Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    Naggyonszép:) Már van vírus OSX-re, de jó! :) Az nem gond, hogy TELEPÍTENI KELL és JELSZÓT KÉR hozzá? :DDD

    Ráadásul: ez egy java-s sebezhetőség (volt) ami önmagát flash telepítőnek állította és amit 1 napra rá javítottak, rendszer frissítésként meg is jelent másnap.

    Felmész egy oldalra, letöltesz valami full gyanús fájlt, rányomsz a telepítőjére, erre OSX közli, hogy az internetről lett letöltve és vigyázz, mert vírosos lehet. Csak ez után indulhat a "telepítés" majd a "licensz szerződés elfogadása" után rendszergazdai jelszót kér a telepítéshez és ha beszoptad, másnap jelez a rendszer, hogy új, frissített (befoltozott) java érhető el.

    Kb. ennyire "komolyak" a mac-es "vírusok"..

    Ez most mennyiben hasonlít a wines vírusokra?:F Évente jön pár ehhez hasonló, ilyenkor a mac utálók lelkesen ujjongva közlik, hogy "áá a tiétek se jobb nagyképű macesek, az itcafe is megírta!" aztán jön a flémelés/trollkodás/örömködés, aminek tanúi lehettünk. Ha egy mac-es beír valami (tapasztalati) érvet=nekiesnek vagy 20-an és ízekre szedik/kiforgatják a mondanivalóját, aztán megvádolják mac-es sznob nagyképűséggel.

    A júniusban megjelenő Mountain Lion-ban egyébként már lesz aktív vírus védelem is, ha valakit érdekel.

    Ettől függetlenül már alig várom a következő félévi maces "vírus"-ról való flémelő híradást/flémelést olyanoktól, akik életükben nem használtak OSX-et, sem a rendszer működését nem ismerik :)

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    Szerk: Jedi vagyok, vagy nekem miért küldi el rendswzeresen duplázva a hozzászólásokat? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz #95590400 #84 üzenetére

    Chrome alól írtam és ezúttal winről, de Safari, Opera, IE, FF, Palemoon és különböző Chrome változatok (pl. SRW) alatt is duplázni szokott.

    Igen, vedd "köbgyök alá" különösen a tapasztalati véleményeimet, meg a "vírus" rendszergazdai telepítésének szükségességét ajánlom ilyen téren górcső alá venni, tekintve hogy hazudok természetesen, a Lion-om is hemzseg a kártevőktől, de ha rám hallgatsz, azt csinálsz, ami neked tetszik :)

    A javát az Oracle fejleszti/javítgatja ez tény, viszont az is, hogy mielőtt a software update-be kerül(het)ne, előzetesen Apple részéről megelőzi egy időkorlátos teszt sorozat. Amint felröppent a cikkben is szereplő probléma, másnapra elérhető volt az update, én ennyit tapasztaltam. Vírust még nem (11 év alatt) de lehet, hogy csak én taszítom őket.

    *********************

    Ha bárki ez ellen tiltakozik, érveket hoz fel, vagy akár a saját, személyes tapasztalatait közli, akkor végső érvként megbélyegzik azzal, hogy "elvakult, divatmajom Apple fan", régebben "Steve Jobs megvezetett/sznob bábja"..

    ********************

    Megjegyzem, mikor először olvastam a hírt egy másik oldalon, egyből szembeötlött a Dr.Web, mint "szakértő" cég. Ez a személyes véleményem/tapasztalatom csak, lehet belekötni, de: A Dr. Web-től még nem nagyon láttam normális vírusirtót, vagy bármilyen ütőképes biztonsági szoftvert.

    Mindennel együtt, felhívnám a figyelmet az arányokra: Win=naponta többszáz kártevő; Osx=félévente felbukkan egy ilyen, mint a cikkben szereplő (le kell tölteni/fel kell telepíteni/jelszót beírni) de a tapasztalat az. hogy az átlag mac-es user, hacsak nem full idióta, vagy elátkozták a sámánok: NEM találkozik ezekkel évek-évtized(ek) alatt sem. Lehet arányosítani, EZT is vegyed köbgyök alá (ha akarod)

    [ Módosította: Kalandor ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz #40553216 #90 üzenetére

    "Szóval az a helyzet, hogy nincs vírus, de a következő OS verzióban lesz aktív vírusvédelem, amire semmi szükség, csak felesleges időt és kapacitást kötöttek le vele Cupertinoban, nehogy elkanászodjanak a lusta kódolók"

    Általában az Osx-es "vírusok" a flash és a java sebezhetőségeket próbálják kihasználni. A legtöbb esetben a vírus gépre kerülése úgy történik, ahogy már számtalanszor írtam: 1. Felmész az oldalra, ott van egy fake bővítmény-app, vagy ehhez hasonló cucc (régebben különböző torrent oldalakról töltött, tört photoshop és ehhez hasonló programok mellé csempészve) 2. Letöltöd 3. rákattintasz duplán/telepíteni kezded 4. Jelszót kér a telepítéshez, amit szépen begépelsz. Én ezt írtam. Nem hasonlít a metódus a wineken megszokott vírusfertőzésekre. A válaszom a kérdésedre az, hogy ezek után, még ennyi futási lehetőségük SEM lesz.

    "'Apple részéről megelőzi egy időkorlátos teszt sorozat'>Az összes többi platform részéről ilyen természetesen sosincs"

    Ilyet nem írtam, nem is utaltam rá, ne kötekedj/ne adj szavakat a számba.

    "Nyilván a pwn2own-eken is a fenenagy biztonságossága miatt bukott, többnyire elsőként"

    Sajna nem értek üzbégül, nem tudom mi az a "pwn2own" és hogy miért bukott, miért nem. Viszont a hétköznapi (évtizednyi) használatából, tudom, hogy: 'a tapasztalat az. hogy az átlag mac-es user, hacsak nem full idióta, vagy elátkozták a sámánok: NEM találkozik ezekkel évek-évtized(ek) alatt sem' Gondolom, ezt képes vagy felfogni, ha már szelektíven olvasol/reagálsz :) Ez utóbbihoz: "Neked az egy nap vs 8 hét viszonytól mi a véleményed?" - Már leírtam (azt talán nem törölte ki moderátor barátunk, mielőtt kitiltott és értelmetlenné szerkesztgette át a mondanivalómat, de majd visszaolvasok. Ugyanezt javaslom neked is :) )

    Meg is van: 'Amint felröppent a cikkben is szereplő probléma, másnapra elérhető volt az update, én ennyit tapasztaltam' EZ a véleményem a 8 hét vs 1 nap viszonyáról.

    Szerk: Hey Mod! EZT: "Ha bárki ez ellen tiltakozik, érveket hoz fel, vagy akár a saját, személyes tapasztalatait közli, akkor végső érvként megbélyegzik azzal, hogy "elvakult, divatmajom Apple fan", régebben "Steve Jobs megvezetett/sznob bábja".." mi a francnak hagytad benne az előzmény nélkül? Így semmi értelme benne hagyni, csak befeketítesz emberke!

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Hunpriest #88 üzenetére

    "'Osx=félévente felbukkan egy ilyen, mint a cikkben szereplő'
    Ne haragudj de ezt nem tudom komolyan venni, ez egyszerűen tudatlanság"

    Ugyan miért?

    Nem ígérem, hogy válaszolni tudok, mások személyes indulatain/személyválogatásán múlik :DDD

  • vanhalen

    senior tag

    válasz floatr #93 üzenetére

    Ezt értem és a Safari sebezhetőségekre is emlékszem, pl. a safarin keresztül címtárból kilopkodott adatok, meg ilyenek. Az is világos, hogy előbb utóbb a vírusok írói jobban ráfekszenek a mac-ekre, találnak kiskapukat, kódokat írnak stb. ez a "dolguk".

    Én csupán azt mondom, hogy nem azért nem feküdtek rá eddig, mert nem érte volna meg, vagy annyira kicsi az elterjedtségük a PC-khez képest, hanem mert nehezebb rá vírust írni és bármiféle vírusvédelem nélkül is biztonságosabb, mint egy Win-es PC vírusirtó/malware/spyware/ stb. védelemmel és nyilván ott is számít a ráfordított idő/megtérülési arány, a könnyebbik utat választják értelemszerűen, hacsak nem fanatikusok.

    Ha a híresztelések igaznak bizonyulnak és a Mountain Lion-ban már lesz aktív vírusvédelem a rendszer szerves részeként, akkor pedig további sok sikert kívánok a vírusok íróinak. Ami nem jelenti azt, hogy soha, meg egyáltalán nem lesznek vírusok, férgek, sebezhetőségeket kihasználó kódok stb. Osx-re, de megnézném, hogy mennyire lesznek hosszú életűek :K

    Én használok w7-et w8-at, sőt a mai napig XP-t is, annak idején nagy kedvenc volt a w98se-2000, sokáig ez a páros volt az alapgépemen és előszeretettel használtam. De hogy az Osx vírustanya lenne? Meg hogy azért nem írtak rá "normális" vírust 2001 óta, mert "kicsi az elterjedtsége" meg ilyen hülyeségek.. Mind közül a legkényelmesebben használható/kéz alá dolgozó rendszer (NEKEM) és vírussal még egyáltalán nem találkoztam, pedig nem 2 napja használom. Hogy egyes rendezvényeken hogy törik fel, milyen bugokat találnak benne, nem nagyon érdekel addig, míg nincs belőle károm. Ahogy pedig írta is itt valaki, hülyebiztos/tökéletes rendszer nincs, nem volt és nem is lesz, össze-vissza kattintgatós buta emberek mindig lesznek, ahogy bugos oprendszerek is.
    Márpedig ha így áll a dolog, akkor a történelem végéig lehet azon filozofálni, melyik a "jobb" oprendszer, melyik a "kevésbé" sérülékeny, melyiknél hol és mikor találtak ilyenolyan sebezhetőséget és milyen veszélyeket hordoz a használatuk. Ameddig internet lesz és ilyenolyan oprendszerek, addig benne van a pakliban, hogy a user belefuthat egy-két kártevőbe nemde? Ez benne van a pakliban/íratlan szabály, senki nincs 100%-osan védve ettől. De ennyi erővel akkor az utcára se menjen ki az ember, mert a fejére esik egy tégla, elüti egy "vasárnapi vezető" félvak 90 éves bácsi egy 30 éves trabanttal (ami így belegondolva elég csúnya halál :DDD de ez végülis most mellékes)

    Én csak az arányokra próbáltam felhívni a figyelmet. Aki érti érti, aki nem (akarja) az meg szelektíven olvas és passz.

    Szerintem a "reális" összehasonlítás (már amennyiben egyáltalán van értelme és van olyan, hogy "reális") úgy nézne ki kb. hogy feltolnak X mennyiségű wines PC-t a netre, X mennyiségű összevissza válogatott tesztalanyokat rászabadítanak X ideig és ehhez hasonló módon egy másik, Osx-et futtató mac-es kontrolcsoporttal összevetik ugyanolyan körülmények között. De mint mindenbe, ebbe is bele lehet kötni, kapásból pl. azon a nyomvonalon, hogy "Winre több vírust írnak, mert több van belőle"

    A gáz csak az, és szerintem ezt értik itt félre sokan, pedig tök egyszerű:
    Gondolkozzon el mindenki (akit érdekel) hogy naponta hány ÚJ vírus/féreg/trójai/anyámkínnya árasztja el a netet és milyen rombolást képesek véghezvinni a wines gépeken, sokszor még vírusvédelem mellett is, meg azon, hogy Osx-re hány ilyen kártevő jelenik meg (naponta :F/évente ) és mennyire komoly károkat okoznak.

    Olyan sohasem lesz, hogy tökéletesen bevédett, tökéletesen sebezhetetlen rendszer.
    Én az arányokról beszélek, nem a vírusok létezéséről-nem létezéséről, vagy hogy melyik oprendszer az igazi.

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz #40553216 #96 üzenetére

    Te egy egy hozzászólásnál amúgy szoktad az összképet is nézni, vagy csak egy egy mondatot, amibe belekapaszkodhatsz? Ennyi maradt meg azokból, amiket írtam? Mert akkor tök feleslegesen koptatom a klavit.. Nem írok érthetően, nem írom eléggé körül a témát, nem közérthető, sokértelmű szavakat használok, vagy mi a baj Tomtyi :F

    Mi a lényeg, a megértés-értelmezés, vagy a kötözködés? Jó lenne, ha tisztáznánk, mert egyelőre nem tiszta és kurv@ra nem mindegy..

    (#95) floatr: Nem értékelem túl, csak használom és leírtam a tapasztalataimat. Ahogyan használom a Windows különböző verzióit is, csak azok a hibák-előnyök, amik a winekben jelen vannak, köztudottak, míg Osx-ről már nem mondható el ugyanez.
    Egyébként feljebb írtam, hogy 10-11 évről beszélek és illik beleszámítani a régebbi wineket is, nem csak a legújabbat (de nem találom sehol, úgyhogy vagy én vagyok béna, vagy Kalandor azt is törölte

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Rickazoid #98 üzenetére

    "Lényegében tehát aki azt mondja, hogy az OSX sokkal biztonságosabb pusztán a kódja miatt, az egyben azt állítja, hogy a világ legokosabb és legintelligensebb programozói írják az OSX kódját, nincs határidőhöz kötve az elkészülése egy-egy szoftvernek, tehát akár harmincszor annyi időt is eltölthetnek hibakereséssel, mint programozással, mindezt a megjelenés előtt. Állítja ezt valaki?"

    Nem, ahogyan én sem állítottam, az Osx kódjáról meg pláne semmit.

    Viszont annál többet a vírusok gépre kerüléséről, jogosultságairól stb. Ha feltelepítesz egy windows-t, alapból rendszergazdai jogokkal fut, tehát az a vírus is, amit beszedsz, a bejelentkezett felhasználó jogaival bír: telepítgethet, másolgathatja magát, küldözgethet ezt azt hálózaton, hozzáfér minden adatodhoz és a registry-hez is.

    A Win7 ilyen szempontból már védettebb és a UAC, meg plusz ott a SmartScreen, Defender stb. mégis lazán átjut ezeken sok édes kis vírus. Mondhatod, hogy user error, mondhatod, hogy winre jobban megéri vírust írni ez tény. De nem hinném, hogy össze lehetne ezt így hasonlítani azzal a pár havonta felbukkanó Osx-es vírussal, amikről általában kiderül, hogy NEKED kell letöltened specifikus oldalakról, NEKED kell feltelepítened, NEKED kell jelszóval hitelesíteni.

    UAC rákérdez gyakorlatilag mindenre, de a legtöbben (tisztelet a kivételnek) csak rábök és ennyi. Számtalan fertőzött Win7-et láttam már vírusvédelemmel és persze UAC-SC-Defender kombóval megtámogatva. Voltak, akiknél meguntam és inkább sandboxba tettem minden netet használó progit, utána elvoltak vele egy kis kényelmetlenségért cserébe. A maces felhasználók tömegeiről (USA-ban) nem feltételezném, hogy átgondoltabban klikkelgetnének, vagy egyáltalán mélyebben érdekelné őket a vírus téma. Egy jelszót még be tudnak írni, de magának az OS-nek a koncepciója az egyszerűségről szól, objektum alapú a telepítgetés is (húzd ezt az ikont ide baszod) meg eye candy.

    Magyarul: tök más a koncepció. Ha valakiket, hát őket kellene védeni a vírusok ellen, ha annyira szükség lenne rá. Gondolom idővel ez változik és ahogy Floatr is utalt rá elindultgatott valami ebbe az irányba. Nyilván a ML-ba sem véletlen tesznek majd rendszer szintű vírus védelmet (ettől függetlenül úgy gondolom, hogy ez inkább megelőzés, mint tűzoltás)

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    "A magát Flash Player frissítésnek álcázó Flashback nevű trójait még tavaly szeptemberben fedezte fel először a vírusirtókat fejlesztő cég. Az a feltelepülése után a gépen deaktivál egyes biztonsági szoftvereket. A kártevő későbbi változata egy Java-sebezhetőséget kihasználva már egy fertőzött oldal puszta megnyitásával, felhasználói közreműködés nélkül is feltelepül a gépre"

    Olvastam én is, de elég "lyukas" hogy úgy mondjam. A mondat első fele tény, a második fele micsoda és ki nyilatkozta? Dr. Web? Vagy ez csak lesz majd? Már most is ilyen :F

    Érted? Más oldalakon nem volt ott ez a "felhasználói közreműködés nélkül" betűzés, csak a mondat első fele. Ami még önmagában nem baj, ha itt egyértelműen lenne megfogalmazva. Nekem nem egyértelmű, talán majd valaki megválaszolja (vagy nem)

    (#101) lordloki: Már akartam kérdezni: mi a franc az a PEBKAC? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz leslieke #105 üzenetére

    Köszi :DDD De miért használ ilyen "közismert" rövidítéseket? :DDD FAKZK!!
    (Felve Alva Kerge Zerge Kergel?)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák