Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lemusz #4 üzenetére

    Hol látsz ebben NVIDIA ócsárlást? Srácok legalább olvassátok már el a cikket, ha hozzászóltok. :D Nem kell rögtön lehúzni a redőnyt, hogy jújbáncsákazenvidiát, oszt gyorsan meg kell védeni az örök szerelmet. Lehet, hogy a cikk nem is arról szól. :R

    A többire szokás szerint azt írom, hogy mutassatok rá arra, hogy mi nem tény a cikkben/hírben. ;)

    (#3) Cifu: Hát kb. :))

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lemusz #6 üzenetére

    Amíg nem hoztok kézzel fogható dolgot, hogy mi nem tény az írásokban, addig azt írtok, amit akartok. ;) Butthurt és egyéb érzelmi dolgokkal nem foglalkozok.

    Most is egy olyan írásra mondtad, hogy az NVIDIA ócsárlása, aminek a végén leírom, hogy kb. erről szól maga az influenszerbiznisz, és kb. mindenki ezt csinálja. Ki így, ki úgy, végeredményben viszont az influenszerek a cégek reklámeszközei arra, hogy az marketingüzeneteiket közvetítsék, mert a független média nem hajlandó átadni a marketinget. Az, hogy valakinek ez újdonság, hát kevésbé ismeri a világot. De pont ez a lényeg, amiért a cégek számára az influenszerek értékek, mert elhiszik sokan róluk, hogy függetlenek.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Ribi #10 üzenetére

    A külföldi médiában is az NV szerepel. Ennek nagyon prózai oka van: róluk született ez a bejegyzés, de ha elolvasod a cikk végét, akkor ott írom, hogy ki lehet emelni egy céget, de mindenki ezt csinálja. Most azt ne rajtam kérd számon, hogy az az ismeretlen youtuber miért nem az Intelt, vagy a HP-t, vagy az AMD-t, vagy a Ciscót pécézte ki. Valószínűleg okkal cselekedett így, de ezt mi nem tudhatjuk.

    (#11) szente: Mint írtam, amíg hiányoznak a tények, addig ez mindegy. Nem mondhatják, hogy le van zárva a fórum. Bármikor be lehet írni azt, hogy ebben az írásban mi nem tény.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Ribi #14 üzenetére

    Miért ez az NVIDIA-ról szóló Reddit bejegyzés hiteles? Komolyan kérdezem, hogy elolvastátok egyáltalán az itt megjelent írást róla? Vagy csak a címig jutottatok? Ezt fontos lenne tisztázni, mert ha elolvastátok, akkor a szövegértelmezés a gond. Ez se feltétlenül áthidalhatatlan probléma, csak nehézzé teszi a cikkírást, ha arra is figyelni kell, hogy egyszerű mondatokból épüljön fel az anyag.

    (#16) Juhaszatti: Pontosan, de a cikk második fele pont azért ír az egész jelenségről általánosságban, hogy az legyen az olvasóban, hogy ez igazából nem egyedi eset, csak valamiért az NVIDIA lett kiemelve a cégek közül.

    (#17) lemusz: Ha elolvasod a cikk végét, akkor le van írva, hogy más cég is ezt csinálja. Valószínűleg az AMD is, csak elképzelhető, hogy más módon, de minden cég célja az, hogy az influenszereket arra használják, hogy a marketingjüket szóról-szóra átadják a nézőiknek. Persze elképzelhető, hogy a módszerek mások, esetleg nem fenyegetik a youtubert azzal, hogy ha kérdéses az elkötelezettsége, akkor szakítanak, de a végeredmény tekintetében ugyanoda jutnak ők is.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lemusz #24 üzenetére

    Én, illetve mi nem vagyunk influenszerek. A mi megélhetésünk nem függ attól, hogy az AMD, vagy az NVIDIA, vagy az Intel előnytelen dolgot kínál. Felénk nem jönnek ilyen ajánlatok, mert tudják, hogy elküldenénk őket a picsába. De ez egy cég, tökéletesen tisztában van az AMD, az NV és az Intel is azzal, hogy feleslegesen próbálkoznak az újságírói szabadságunk korlátozásával. Egy influenszer már más tészta. Ők abból a csatornából élnek, amely csatornát igen gyorsan ki lehet vérezetetni más csatornák által, hiszen ugyanazon a platformon futnak. Ha valamelyik influenszer elveszti a gyártói támogatást, akkor gyorsan vége a bizniszének, hiszen miért is érdekelné tovább a nézőket, ha nem tudja megmutatni a legújabb hardvereket. Van helyette száz másik csatorna. Az influenszerek tehát sarokba vannak szorítva a cégek által, mert effektíve a szponzorációból élnek. Ha valamire azt mondják, hogy nem, akkor ugrik a szponzoráció, és gyorsan bedől a buli. Erre próbáltam a cikkben rávilágítani, hogy lehet, hogy ez fáj az érintett delikvensnek, de ilyen ez az influenszerkedés. Én sajnálom őket a legjobban, hogy erre kényszerülnek, és nem mondhatják/írhatják szabadon azt, amit akarnak. Ellenben a világ ilyen, megváltoztatni nem lehet, a cégek pedig hiénák, akik lecsapnak a lehetőségekre. Azt egyébként el tudom képzelni, hogy a bejegyzésén más is felbátorodik, és mesél még sztorikat. Azért tudni lehet, hogy ez a háttérben így működik, csak a téma maga tabu, mert ciki lenne a cégeknek, ha kiderülne, hogy az influenszerek nem is olyan függetlenek. Az egész rendszer arra épül, hogy az emberek reménytelenül idealisták és hiszékenyek, évekig, akár évtizedekig képesek valamiben hinni, aztán végül leesik a többségnek, hogy át lettek verve, de addigra lesz valami új módszer, hogy eljusson hozzájuk a gyártói marketing.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Raymond #39 üzenetére

    Pletyka alapján írunk cikket, ha leellenőriztük, vagy lehet rá valamit építeni. Az NDA-val van gond, ezt írtam meg többször, szóval nem kell HAZUDNI. Ha nem emlékszel rá, hogy mit írtam, akkor kérdezd meg. :R

    (#40) lemusz: Benne van ebben az írásban. Erről szól a második fele.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Cifu #42 üzenetére

    Videocardz nem szokott NDA-t aláírni. Ők egy szivárogtató portál, abból élnek, hogy nem írják alá. A TPU pedig eleve ki van esve ebből, hiszen számtalanszor sértettek már NDA-t. Régebben volt is coming out, hogy szemetek a cégek. Talán valamelyik gyártóval lebeszélik, hogy vigyenek nekik hardvert.

    Alapvetően jobb az NDA-s csapathoz tartozni, mert múltkor is mekkora kamuk jöttek a Navi 14-ről, aztán sokan megírták, és közben nem is volt 5600 XT és 5500 XT, hanem 5500 jött. A mostani hírekben is vannak kamuk. Várjátok meg a hivatalost, már nem kell sokat aludni.

    (#44) Egon: És én hol tehetek arról, hogy valaki csak a címet olvassa el? A cikk nincs paywall mögött, egy egérkattintás az olvasás ára. Aki nem akarja, nem teszi meg, de ezt ne kérd rajtam számon.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Egon #46 üzenetére

    Tőled is megkérdezem, hogy elolvastad a cikket? Azt írta
    m bele, hogy nincs a bejegyzésre bizonyíték, illetve eleve így működik ez a biznisz, más is ezt csinálja. És akkor most te azt mondod, hogy amiért én ezt leírtam ebben cikkben, az felel azért, hogy más szerint az NV gonosz. Really? :F

    200 km-re lakok a szerkesztőségtől, és nem én szervezem a teszteket. Tudtommal készülnek.

    Korábban már tisztáztuk, hogy DirectX 12 és Vulkan játékokkal tesztelünk. Nem tiltjuk meg egyik gyártónak sem, hogy jó sebességű implementációt írjon a két explicit API-hoz. Az nem a mi reszortunk, hogy ez valakinek sikerül, valakinek pedig nem. Nekem elhiheted, hogy egyetlen gyártó driverébe nem írunk egyetlen sort sem. A forráskódot sem látjuk.

    (#56) Locutus: A TPU-ról csak a képet vettük át. Semmi mást nem btarunr cikkéből, mert olyan tartalom volt benne, aminek igazából az egészhez semmi köze. Például a GN videója, amivel bizonyítani akarta, hogy Steve azok közé tartozik, akik ebben részt vesznek. Mivel azonban erre nincs semmi bizonyíték, így ezt egyértelműen kihagytuk, azóta egyébként ő is törölte. Mi professzionális oldal vagyunk, ilyenben nem veszünk részt. Ezt az anyagot is úgy hoztuk le, hogy ne ringassa senki abba magát, hogy az influenszerbiznisz másról szólna. Ez így működik, csak most valaki rájött a keserű igazságra, és kiemelte azt a gyártót, aki összetörte a világát. De mindegyik gyártó ezt csinálja.

    (#53) Spet: Nem védem az influenszereket, de sajnálni lehet őket azért, amiért nincs akkora szerencséjük, mint mondjuk nekem, hogy valóban függetlenül írhatok. Ráadásul nem tudom, hogy mi lenne nekik a megoldás, mert jelenleg csak kihasználják őket a cégek. És ez részben a YouTube működéséből ered.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #61 üzenetére

    Hogy elmagyarázzam, hogy ez igazából az influenszerbiznisz velejárója. Az NVIDIA-t csak kiemelték a sok gyártó közül.

    Mint írtam már annyiszor, de ha kell ezerszer ismétlem, az NDA-s anyagokat nem lehet lehozni. Ha egymilliószor kéred, akkor sem. De ha tudsz olyan NDA-s anyagot, amit nem hoztam le, akkor linkeld be nyugodtan.

    Én egy újságíró vagyok. Ami nem NDA-s, és érdekes, vagy lehet rá valami normális anyagot írni, azt lehozom.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz joey04 #64 üzenetére

    Úgy látom, hogy még mindig nem jöttetek rá arra, hogy ez hatástalan. Mint írtam, amíg nem hozzátok azokat, hogy mi nem tény a hírekben, vagy a cikkekben, addig ez az egész "butthurt fanboys" tényezőként van elkönyvelve. Akikkel kiszúrtok, azok a fórumozók, akik szeretnének értelmes társalgást folytatni. Csak gondolj bele az egészbe. 11 éve csinálom ezt itt. Mikor értetek el eredményt 11 év alatt azzal, hogy vádaskodtatok mindenféle bizonyíték nélkül? Na ugye... ráadásul most is az történt, hogy csak a címig jutottak páran, aztán rájöttek, hogy a cikk nem éppen az NV ócsárlásáról szól, hanem pont az ellenkezőjéről. :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz joey04 #67 üzenetére

    Nem így jött le? Itt dolgozom még mindig. Ha csak egy hangyafasznyi alapja is lenne annak, amit írtok, már nem dolgoznék itt.
    Ha mosolyogsz az nagyszerű, akkor mind mosolygunk rajta. ;)

    Hülyeség odaírni, hogy milyen hardvert birtokolsz. Vagy úgy gondolod, hogy a véleményedet befolyásolja az éppen használt hardver? Ha Intel és NV tulaj lennél, akkor nem ugyanezt gondolnád? Vagy mit akarsz ezzel mondani?

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #74 üzenetére

    Én nem látom őket a briefingeken.
    De most egyébként olyat akarsz ránk kényszeríteni, hogy hozzunk le bizonyos termékekről NDA előtti infókat, miközben ígéretet tettünk, hogy a kapott adatokért cserébe nem tesszük, viszont cserébe tudjuk, hogy mi az igazság. Meg lesz írva az adott időpontra. Ugyanígy jártunk el az AMD-nél is, amikor követelte pár fórumozó, hogy hozzuk le az 5500 XT és 5600 XT hírt az Igorslabról, aztán kiderült, hogy nincs is 5500 XT és 5600 XT. Hoppá! Pedig az Igorslabot beavatottnak mondták itt. :))

    (#73) bambano: Csak erre nincs bizonyíték, és le is van írva a hírben.

    (#72) joey04: Ezzel azt akarod írni, hogy viselt szemüveget a számítógépeden belüli hardverek határozzák meg? Nem értem így sem, de oké...

    (#76) Petya88: Szerintem nagy tévedésben van, ha úgy gondolja, hogy azért dolgozom nap mint nap, hogy az Ön szeretetét kivívjam. És elnézést, ha ezzel egy világot törtem össze magában.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Petya88 #77 üzenetére

    És eme magvas gondolatok megosztása kapcsán úgy érezte, hogy mindenképpen bele kell kevernie az édesanyámat, az orális szexet, illetve a gerinc csontosodását. A legőszintébb sajnálatom mellett jelentem ki, hogy az Ön két hozzászólása által reprezentált morális fölényhez nem tudok felnőni. :)

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #78 üzenetére

    Vannak megfelelő íróink. Hárman is mellettem. Ők is minimum annyit tesznek ebbe bele, mint én.

    Az én felelősségem a hírek. Idáig terjed. Azért írok a cikkekbe is néha, illetve azért írok cikkeket, mert megpróbáljuk optimálisan elosztani a munkát. De amúgy a tesztek szervezéséhez nincs közöm. Maximum információim vannak arról, hogy mik jönnek.

    Nézd én ismerem a másik három srácot, aki velem dolgozik. Kettő közülük új, tehetségesek. Abban viszont biztos vagyok, hogy Wombi legalább olyan fajsúlyú író, mint én. Sőt, szerintem jobb is, de ezen nem szoktunk vitázni. Az én személyes véleményem, hogy nálunk Wombi a legjobb.

    (#85) huskydog17: Ha az NDA-t aláírod, vagy elfogadod, akkor kapod meg a belépőt a briefingekre. Addig nem, és ezeken nem is tudsz részt venni. Ez a köze hozzá.
    Látható, hogy ki van ott a briefingeken. Oldalt jelzi azokat a felhasználókat, akik megjelentek, illetve azt is, hogy kit képviselnek. Lehet is velük privátban beszélni, amíg tart a briefing. Az ExtremeTechkel például rendre szoktam diskurálni. De egyébként írhatsz be közös üzenetet is, amit mindenki lát, és mindenki tud rá válaszolni. Közben pedig megy a közvetítés. Néha reagálnak is az üzenetekre, ez attól függ, hogy a koordinátor hogyan bonyolítja le a briefinget.
    Más sajtónak is. Ha aláírták vagy elfogadták, akkor nem közölhetik ezt.
    Ugye mi azért fogadjuk el ezeket az NDA-kat, mert így tudjuk a lehető legpontosabb információt eljuttatni számotokra, a megjelenés pillanatában. Annak beláthatod, hogy semmi értelme nem lett volna a múltkor sem, hogy megírjuk az Igorslab hírét az 5500XT-ről és az 5600XT-ről, amelyek konkrétan nem is léteztek, mert 5500 és 5500M jött csak. Jelenleg ti csak azt látjátok, hogy megjelennek idő előtt hírek, de nem tudjátok, hogy abból mi az igaz. Mi utóbbit is tudjuk. Na ez a lényege ennek. Ha nem tudnánk utóbbit, akkor pár nappal a hivatalos bejelentés előtt megírtuk volna, hogy jön az 5500XT és az 5600XT, aztán csak néztetek volna, hogy akkor hol vannak, amikor a hivatalos bejelentés megtörtént. Nem viselkednénk felelősen, ha ezeket a kamukat lehoznánk, egyrészt tiltja az NDA a fals információkat is, másrészt azt is tiltja, hogy kijavítsuk a kamut az információban. Tessék szépen megvárni a hivatalos bejelentést. Mindenki azt teszi.

    (#88) bambano: Ha majd elolvasod a cikket, akkor látni fogod, hogy az egész a szponzorációról szól. És azt minden gyártó csinálja. Az influenszerek nem maradnának fenn a szponzoráció nélkül. És itt egy szóval sincs megemlítve, hogy egy gyártó előnytelen dolgot kér. Azt az eredeti írás közölte, és ezt a részt annyival lezártnak tekintem, hogy nincs rá bizonyíték, megemlítettem, mert benne van az írásban, de ennyi. Bizonyíték nélkül többet nem ér.

    (#92) Dr. Akula: A hardver elvétele még nem kritikus probléma, mert nagyon sokszor be lehet őket szerezni a gyártóktól. A driver már nagyobb gond, mert a feltételek aláírása nélkül nincs hozzáférés ahhoz az oldalhoz, ahol ez tárolva van. Ez minden gyártónál így van. Ergo hiába szerzel alternatív forrásból hardvert, az maximum papírnehezék lesz a megjelenés napjáig. Márpedig itt az a lényeg, hogy a megjelenés pillanatában legyen teszted.

    (#110) joey04: Most azt akarod mondani, hogy amit egyszer kritizáltatok az NV-vel kapcsolatban, azt megcsináltam az AMD-vel is, de nem lett volna szabad? Komolyan nem értem. Erről szól a független újságírás. Hogy gyártótól függetlenül írom le a tényeket. Nem nézem, hogy az a fanoknak mennyire tetszik. Ha az AMD-re is vonatkozik, akkor az AMD-re is beírom, legyen szó akármiről. De akkor ezek alapján ez se jó nektek... :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz huskydog17 #117 üzenetére

    Igen. Előírja. Másképp hogyan tudnál írni egy termékről, ha nem hallgatod meg, hogy mit mond a cég a róla?
    Nagyjából a következőképpen történik ez az egész. Az adott cég ír neked egy levelet. Abban ad két időpontot, amikor lesz a briefing. Neked meg kell jelölnöd egyet, hogy elmész rá. Ilyenkor arra az időpontra vonatkozóan ráraknak egy listára, és ha bejelentkezel az újságírói regisztrációddal, akkor a cég úgy értelmezi, hogy beléptél a briefingre, és ezzel elfogadottnak tekinted a feltételeiket. Ha egy médiában kevésbé bíznak meg, akkor van egy előzetes szerződés is, amit ki kell nyomtatni, ki kell tölteni, majd scanben visszaküldeni, de például nálunk már nincs ilyen, mert megbízható médiaként vagyunk elkönyvelve, akik nem szokták az NDA-t megszegni.
    Ha nem mész el a briefingre, amire feliratkoztál, akkor a cég úgy tekinti, hogy nem akarsz részt venni a termék megismerésében, így az újságírói regisztrációdat az adott hardverre vonatkozóan letiltják. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy hiába írod be az azonosításod a fájlmegosztóra, az új hardverhez tartozó adatokat nem látod.

    Nincs alternatív NDA. Mindenki ugyanazt írja alá. Annak semmi értelme, hogy egy cég megengedi egy-két médiának, hogy hamarabb írják meg a termék híreit. A többi média erősen becsapva érezné magát. Ha az aláírás ellenére megszeged ezt, akkor tiltólistára kerülsz egy ideig, és legközelebb már a mail sem érkezik, hogy beszámoljanak a briefing lehetőségekről. Ezt fel lehet oldani azzal, ha mondjuk először csinálod, és megírod, hogy szánod-bánod, tudod, hogy hatalmasat hibáztál, de többet nem fog előfordulni. Én is jártam így pár éve, ráadásul kétszer is, az AMD-vel és az NV-vel. Aztán megírtam nekik, hogy elbaszcsiztam tudom, de szeretnék továbbra is információkat kapni. Mindketten visszaírták, hogy semmi baj, de legközelebb figyeljek oda. Azt nem tudom, hogy hány lövése van egy újságírónak, az első félreperecelésért nem kaptam dorgálást, visszavettek egy mail után. Azóta nem sértettem meg az NDA-t, és nem is panaszkodtak, hogy bármi rosszat tettem volna, tehát kb. elvagyunk, már megbízható listán vagyok, így aláírogatni sem kell.

    Azt akarom mondani, hogy a PH olvasóközönségének halvány fogalma sincs, hogy működik ez a háttérben. Ez nem baj. Valószínűleg a többség sose látott ilyet. A gond az, hogy azt hiszitek, hogy a gyártókat át lehet verni ezzel. Nem lehet. A nagyobb gyártók még a fórumot is monitorozzák. Múltkor nem azért hagytam abba az 5500-as vitánál kialakult dolgot (ami megjegyzem ugyanez volt), mert meguntam, hanem mert írt a skype-on az AMD egyik kontaktja, hogy az lesz a legjobb, ha lerakom a billentyűzetet, mielőtt még olyat írok, amit nem lenne szabad. Ugyanígy az NV is szokta monitorozni a fórumot, termékbejelentés előtt szinte mindig.

    Régen az a pár hétre előre megírás működött, de már nem igazán működik, mert a gyártók nem egy héttel a termék startja előtt briefingelnek, hanem három-négy héttel is. Ők is tanulnak, tudják hogyan lehet elejét venni ezeknek a híreknek.

    A dolog az, hogy én eleve tudom a pontos információkat. Ahogy a korábbi Igorslab anyag kapcsán is írtam, semmi értelme nem lett volna megírni pletykaként egy olyan hírt, hogy jön az 5500 XT és az 5600 XT, miközben pontosan tudtam, hogy ilyen termékek nem jönnek. Értem, hogy éltek-haltok a pletykákért, de nem látom értelmét a hülyeséget megírni pletykaként, amikor pontosan tudom, hogy hülyeség.

    (#118) bambano: Én semmilyen véleményt nem írtam róla. Annyit írtam csak, hogy mindenki csinálja a szponzorációt.

    (#120) Dr. Akula: Ez szerintem igaz, de nem én szabom a szabályokat.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lemusz #123 üzenetére

    :DDD

    Mindegyik nagyobb gyártó embereivel van közvetlen kapcsolatom, sőt kapcsolata a PH-nak. Skype, Facebook, stb. Többségüket még a barátomnak is tartom. Mi több. Az Inteltől van olyan ember is a Skype kontaktok között, aki nem szimpla marketinges, vagy sajtómenedzser, hanem konkrétan a gamedev support egyik vezetője. Igaz őt régebb óta ismerem, amikor még nem az Intelnél volt, de ettől még szoktunk írni egymásnak.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz mtomi95 #184 üzenetére

    :C :DD

    (#185) lemusz: Egészen kételkedem benne. Google translate-et használ, mert nem tud amúgy magyarul. :))

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz T J #204 üzenetére

    A tesztmetodikában senki sem szól bele rajtunk kívül. A többi a drivereken múlik.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz borg25 #206 üzenetére

    A tesztmetodika egy kényes kérdés, mert állandóan felmerül, hogy régi címek kellenek, de a régi címekben meg nem lehet megmutatni, hogy az új hardverek hogyan működnek. Emiatt vannak új, modern címek a VGA-tesztekben. Ez nem fog változni, mert a DirectX 11 API már egy évtizede is elavult volt, és most, hogy 8-18-magos CPU-k jönnek, teljesen értelmetlen is nem explicit parancsgenerálással működő API-n tesztelni. Ezeknek már szoftveres szinten akkora a limitjük, hogy a hardver sebessége nem lesz igazán döntő tényező. Ellenben van két explicit API, a D3D12 és a Vulkan, amelyek nagyon jól skálázódnak, és képesek a hardvereket jól működtetni. Ergo itt számítani fog, hogy mennyire gyors egy GPU.
    Ami még szokott számítani az a driver. Igen, a D3D11-nál ebben nincs sok javítási lehetőség már, nagyjából mindenki elérte a max sebességet, de a D3D12/Vulkan meghajtók nem mindig jók ám, főleg az új dolgokkal. De ez normális, amíg a D3D11 nem fejlődött lassan fél évtizede, addig a D3D12/Vulkan évi egyszer legalább kap valami újítást, és ahhoz új meghajtók kellenek, vagyis nyilván előfordulhat itt, hogy jön egy játék, és a megjelenés pillanatában még nem elég jó valamelyik gyártó meghajtója hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz T J #214 üzenetére

    Közösen. Mindenkinek vannak preferenciái, még ha valakinek csak annyi, hogy legyen benne benchmark modul. Utóbbit is megértem, egyszerűbb úgy tesztelni. :D

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák