Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz MZperX75 #7 üzenetére

    35 watt? akkor ennek annyi. 20 watt környéke elfogadható lenne.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz sb #41 üzenetére

    Miért kellene mutatnom? Mi a fenéről beszélsz ?Röhejes már ez az üldözési mániátok...gondolom a konkurenciával akar versenyezni és az 15 wattal jön 4 magra...nem a 4 Gz ről kell álmodozni mobil fronton , hanem a kis fogyasztásra és az ehhez arányosan nagy teljesítményre. ha éppen az 3 Ghz akkor 3 Ghz,tökéletesen elég az mobil frontra..., nem én álmodozok 4 Ghz mobil ryzenről itt a fórumon , mint látod...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz leviske #44 üzenetére

    Így van, ez a korrekt. ha ezt hozza TDP keretben az ütőképes konkurencia lesz.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz sb #47 üzenetére

    Úgy kb az jön le nekem, hogy fogalmad sincs a Mobil piacról ezen kijelentésed alapján és fingod sincs melyik kategóriába milyen TDP kerettel kellene gazdálkodnia, csak vakon támadásnak fogsz fel a kedvenc gyártód fele egy tök evidens dolgot.
    Ha piacot akar szerezni, mert kb le sincs szarva ebbe a kategóriába az AMD- itt nem annyira lesz könnyű a dolga mint asztali vonalon.
    Az hogy erős IGP dolgozik benne nem jelent kárpótlást sok területen a magas fogyasztással, tehát egy jól beállítható, akár 20 wattos TDP keretre is beskálázható processzorra van szükségük még a mai felhozatalba is, de az érkezőről ne is beszéljünk.
    Ahol a 35 wattos keret megengedhető ehhez viszonylag magas órajelnek kell párosulnia, ott meg nem feltétlenül az APU fogja végezni a grafikai munkát.
    4 Ghz álmodozások meg magas TDP keret majd el fog menni pár gamer notiba , de nem a piac döntő többségébe.
    20-25 watt abszolút nem elérhetetlen ryzen számára, még ha az mellé nem lesz( és nem is kell) túl magas órajel, főleg ha betolnak egy erős IGP-t, akkor meg arathatnak így is...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz [CsuCsu] #55 üzenetére

    Ezt remekül összefoglaltad, pontosan jól látod a piaci helyzetet, és ha ez mellé tényleg sikerül mérvadó hardvert letenniük, az Intelen kívül ez mindenkinek csak jó. ( de egyébként még nekik is az lehet , hisz láthatjuk, hogy hirtelen még is csak kell az új gyár és a rengeteg mérnök)

    Problémát a megszellőztetett 45-65 wattos keretben látom, de az IGP inaktívvá tételével és jó skálázhatósággal ez versenyképes lehet.( meg persze ha az IGPjól sikerül akkor nem fogja sok gyártó inaktívvá tenni)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #32839680 #57 üzenetére

    Így van, van előnye is meg hátránya is a dolognak, de teret kell nyerniük és ez egy kaptafára húzott processzorokkal lehetetlen, mert mélyről kell indulniuk. Szerintem sikerülhet nekik.
    egyáltalán már az is siker, ha 2018 ban egy boltban végre kapsz AMD alapú laposokat esetleg széles választékkal.
    Szerintem a mobil ryzennek a gamer és üzleti,, prémium helyen kellene kezdenie, mert ott nem lenne visszavéve talán az órajel,az IGP ben nem vagyok biztos és a hűtés általában jó ezeknél, szabadjára lehetne engedni a teljesítményét.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz sb #67 üzenetére

    Az a gond , hogy nem értelmezted mit írtam és igazából innen nincs is miről beszélnünk ebben a hangnemben. Gondold át a piacot , hogy AMD hol van mobil szinten ,majd gondold át mit írtam és esetleg olvasd el mit kommunikáltunk másokkal erről,akik átlátják miről szól a fáma, veled ellentétben, aki még mindig a 20 watton vagy kiakadva. Mobil ryzen és mobil platform nem egy kategóriából áll és 45-65 watt közötti értékeket adnak meg előreláthatóan IGP vel. Ez elmegy majd gamer és üzleti szegmensbe, ahol nem veszik vissza az órajelet és normális hűtés van a laposokba, csak tudod ott meg nincsenek jelen semmilyen szinten, de olcsó szegmensbe ahol inkább leskálázzák a processzorokat a TDP keret és a fos hűtés miatt 20 watt környékén kell( ene) maradnia, ráadásul az a röhejes, hogy te kardoskodsz itt nekem,mikor ez hozható dolog a ryzen részéről, de nem magas órajellel, ezen indult a hozzászólásom.
    Az egészben aza lényeg, hogy jól skálázható legyen , kikapcsolható IGP vel, ha kell.
    Beböfögni lehet te szoktál, én meg tudom milyen nehéz helyzetben van AMD ebben a szegmensbe, mert kb mindenhonnan kiesett már, régebben is agyonherélték az APU -kat , hogy elmenjenek ott ahol kell.
    Szerinted intel nem fogja tudni úgy se hozni, meg ne jöjjek neked ezzel. Az a probléma, hogy a lapos piac döntő százalékába Intel van, és ráadásul képesek hozni azt a TDP keretet amit mondanak 4 maggal is, mert leveszik az alapórajelet és és magasabb turbóval operálnak és ráadásul a gyártók elég szabad kezet kapnak ebben.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz awexco #71 üzenetére

    Látom beléptél AMD troll szerepbe,majd biztos megkapod a megérdemelt pihenodet ezekért az alpári és együgyű beszolasaidert egyszer.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Petykemano #77 üzenetére

    Ez így szuper lenne bizony :) :R

    nekem most ilyen van, [link]15 watt TDP vel elméletileg, maximálisan meg vagyok vele elégedve és vagy 60 K val olcsóbban vettem, mint a hasonló tudású Inteles társát.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz sb #85 üzenetére

    Szerintem nagyon félreértettél valamit, de nem tudom mit.
    Most is 4 magos AMD gépem van, 15 wattos TDP kerettel.Nincs ebben semmi kivetni való, tehát kezdjük előről. olvasd el az első kommentemet megint, mi után írtam ezt. Konkrétan az után, hogy 4 GHz körüli mobil ryzent várnak 4 meg 8 magon. EZ normál olcsó laptopnál nem jön össze, nem is jöhet össze., csak üzleti és gamer prémium kategóriás laposoknál, ahol normális hűtést alkalmaznak,de ott az IGP nem fog számítani, mert erősebb GPU lesz úgy is benne.
    EZ nem az AMD és Nem az Intel hibája, hanem a gyártóké, hogy el akarnak adni mindent nagy szavakkal és közben megsül a gép,mert a hűtést meg kispórolják, illetve a z APU-t addig csupaszítják, amíg bele nem passzol az olcsó hűtésbe és elketyeg. Sajnos az AMD a prémium szegmensből hiányzik szinte teljesen ezért írtam, hogy jó lenne ha ott tudnának kezdeni.
    A mondandóm lényege még mindig az , hogy remélem és bízok benne, hogy jól konfigurálható lesz a mobil ryzen, és a hozzá tartozó IGP.mert akkor lehet tömegcikk újra. 15 watt most is van mindkét oldalon, sőt...
    Laposoknál az a lényeg , hogy 15-20 wattból mit lehet összehozni, mert az a szegmens olcsóbb és többet adnak el, mint a brutál gamer gépekből, ahol lehet , hogy lesz 4 GHz-s 8 magos ryzen is, akár 65 wattal.

    Intelhez nincs hozzáfűzni valóm, a verseny mindig jól jön, de nekem még Inteles laposom nem volt, mert 2 évente a cégem ad fix keretet vásárlásra és persze , hogy azt veszem ami adott pénzért ( 200 + áfa, abba bele kell férjen oprendszer és vírusírtó is) többet nyújt és az nálam mindig az AMD volt . Asztali és otthoni felhasználásban mindig inteles voltam , laptopokban pedig mindig AMD .

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák