Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alborosie

    aktív tag

    válasz Narxis #31 üzenetére

    S mit tud tenni a munkáltató, ha közlöm, hogy ugyan van fiókom, de nem használom cirka fél éve. És persze ezzel együtt nem tudom milyen címre lett regisztrálva. Nem vesz fel? Regisztrálásra kényszerít? Ugyan már!

    De, ha még elő is írnák majd valamilyen "okos" törvénnyel, akkor is tömegesen egy látszatfiókot fognak csinálni. Egyedül a gyépések fogják a real fiókjukat benyújtani. :)

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Narxis #33 üzenetére

    "Nincs FB fiókod akkor lehet már dobják is a kukába a neved, főleg ha több alkalmas jelölt is van."
    Ezt mire alapozod? Csak mert ez bárhogy is nézzük, törvénysértés, az kell legyen még az USA-ban is. Oké, nálunk sokkal nyilvánvalóbb dolgokat is elnéznek a hatóságok, de nyugaton azért sokkal nagyobb cégeknél sokkal feltűnőbbek ilyen visszaélések, főleg ha ez tényleg köztudott.
    Másrészt mit keresnének a Facebook profilon? Értelmes ember adatlapján semmi lényeges információ nem jelenik meg nyilvánosan, akkor azt hogy nézik meg? Pusztán adatgyűjtés miatt nem kéne a Facebook, arra bármilyen közösségi oldal alkalmas, botokkal meg pillanatok alatt összegyűjthető minden egyezés minden közösségi oldalról, ahol lehetséges a nyilvános profil.

    "Csodálkozom, hogy itt café-n nem lett hír az a német kutatás ami szerint azok akiknek nincs FB fiókjuk nagyobb eséllyel (lesznek) pszichopaták."
    Hát, a lapcsalád szerencsére nem álhír-oldalakból áll.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • vamzi

    őstag

    válasz Narxis #31 üzenetére

    Gondolom, hogy HR-es poziban dolgozol... :F felénk valahogy nem így toboroznak a recruiterek. Aránylag egészen jó rálátásom van a munkájukra, de sosem volt még elvágó indok, hogy nem volt fb-ja. Az inkább, hogy mit találtak ott. Ez nem titok, nálunk is csekkolják az embert wiwen, fb-on, illetve még 1-2 helyen. Utólag nekem is megemlítették, hogy nem találtak sehol és pont. Mivel a főnököm sincsen fent fb-on, így ez konkrétan pozitív képet adott rólam...

    Szóval nem tudom, hogy mire alapozod azt a kijelentésed, hogy ha nem vagyok fb-on, akkor munkakeresésnél hátrányban vagyok.

    Még valami.
    Ha a munkáltató látja, hogy nem vagy fent fb-on, akkor abból az jön le, hogy akkor jó eséllyel ez a tag nem a farmvillen fogja tengetni munkaideje nagyrészét, ami szintén előny.

    [ Szerkesztve ]

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Narxis #36 üzenetére

    Az első linknek semmi köze a pszichopatákhoz, szimplán egy blaszfémiáját írja le az emberi jogoknak, a második link meg, ha tényleg arról szól, hisz nem értek németül, egyértelműen (fizetett?) álhír. Egy nagyobb hülyeség van, mint hogy Facebook nélkül legyen valakiből pszichiátriai beteg, elhinni ezt. Az ellenkezője már akár igaz is lehetne szélsőséges esetben, hisz az már igazolt és széles körben tapasztalt, hogy a Facebook, különösen fiatalkorúaknál okozhat pszichológiai függést.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák