Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz elithun #8 üzenetére

    na ja. Más it területeken nem ritkák a lányok, csak ugye most is talán programozásra gondolnak, miközben it-ről beszélnek.

    Manuális tesztelőként, helpdeskesként, grafikusként talán nem olyan ritkák. Persze ezek nem is feltétlen a hardcore it területek.

    A programozás lehetőségéről való felvilágosítást elvileg az iskolában is meg kellene kapniuk, legalábbis úgy hallom, hogy manapság már talán érettségire is lehet ilyesmi az informatika óra keretében - bár lehet ez csak választható tárgy ott.

    (#4) atike: rabul ejtette őket a technológia :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    Jaaj, ne nyomjátok már fullba a kretént. Mindeki az lehet, ami akar. Ha a nyugati lányok nem akarnak számítógép elé ülni, akkor nem lehet kényszeríteni őket. Pedig sokszor már pozitív diszkriminációval és kvótával próbálják betolni őket. De akkor sem akarnak szót fogadni a lányok. Azt a pár lányt aki mégis ezt választja egyenesen tenyerükön hordozzák a kollégák.

    Azért vicces, hogy pont olyan országokban sokkal egyenletesebb az arány, ahol a nyugatiak szerint a nők jobban el vannak nyomva. Ilyen például india vagy akár egyiptom is. Sőt, akikkek dolgoztam, ott mintha többségben lettek volna a lányok.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz dabadab #61 üzenetére

    Nem tudom mi a bajotok. Egyszerűen a nyugati lányoknak nem lehet megparancsolni, hogy menni kell dolgozni. Azt tesznek amit akarnak, azt tanulnak amit akarnak. Keleten meg más hagyományok vannak, más életszínvonal. Ott kitörési lehetőség informatikusnak menni a lányok számára, ők motiváltak, hogy jók legyenek ebben a szakmában, nem jár nekik pozitív diszkrimináció.

    Tetszik nem tetszik, nem parancsolhattok a lányoknak és pont. Akárhogy megy is a hiszti, hogy nem azt teszik, amit ti elképzeltek. Pont. Okoskodás helyett hagyjátok a lányokra, hogy mit akarnak.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Silεncε #67 üzenetére

    valami ilyesmi homályos elképzelés rajzolódik ki:
    Ismer egy kivételesen jó szakembert, aki történetesen nő. Ezt extrapolálta azzá, hogy minden nő zseni. Viszont a nők el vannak nyomva, mert különben önszántukból mind architect lenne. Ezért át kell nevelni őket, hogy rájöjjenek, ők ezt szeretnék.

    S amikor elküld melegebb égtájra egy lány, ha azt mondod üljön a gép elé és legyen architekt, válasszon olyan szakmát, ahol élethosszon át való tanulással lehet bennmaradni, az azt bizonyítja, hogy a társadalom elnyomta és kimosta az agyát. Ezért mindenki sötét, aki szabad akaratot hagyna a nőknek. Na ezért van annyi jó női szakember az elnyomó társadalmakban, mert el kell nyomni az elnyomást :DDD

    Bocs :P

  • azbest

    félisten

    válasz PapaMaci #69 üzenetére

    Talán némi párhuzam van eközött, meg a sokbetűs soknemű mozgalmak közt, amikor valójában mondvacsinált problémákra fogva akarnak előjogokat szerezni a rátermettséggel szemben.

    Ahogy más is írta, nem baj, ha van mondjuk ilyen kedvcsináló kezdeményezés, amiről a hír szólt. Viszont az, hogy ilyenre szükség van (ha tényleg kicsúfolnák a fiúk), az inkább tünet arra, hogy az oktatási rendszerrel van baj, mert teret ad a bullyingnek. Szóval inkább ott lehet probléma, higy fotelból mindenki nagy harcos, de való életben inkább elfordulnak és nem vesznek tudomást róla.

    Ha meg eleve az oktatás vacak, akkor azt vegyük észre. A fiúk esetén is. Ráadásul nem is lehet egy kaptafára venni a magyar, az amerikai vagy épp a finn oktatást, mert nagyon mások. Ha mégis hasonló az arány, akkor talán rossz okokra hivatkoznak.

    Emvy: megint eljutottunk oda, hogy a részvényesek a profit helyett a nőgyűlöletet választanák. Ez sántít.
    Valóban számszerűsíthető, hogy kit éri meg alkalmazni. A termelékenységnél pedig számíthat az, hogy mennyi betegszabadságot vesznek ki. Hogy ki vállal túlórát. Vagyis ki hajlandó többet áldozni a cégért. A gyermekvállalás sem mindegy, de ennek jogi és biológiai része is van. Jogi oldalról az északi országok, a zordabb körülmények adják, hogy a pár mindkét tagja kap egyszerre hosszabb időt a családra.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz anaqer #106 üzenetére

    A probléma (szerencsére már) nem igazán azzal van, hogy interjúkon hátrányosan diszkriminálják a számítástechnikai pozíciókra jelentkező nőket - inkább azzal, hogy még mindig nagyon kevesen jutnak el odáig.

    Sok helyen a hr-es első körben nő. És ő nem hívja be a másik nőt. Sajnos én is láttam már olyat, hogy a többek közt hr-es feladatokkal is foglalkozó kislánynak semmi fogalma nem volt a szakmai dolgokról. Egyszer kérdezett, hogy szerintem érdemes e egyik jelentkezőt behívni, mutatta a papírt, egy lány volt. Hát, rövid beszélgetés után felvilágosítottam, hogy amiket írt technológiákat, azok egyébként pont azok, amire keresnek embert (ő másnak hitte). Persze azt is megemlítettem, hogy a tapasztalatnál nekem úgy tűnik, hogy az egyetemi gyakorlatok köszönnek inkább vissza (junior pozícióra miért is ne). De hozzá tettem, hogy figyu, szerintem hívd be, nem veszthettek semmit, ha meghallgatjátok.

    Ugyanott van hasonló szerepkörben (hr, coach, projektvezetés), aki igazi multitálentum, valóban ért minden részéhez, tanulta/folyamatosan fejelszti is őket, plusz szükség esetén programozásba, grafikusi feladatokba is be tud szálni. Na ő éppen pont férfi. De azt hiszem a kislánynak több szava lehet, mert ő a főnök kis hercegnő kislánya :)

    Másik helyen, ahol felvettek pár lányt: több féle területre hirdettek, akin látták, hogy másik területhez esélyesebb, annak mondták, hogy inkább arra vennék fel, bár nem arra jelentkezett. Két tesztelő lánnyal bővült a csapat. Kifejezetten fejlesztő pozícióra nem volt alkalmas jelentkező. Az egyik lány azért lehet később fejlesztővé válhat. Nincs kvóta, de kifejezetten örülnek, ha végre lány is jelentkezik.

    (#115) lezso6
    úgy tűnik végig kéne olvasnom a többi kommentet is válasz előtt, mert már nem első alkalom, hogy hasonlókat írok mint te :D

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz cattus #126 üzenetére

    Lehet, hogy van ilyen is. De én inkább olyat láttam, hogy "irodista" munkakörökben mindig is jellemzőbb a női munkaerő. Az más kérdés, hogy esetleg a szülők közgazdász szakra akarnak küldeni minden lányt, hogy majd valami bankban dolgozzanak irodistaként. Esetleg ügyvéd, jogász legyen, mert azok gazdagok. A lényeg, hogy pénz és hatalom közelében legyenek.

    Annó én inkább láttam olyat, hogy régebben vidéken még sokfele haszontalan naplopásnak és játéknak tartották a számítógépet és nem hittek abban, hogy meg lehet belőle élni... a fizikai munka csak a munka. Persze nagyvárosokban lehet másképp volt, mert a vidék évtizedekkel el van maradva sok helyen.

    Aztán persze manapság már sokszor az IT irányt is tolják, mert benne van a köztudatban a milliárdos IT cégvezetők neve meg, hogy sokat lehet vele keresni. Aztán, hogy a valóság életre szóló tanulás és az igazán jóknak nem napi 8 óra, hanem az élete ez, azon már lehet meglepődnek később.

    Vicces, mert egyébként meg tényleg az van, hogy a lányokra mondják, hogy stréberek, a fiúkra meg hogy lusták, ahogy (#114) UnA is említette. Zavar van az erőben :D

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Ijk #155 üzenetére

    Középsuliban az osztályfőnököm (alacsony termetű, vékony, őszes kis asszony, annál nagyobb makacssággal :) ) rendszeresen razziázott a számítógéptermeknél, hogy hazaküldjön tanulni történelmet és irodalmat :D

    Ezzel szemben a gyakorlatban, reggel 7-kor már az egyik gépteremben voltunk páran. Tanítás után a könyvtárban vártam ki, hogy felszabaduljon a gépterem, amikor délután volt játék klub. Külön kihívás volt, hogy ki tud olyan boot floppy-t csinálni, amivel elindultak az erőforrásigényesebb játékok, különböző bootmenüket, konfigurációkt próbálgattunk, mert volt ami egyébként csak 2 gépen futott erőlködés nélkül, de mi 10-15en voltunk. A hardcore kockáknak volt némi protekciója, hogy amíg a belső teremben tanfolyam ment, addig is leülhettünk a külső tanári részen az ottani gépekhez. Mellesleg, amikor lehetett szakkőrre is jártunk. Nem csak játszottunk, hanem programozói próbálkozásaink is voltak, egymással versengve, a vitát úgy rendezve, hogy megnéztük kinek az ötlete jobb a saját megvalósításában. A játékosok közt egyébként volt néhány lány is, úgy emlékszem hogy külsőre (öltözködés) is hardcoreabbak voltak, talpraesettek. De a többi lány legfeljebb emailezni járt be vagy neten olvasni, beszélgetni. Ők matekversenyekre jártak, meg nyelvvizsgát tettek. Igazából a végére már majdhogy nem szabad bejárásunk volt, mert ismertek minket a takarítónők is. Tudták, hogy sosem volt baj velünk, akkor sem amikor többször ottfelejtettek minket a tanárok :D Ez a 90es években volt.

    Nem volt jellemző, hogy el lettek volna nyomva a lányok. Szinte mindenki továbbtanult.
    Ha valaki mégsem ott kötött ki, ahol szeretett volna, az szerintem inkább köszönhető a hazai helyzetnek. Ezt láttam az egyetemi ismerőseim közt is. Egyszerűen nincs itthon igény bizonyos területeken magasan képzett szakemberre, ezért mindenféle alantasabb vagy szakmán kívüli területen tengődnek sokan. Az alantasabbat úgy értem, hogy betanított munkásnak elmenni valamilyen komoly diplomával azért pazarlás. A techológiai szektorban könnyebb elhelyezkedni, de itt is ég és föld a különbség a különböző cégek elképzelései között. Itt is el lehet pazarolni sok szakembert tudásához nem passzoló feladatokkal, kevés pénzért. De lassan ez nem csak magyar, hanem európai probléma lesz [link]

  • azbest

    félisten

    válasz lezso6 #177 üzenetére

    "mindent meg kell tudni javítaniuk"

    az informatikusokat is súlytja hasonló kényszer... múltkor is beszélgetésbe elegyedtem a lépcsőházban egy szomszéd nénivel és amikor megtudta, hogy programozó vagyok, akkor gyorsan megkérdezte, hogy szerintem a 10 éves gépén meg lehet -e csinálni a firefoxot, hogy megint működjön, mert a fia egyszer megcsinálta, hogy a régi verzióval működjön neki valami oldal és mondta, hogy sose nyomja meg a frissítést, de múltkor szemüveeg nélkül véletlenül rányomott. Szóval azóta a firefox folyton azt mondja hogy frissíteni kéne a silverlight plugint, amikor elindítja. Mondtam neki, hogy hát frissítse, de azt mondja nem lehet. És a gépet sem akarja újra cserélni, mert neki az jó és az újabb vindózzal nem megy a fényképezőgépe és a nyomtatója. Szóval a retro win verzióra, a retro firefox verzió kéne neki, amivel a retro silverlight plugin megy és hogy azt lehet -e. Persze, tudtam volna ötletelni, de ha nagyon belemegyek, akkor még a végén rám hivatkozik aztán valaki engem fog szindni. Szóval én annyiban hagytam, hogy a programokat nem árt frissteni, mert az is problémát okozhat. Nehogy valaki elkezdje megfejteni itt, nem nem nem, elég a saját gépeimet rendben tartani, kiöregedtem már ebből.

    És még csodálkozunk, hogy nem akarnak a lányok ebbe belefolyni? ;]

    Vagy amikor nagybátyám meghallotta, hogy informatikus vagyok, akkor hívott, hogy szereljem meg a katódsugárcsöves tévéjét. Nem akarta elfogadni, hogy nem elektroműszerész vagyok :P

    Vagy, hogy egy set-top-boxot vagy tévét sem tudnak beállítani a család nő tagjai, pedig le is rajtoztam nekik, hogy a távirányítón és a menüben mit kell nyomni. Anyám egyszer kiakadt, mert új korában egyszer lefagyott az stb és telefonon próbáltam neki segíteni. Mondtam neki, hogy a doboz hátulják van egy kapcsoló, azt kapcsolja ki, majd kis várakozás után be. Pár perc egyre fokozódó hiszti után rákérdeztem, hogy pontosan minek a hátulját is nézi most... hát a tévéét.. jó akkor az alattalévő dobozt. És meglett. Azóta tudom, hogy azt kellett volna mondanom, húzza ki a konnektorból. Kapott egy kapcsolós elosztót :D
    Ellenben, ha megragad valami megoldás, akkor legközelebb költenek hozzá egy fals elméletet és már úgy magyarázzák el másoknak, hogyan kell.

    Szóval.... tudjátok mit. Én is le fogom tagadni, hogy informatikus vagyok, helyette beszélgetek az időjárásról. :P

    Mit szóltok ehhez, hogy 9 fokok is vannak újévkor, meg olyan napsütés, hogy melegem volt a kabátban. Ez a globális felmelegedés... hupsz, túl okosság... szóval milyen jó, hogy nincs hideg :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz #73749248 #207 üzenetére

    Némi előítélettel fogalmazva: keleten a nők is dolgoznak, régebben a keleti blokknak volt nagyobb hatása ránk... nyugaton sokan háztartásbelik lehetnek. A tévéből, sorozatokból sokszor azt látják, hogy a nőket eltartják, amíg a férfi dolgozik, addig ők élik világukat, csak a pénzt költik.

    Csak azt felejtik el, hogy nyugatabbra is divatba jön a női munka. Nem csak kényszerből, hanem esetleg azért, mert nem mindenki elégszik meg a háztartásbeliséggel. Nameg ott a háztartásbeliség sem azt jelenti, hogy semmit sem csinál, hanem megszervezi a család életét, intézi a család ügyeit. Persze lehet bejárónő is van, mert azért a menőbb családoknál nem aljalul le a fizikai munkára a nő, de attól még tevékenyen segíti a család életét. A keletiekre rászabadult jobbléttel meg annyi jött ebből át, hogy a nőnek semmit sem kell csinálni, eltartják és semmit sem kell dolgoznia, csak lenyúlni a pasik pénzét - tévésorozatok.

    Persze, ez nem minden nőre igaz. Eleve kell egy intellektuális szint, hogy felfogja valaki, nem az a valóság, amit a tévében lát. De pepitában ugyanez van az idősebb koszosztály női tagjaival és a szappanoperákkal, meg a tévés propagandával. A beszűkölt kis világképük alapján van egy fals elképzelésük arról, hogy mit tehetnek meg. És nem negatív irányban, hanem épp ellenkezőleg, élősködés jelleggel. És lehet nem PC, de még a vidéki rokonságomban is látok példát arra, hogy vanank lányok, akik tessék lássék járogattak iskolában, de a fő cél az, hogy legyen egy pasi és soha ne kelljen munkába járni.

    Ez persze másképp torz világkép, mint mondjuk az usabeli sjw mozgalmaké. Ott más szinten van a jólét és a lehetőségek is. De az ilyen torz látásmódok felszámolása nem célja a döntéshozóknak, mert a buta embereket könnyű irányítani választásokkor.

    Nameg azt is látni kell, hogy más jár a fejében, máshogy viselkednek a dolgozó, de esetleg kevésbé megbecsült szakmák női tagjai, mint az elkényeztetett sjw ficsúrok. Csak persze igyekeznek összemosni a dolgokat, hogy a jogosabb panaszokon felkapaszkodhassanak a semmirekellők is.

    Azt hiszem az is közrejátszik, hogy a 80as évek után a lázadó fiatalok mindent megengedtek a gyerekeiknek. Azt hitték, hogy jót tesznek azzal, ha tanítás helyett mindent ráhagynak. És már azoknak is lassan saját gyerekük van, akik aztán még elhanyagoltabbak. Ez sem igaz mindenkire, általában az intellektuálisabb családokban igyekeznek foglalkozni a gyerekekkel most is.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz solena #209 üzenetére

    örülök, hogy leírtad a tapasztalataidat :)

    Egy apróság, ahogy más is írta, régen egészen más feladatokat jelentettek az operátor és hasonló területek, mint ma. Ahogy ma is nagyon eltérő területei lehetnek a technológiai szakmának, mégha egy csoportba is sorolják őket :)

    Arra kíváncsi lennék, hogy milyen jellegű településeken volt ez a tapasztalatod (iskola, munka). Legalábbis nekem úgy tűnik, hogy minél kisebb, elzártabb település, annál több teret tud kapni a maradi és szélsőséges gondolkodás. Bár találni erre példát nagyvárosban is, tahók mindenütt akadnak, nem csak lányokkal szemben.

    Persze én is rácsodálkozom, ha női programozókkal hoz össze a sors. Nem negatív értelemben, hanem na végre módra :D Amúgy van egy elméletem arra, hogy aki a sci-fit szereti, az általában jó a technikai dolgokban is. Talán azért, mert elvonatkoztatási, kreativitási készségre van szükség a műfajhoz. Etttől persze vannak olyan tech területek, ahol más skill-ek előnyösebbek, pl türelem, ismétlődő folyamatok precíz végrehajtása és dokumentálása - tesztelők. Amúgy igyekszem mindenkit egyenrangú partnerként kezelni kezdetben, aztán van aki bebizonyítja, hogy adott területen mégsem egyenrangú és akkor aszerint változtatok.

    (#212) lezso6
    "De néha ebből a meglepédésből adódhat félreértés, s ezt pedig az előítéletek okozzák. Pl biztos azért lepődött meg, mert szexista vagy biztos azért örül a nőnek, mert meg akarja dugni. Vannak ugye ilyenek is, és hát ez se jó."

    Mondjuk, ahol vegyesebb a nemek aránya, gondolom nem annyira ritka, hogy munkatársak is összejöjjenek, hiszen az életük jelentős részét a munkahelyen töltik. Szóval, emberi gyarlóság, de szerintem ilyen szempontból sem lenne rossz, ha több nőt érdekelne ez a terület. :B

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Béééla #219 üzenetére

    Sosem értettem ezt a zokniszandál dolgot. Kényelmes, praktikus és egészséges viselet :P
    Lányoknál is értékelem, ha nem nyomorgatják szét a lábukat valami buta divat miatt.

    A szexiség/szépségideál meg kultúrafüggő, lehet a sok amcsi befolyás miatt divat mondjuk a már többször említett forma manapság, de ez változó és nem is egységes a világban [link] :)

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz emvy #231 üzenetére

    Mert bedobni egy keresési eredményt, ahol a találatok többsége mégcsak nem is arról szól a címük alapján, mint amire hozták... hát annak sok értelme van.

    Különben sincs igaza [link] ;]

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz cog777 #245 üzenetére

    A játék választék kapcsán, főleg az AAA kategóriában az a kínálat, amiért hajlandóak azt az árat megfizetni. Valamint az adott platform, a kontrolleres kezelés is kizár rögtön több kreatívabb területet. Ha valakinek másmilyen tartalom kell, akkor az más platformon és ott is inkább az indie fejlesztők körében kell keressen játékokat, mert ott nem kizárólag a magas profit, hanem esetleg a fejlesztők saját érdeklődése is számít.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz nicsefrigyes #255 üzenetére

    A norvégoknál 2008 óta kvóták vannak, például cégeknél 40% nőt törvényi kötelesség a vezetőségbe felvenni. Más genderes oldalkon meg olyan híreket írnak, hogy a nők lassan kiszorítják a felsőoktatásból a férfiakat. Szóval az utóbbi 10 évben a pozitív diszkriminációs törvényeknek is köszönhetően változhat az arány az oktatók között is, csak ott van jópár év átfutás, mire prof lesz valaki. Mondjuk nem részletezték, hogy milyen területeken, az sem lepne meg, ha fordítva sülne el és a kvóták miatt kellene külföldről importálni szakembereket, mert a nemi kvóták miatt nem az a legfontosabb, hogy olyat vegyenek fel, akit érdekel a terület.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák