Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz hunluki #39 üzenetére

    1. Köszönöm a tempóval nincs baj.
    2. A történelem során hány paypasskártyát rántottak le a rosszarcuak 5ezerrel? (mellesleg a telefonom a fizetés után kb 1mp-el csipog, szóval a rosszarcunak eléggé gyorsan kell futnia)
    3. Szerinted a célszárszám elavult, mások szerint meg nem. Próbálj meg ezzel a tudattal együttélni.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz hunluki #41 üzenetére

    a technika nem ördögtől való
    ezt senki nem is állította

    de állítólag volt már ilyen is
    állítólag persze bármi lehet
    https://hvg.hu/gazdasag/20160303_lehet_paypass_bankkartya_hitelkartya_zsebtolvaj_vagy_nem
    " Ahhoz, hogy valakinél működő kártyaleolvasó legyen (vagyis hogy legyen egy számla, amelyen a pénz megjelenik), szerződésben kell állnia egy bankkal, amelynek a megfelelő céges adatokat meg kell adnia. Ez azt jelenti, hogy ha valaki észreveszi a lopást, a tolvaj (cége) azonnal beazonosítható.
    De mi van akkor, ha a tolvaj elfut, mire az áldozat észreveszi, hogy kirabolták? Semmi, mert a leemelt pénzt a bankok általában csak 2-3 nap, de lehet, hogy csak egy hét múlva írják jóvá a kereskedő (ez esetben a tolvaj) számláján. Nincs esély arra, hogy a tolvaj a pénzt gyorsan elutalja egy távoli ország visszafejthetetlen számlájára."

    nem a 20-as korosztály játékszere
    nem ezt állítottam, hanem a véleményem irtam arról, hogy milyen felhasználónak racionális választás. Akinek táska mélyéről kell előszedni a telefont annak semmivel nem praktikusabb mint ugyanonnan a plasztiklapot elővenni. Az nyer akár több mp-et/fizetés akinek a telefon ott van közvetlen kéznél. Ha a 60+os anyuka is a farzsebében tartja az iphoneját akkor megértem ha azt használja. Egyébként ő maga állította be a telefonján a payt vagy volt neki egy szorgos fia aki megcsinálta neki?

    Szvsz akkor érdemes új megoldásra váltani a bejáratott helyett ha az ad valami érdemi pluszt. Nekem az, hogy A eszköz helyett B eszközt kell használni ugyanúgy az nem számít bele a pluszba főleg ha az A eszköz egy drága kényes nagy dolog, B eszköz meg egy ingyenes pici vacak.

    Mindemellett én még tényleg az életben nem találkoztam emberrel aki a mifelénk levő teszkóextraauchanlidlaldipennyinterspar vonalon a telefonját tolta volna oda fizetni. Hazudtam, egyszer már látta milyet.

    [ Szerkesztve ]

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz hunluki #43 üzenetére

    sms nekem se pittyen, azér van banki app, hogy ne legyen sms

    60+-os anyuka magának állította be ami annyiból állt hogy:
    "jé ez mi?"
    "..google keresés"
    "hmm, ez jó"


    vs.

    anyám (60+) /nővérem (40+) is azonnal vették az akadályt, amióta mutattam nekik


    no comment

    mert én baromira nem ezt tapasztalom.

    mint emlitettem én pl gyakorlatilag semmit nem tapasztalok mert nem láttam még olyat aki ezt használja - egy fehér olló.

Új hozzászólás Aktív témák