Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz hallador #28 üzenetére

    Ezt így azért nem mondanám hogy könnyebben irányíthatóak, az egész alázat kérdése.

    És azért valljuk be akik már 20 éve üzemeltetnek és Senior-nak képzelik magukat azokban semmi ilyesmi nincs.
    Ami itt is látok, sokan keverik az üzemeltetést az építéssel. Egy átlagos üzemeltető nem fog lerakni neked egy nagyvállalati infrastruktúrát, csak nyomkodja a gombot, lehetőleg anyázva, hogy már megint dolgozni kell. Hibakeresés nála annyi, hogy újraindítja a gépet, logot már nem nyit meg:) Sajnos ez is éles tapasztalat.

    Technikai tanácsadóként én azt tapasztalom hogy van egy réteg, aki azt hiszi mivel már régóta ott ül már mindent IS tud. Soha el nem ismerné ha valamiben téved, inkább dokumentációt hibáztat:)

    Ezzel szemben bármilyen élelmesebb fiatal aki szeretne tudást is felszedni, abban ott a szakma iránti alázat. Ez a lányokban jobban ott van mert hírhedten hímsoviniszta az ipar és rengeteg az antiszociális elem.

    Lásd "tyúkól"... pff.

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

  • #95561216

    törölt tag

    válasz hallador #28 üzenetére

    Nem tudom te milyen párhuzamos valóságból estél ide, nekem förtelmesen rosszak a tapasztalataim németekkel. Mindent jobban tudnak, de ez pár havonta változik, ötödik iterációra, elbaszott 100 milliók (euró) után jutnak el oda, amit mi eleve javasoltunk, de megveregetik egymás vállát, hogy milyen jól kitalálták. És pont, hogy görcsösen ragaszkodnak a régi módszerekhez, szóban ugyan agile, scrum meg kutya f***a, aztán meg pörög ezerrel a waterfall, és lehet tolni a kódot TFS-be, amit már az MS is dobott.

    Cégen belül lazán pakolják az embereket, és amilyen szintet elértek, azt megtartják, ha Hans 30 év tapasztalattal vonatirányító rendszer architect volt, akkor lazán berakják cloudos backendre security architectnek, és hiába süt a kiadott doksijairól, hogy wikipédiáról ollóza, amibe itt-ott orbitális baromságok kerülnek, ő a német architect, az van amit mond. Ehh bazmeg, soha többet német cég.

    Az meg hogy itsh pozitív példaként merülhet fel, így március elején már garantáltan az év vicce győztese.

Új hozzászólás Aktív témák