Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz ElEvEn11 #8 üzenetére

    "Gondolod, hogy a "világhatalom" hozta létre szándékosan az Anonymust, a Wikileaks-szivárogtatásokat, a LulSec-et???"

    Ehh... Egy kis történekem ismeret soha sem árt. Nem az évszámok stb, csak a mechanizmusok terén. Hogyan győzöl le egy alulról jövő erőt ami neked rossz, és működni látszik (mert hogy szvsz az emberek jobbára annyira ostobák, hogy saját maguk is tönkreteszik ezeket, nem kell hozzá állambiztonság és társai)? Csinálsz nekik egy "szervezetet", ami idővel egyre vállalhatatlanabb dolgokat tesz/mond, míg végül a hívei is hátat fordítanak neki. Ezzel magát az elvet járattad le. Vagy ha már van ilyen szervezet, akkor igyekszel beszivárogni, belső viszállyal az alapítókat eltávolítani, és ugyan ezt elérni. (Vagy legyilkolsz mindenkit, de hát az nem olyan hatékony ha valami alulról jön, mert újra kinő csak, meg hát a mártír gyártás veszélye is fennál.) Vagy te hogyan csinálnád? Én így.

  • tobal

    tag

    válasz ElEvEn11 #8 üzenetére

    És szerinted a Wikileaks ért el valamit? Lett bámilyen magasabb pozícióban lévő politikus felelősségre vonva? Kevesebb lett a visszaélés? Nem. Ergo a hatalom ellen semmit nem tett, ellenben a hatalomnak már van ürügye bármit megtenni VELÜNK. Ebből következik, hogy a Wikileaks, akár a hatalom áll mögötte, akár nem, mégis nekik tett jót.
    Hogy szerinted nincs világhatalom, az teljesen természetes, és minden olyan ember, aki a médiából veszi elsősorban az információit, az joggal tartja az ilyen elméleteket paranoiásnak. A gond csak az tudod, hogy ezek már nem csak különálló, véletlenszerű esetek, hanem valóban látszik egyfajta minta az események sorozatában, amit észre is lehet venni, hogyha nem hagyjuk, hogy csak a média befolyásolja a gondolatainkat.

    "Eszmélnél, de eszme csak övé jut eszedbe, néznél, de csak azt látod, mit ő eléd varázsolt" Illyés Gyula

    [ Szerkesztve ]

  • tobal

    tag

    válasz ElEvEn11 #14 üzenetére

    Azt hiszem félreértettél. Én nem hibáztatok másokat azokért a rossz dolgokért, amik engem érnek. Azokért csakis és egyedül én vagyok a felelős. Ami azt illeti, ez az ún. világhatalom nekem semmi olyan rosszat nem okoz, ami közvetlenül veszélyeztetne bármilyen szinten (legalábbis én nem tudok róla, nem veszem észre), mert nem hagyom neki. Tovább víve az előző gondolatot, a mostani hatalom (akár világhatalom, akár decentralizált), az emberek kollektív pszichéjéből emelkedett ki, magyarul mi tettük ilyenné. Ezzel teljes mértékben tisztában vagyok, de attól még a problémák valósak, és a problémák megoldásában az első lépés mindig az okok kiderítése.
    Alapvetően én is pozitív gondolkodású vagyok, a "szeretkezz ne háborúzz" és ehhez hasonló elvek alapján élem az életem, és kb. fél-egy évvel ezelőttig tudatosan nem foglalkoztam sem politikával, sem gazdasággal, sem hasonló undorító dolgokkal. De azóta rájöttem, hogy bár a politika undorító, hogyha jobbá akarjuk tenni nem csak a saját, hanem az utánunk következők életét, akkor nem szabad a homokba dugni a fejünket, és kell ilyenekkel foglalkozni (ez persze nem jelenti azt, hogy stresszelném magam rajta egy pillanatig is). A kollektív psziché problémáira kollektíven kell reagálnunk, de ez nem megy úgy, hogyha mindig csak a saját problémáinkkal vagyunk elfoglalva.

Új hozzászólás Aktív témák