Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    Felmerült bennem pár kérdés:
    - Ki volt az aki ezt a programot megírta? Hiszen aligha a megfigyelés kiagyalója körmölte be a forráskódot a gépbe hogy "most majd jól megnézek mindenkit".
    - Aki megírta, az nem tudta mire lesz használva?
    - Ha tudta, miért írta meg ennek ellenére is? (gondolom 7 számjegyű pénzért és $ vagy Ł állt utána)

    Hiszen ha mindenki nemet mond, akkor a program nem készül el, vagy az a felső-vezető kényszerül beülni egy programozó suliba.

    Erre mondom én hogy csak azt csinálhatják amit megengednek nekik.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz dgabor80 #46 üzenetére

    Aki "huncutkodni" akar az nem kártyával fizet a pénztárnál, nem gépen tartja a terveit és nem "Ez egy bomba" feliratú táskában viszi A pontból B pontba a "játékszereket".
    A megfigyelési rendszerek 90%-a nem a terrorizmus ellen van, mert a többsége csak a hülyéket buktatja le. Ez csupán a szabad mozgás és gondolkodás kordába szorítását szolgálja.

    Nézd meg, hogy 1-2 reptér is olyan biztonságos, hogy ha megállok a kocsival a közelében, előkapok egy rakétavetőt a csomagtartóból simán kilövöm az első felszállót. Hisz odaengednek (lásd youtube) és jó ha 100-200 méterre jár még a gép.
    Na ennyit a biztonságról.

    A jelenlegi rendszerek csak azokat szűrik akik titkosítatlan csatornákon online szerveződnek (átlag emberek, mint te vagy én), egy esetleges aktuális hatalom megdöntésére. Másra nem jó.

    Szerinted mi értelme webkamerán figyelni átlag usereket és lementeni az elkészült képet? Hátha a kinyitott gép előtt kinyújtott nyelvel szerelem a "most megdöglesz USA, mert ez egy bomba" feliratú robbanóeszközt? Vagy éppen ott pedofilkodok? Ez nem indok! Ennyi erővel véletlen időközönként bemehetnek a lakásomba szétnézni, átforgatni a fiókjaimat, mert lehet hogy én egy bűnöző vagyok, vagy nem. Aztán ha találnak egy kis glicerines kézkrémet akkor elvisznek mert ebből bombát is lehetne csinálni? Ugyan már!

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák