Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz sb #85 üzenetére

    Szerintem nagyon félreértettél valamit, de nem tudom mit.
    Most is 4 magos AMD gépem van, 15 wattos TDP kerettel.Nincs ebben semmi kivetni való, tehát kezdjük előről. olvasd el az első kommentemet megint, mi után írtam ezt. Konkrétan az után, hogy 4 GHz körüli mobil ryzent várnak 4 meg 8 magon. EZ normál olcsó laptopnál nem jön össze, nem is jöhet össze., csak üzleti és gamer prémium kategóriás laposoknál, ahol normális hűtést alkalmaznak,de ott az IGP nem fog számítani, mert erősebb GPU lesz úgy is benne.
    EZ nem az AMD és Nem az Intel hibája, hanem a gyártóké, hogy el akarnak adni mindent nagy szavakkal és közben megsül a gép,mert a hűtést meg kispórolják, illetve a z APU-t addig csupaszítják, amíg bele nem passzol az olcsó hűtésbe és elketyeg. Sajnos az AMD a prémium szegmensből hiányzik szinte teljesen ezért írtam, hogy jó lenne ha ott tudnának kezdeni.
    A mondandóm lényege még mindig az , hogy remélem és bízok benne, hogy jól konfigurálható lesz a mobil ryzen, és a hozzá tartozó IGP.mert akkor lehet tömegcikk újra. 15 watt most is van mindkét oldalon, sőt...
    Laposoknál az a lényeg , hogy 15-20 wattból mit lehet összehozni, mert az a szegmens olcsóbb és többet adnak el, mint a brutál gamer gépekből, ahol lehet , hogy lesz 4 GHz-s 8 magos ryzen is, akár 65 wattal.

    Intelhez nincs hozzáfűzni valóm, a verseny mindig jól jön, de nekem még Inteles laposom nem volt, mert 2 évente a cégem ad fix keretet vásárlásra és persze , hogy azt veszem ami adott pénzért ( 200 + áfa, abba bele kell férjen oprendszer és vírusírtó is) többet nyújt és az nálam mindig az AMD volt . Asztali és otthoni felhasználásban mindig inteles voltam , laptopokban pedig mindig AMD .

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák