Új hozzászólás Aktív témák

  • Jack Hunter

    csendes tag

    LOGOUT blog

    Sajnos a JVC sem képes normális appot csinálni a készülékéhez.Az áruházban van több mint 100 ezer letöltés,és az értékelés nem éri el a 3 csillagot.Mindenki szidja mint a bokrot.Én nem is kínlódtam vele,minek?Auxon rákötve a telefont,telefonról,tartó segítségével ugyanúgy,ha nem kényelmesebben lehet léptetni a zenét,kiválasztani a kedvenc műsort,akár hangerőt állítani.Kényelmesebb,mint fejegységről.
    Más.
    Én sem vagyok hangszínszabályzó rajongó.Kedvelem a loudnesst, ez tény és való.Viszont a rengeteg hangzásjavító funkcióért cserébe bőven ellettem volna egy pluszmínusz tizes skálán állítható magas,közép,mély hangszínszabályzóval.Azért tököltem vele ennyit,mert gyárilag-hát eléggé lelombozóan szólt.Miért választottam ezt?Mert nem elégszem meg a dzsunka kategóriával,valami középszerűt szerettem volna,ami nem kerül sokszázezerbe.Lélektani határ volt a 25 ezres kategória.Ez még bőven belefért,normálisnak tűnt,de nem láttam bele.Elcserélném?Nem valószínű,hogy ennyiért kapok jobbat,tehát nem.
    A frekivágást nálad úgy csinálnám meg,hogy legyen 50 hz az alja hátul,elöl meg 80-100.Felső vágást nem alkalmaznék.Ennél lejjebb nem biztos hogy érdemes ereszteni,mert valószínűleg úgysem képes megszólaltatni.
    Nem szeretek wattokkal dobálózni,mert nincs sok értelme,tájékoztató adat csak.De hogy megnyugtassalak,nálam a két hátsó ovál 120w/darab,elöl meg 60w/darab.Az nem baj,ha nagyobb teljesítményű hangszórót akasztasz rá,csak oda kell rá figyelni,bizonyos hangerő fölé nem szabad tekerni,mert vagy az erősítő melegszik túl,vagy a torz jel nyírja ki a hangszórót.Tipp:álló autónál szóljon valami dübörgős zene,ahol rengeteg mély van.Valami minimal,koronita,hip-hop,vagy hasonló.Lassan emeld a hangerőt addig,amíg nem hallasz halk,de egyre erősödő torzítást.Ha ez a jelenség például 20-as hangerőnél jelentkezik,de a fejegység hangerőszabályzója nem érte még el a maximumot,akkor vedd vissza két-három fokozatot.Ezentúl legyen ez az érték a maximum.Ha nem elég a hangerő,akkor kénytelen leszel plusz erősítőt beiktatni.Ha kisebbek a hangszóróid teljesítménye,mint az erősítő,a recept ugyanez.Hangerő lassan felemel,és erősen figyel.Egy bizonyos szinten túl elvékonyodnak a basszusok,esetleg "felkoppan"a hangszóró.Nézd meg,mit ír ki a hangerőszabályzó.Legyen megint 20.Addig kell visszahalkítani,amíg újból teljesek lesznek a basszusok.Nézd meg,milyen számot látsz,és ezentúl ez legyen a maximum.Ha kevés,nagyobb hangszórókat kell venni,vagy esetleg mélyládát beiktatni,és a hangszórókat frekivágással szabályozni.
    Jaj,igen,azt még elfelejtettem majdnem,de igen,tölti a telefont usb-ről.Azt hiszem,mindenre válaszoltam.

Új hozzászólás Aktív témák