Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #113 üzenetére

    "Hogy a viccet folytassam: azt már rég tisztáztuk, hogy egy emberrühellő szociopata vagy, már csak arról vitatkozunk, hogy egyáltalán gerinced van-e."

    Én? Nem tudom ki mondogatta korábban egy másik témával kapcsolatban, hogy a szerencsétlen csóró akkor is vegyen meg olyasmit, aminek a másolásával nem okoz kárt, ha emiatt nem eszik, vagy nem tudja kifizetni a számlákat, amikor sokszor a körülmények áldozata. Őket nem kell sajnálni, de valakit, aki a saját hülyesége miatt hozta magát ilyen helyzetbe (és most nem a 16 éves koráról beszélünk, mert akkor még a szülei dolga lenne, hogy megtanítsák neki, hogy ne hajtson végre törvénysértő tettet azzal, hogy a saját fiatalkorú testét fotózza), azt igen, azt sajnálni kell, ráadásul párhuzamot kell vonni közte és aközött, hogy egy utcát lefotóznak és kivehetetlen emberalakoknak még az arcát is kihomályosítják... És itt most nem arról van szó, hogy bárkinek igazat adnék, vagy a csajt egy ***** *****-nak tartanám, mert sokszor van, hogy tényleg csak naiv volt. De hagyjuk, úgyis mindig én leszek a szemét... :W

    "Ha te nem tudsz különbséget tenni egy párkapcsolatban két személy között történt bármilyen interakció és egy szemétségből publikált fotó között"

    De tudok, csak nem tudom mi köze ennek a Google StreetView-hoz. Meg amiről bizonyíték készült, az már többé nem két személy között történt.

    "fordulj pszicológushoz, mert nem tanultad meg a gyerekkorod (?) alatt, hogy egy normális társadalomban mi elfogadott és mi nem."

    Az emberi viselkedést is hosszasan lehetne elemezni, de valahogy én mindig arra jutok, hogy ez is csak a társadalom hibája, ahol a gyerek azt látja mindenhol, hogy ez a "menő", a szülőknek nincs idejük foglalkozni vele, az őt körülvevő közösség pedig megintcsak hatással van rá.

    Ergo: a nyilvános publikálás és az intim meztelenség között nem a szégyenlősség a különbség, te nagyon egyszerű.

    És ez a Google hibája, vagy azé, aki publikálta a képet? És ha ő meztelenül szaladgál az utcán és kivehetetlen emberalak formájában megörökíti a Google, akkor az kinek a hibája?

Új hozzászólás Aktív témák