugye elolvasod a feltételeket és a leírást.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz sing1ep1ayer #52 üzenetére

    Nem csak az USA lehet a lehetőségek hazája, de érdemes megismerni az őket is, mert teljesen más a világlátásuk. Ott nagyon nagy a vállalkozói szellem és a tenni akarás, ezzel szemben itthon elég gyér és az üresen hagyott teret is főleg a multik igyekeznek kitölteni. Egész történelme van annak, hogy magyar mérnökök, feltalálók vagy művészek kivándorolva valóra tudták váltani azt, amit nálunk csak leszarozni tudtak vagy egész egyszerűen politikai okokból üldözték el őket.

    De ez nem csak ránk jellemző. A német tudományos élet is sokat veszített azzal, hogy a nácik elüldözték Albert Einsteint, aki hát hol máshol futhatott volna be egy mesés tudományos karriert, ha nem az USA-ban.

    Sajnos ilyen téren teljesen mások vagyunk az amerikaiaktól. Minket nem csak az idióta törvények, betarthatatlan szabályok és a taposóaknákkal teli gazdaság hátráltat, hanem az alapvetően sokkal pesszimistább világnézetünk is.

    Ismertem olyan fickót, aki az USA-ba már 80.000 dollár tartozást halmozott fel négy tönkrement vállalkozásból, de már kötötte volna az újabb hitelszerződést a következő "tutisiker" vállalkozásához. Persze a fickónak semmi üzleti érzéke nem volt és kár belé a pénzt pumpálni, de az általános hozzáállást jól bemutatja. Akkor is megy ha már negyedszerre kerül padlóra.

    (#53) McSpy: Bár nem Kickstarter, de ott van a Leonar3do is, ami világsiker lett és a mai napig magyar cég. Vannak teljesen pozitív kivételek, de mondjuk oda kellett az Intel hátszele is ami elhalmozta díjakkal (vele együtt pénzjutalommal) a találmány kiötlőjét. Itthon ki adott volna rá pénzt, ki finanszírozta volna azt, hogy a terméket megismertessék a világgal?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák