Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz84

    őstag

    válasz sad_Vamp #24 üzenetére

    őőő? átverés, miért? azt kaptad amiért fizettél. Az összes free szoftver aminek van fizetős variánsa is ilyen/hasonló.
    Vagy aminek több kiadása van, ott is sokszor előfordul ez. Lásd pl windows telepítő lemezek (legalábbis 7 idejében). Mindegyiken ugyanaz van, de licensznek megfelelően telepíthetsz róla home-t is és pro edition-t is.

    Sőt, újabban az autóiparban is terjed. Pl tesla is újabban azt csinálja hogy fizikailag teljesen egyforma akkupakkot tesz be, de ha te csak a kicsiért fizetsz, akkor annyi delejt enged kivenni belőle.

    Semmi sincs ingyen, és minden cég a nagyobb profitra törekszik. Így sikerül elérni. Ez van.

  • Chal

    addikt

    válasz sad_Vamp #24 üzenetére

    Szerintem az átverés inkább az, amikor kijön a kiegészítő, aztán nézheted a progress bar-t másnap reggelig, mert egyszerre 1x millió ember akarja tölteni a sok gigas packeket, amire nyilván nem lehet szerverparkot/sávszélességet méretezni, mert utána meg ennek a töredékét sem használják ki (erre lehet mondani hogy oldják meg, téged nem érdekel, de életszerűtlen elvárás).

    Ez a dolog elég sokszor megtörtént elég sok céggel a múltban, ezért próbáltak megoldást keresni. Az egyik ilyen, hogy a fejlesztés ideje alatt már létrejött tartalmat szép lassan becsorgatták az aktuálisan piacon levő telepítőkbe/patchekbe (World of Warcraft pl. már 10 éve csinálta ezt), vagy a legleső (kiegészítő nélküli) media is tartalmazhat ezekből jókora adagot, annak függvényében, hogy éppen hogy álltak a munkával amikor az kiadásra került. Amikor végeznek teljesen, és kiadják kiegészítőt, akkor pedig elegendő kisebb diff file-okat letoltni a klienseknek, így mindenki jó jár.

    Eleve a logikádat sem értem. Ha neked adják az eredeti medián a plusz tartalmat, az csalás, de ha mondjuk írnak pár sort egy hírben, hogy már ebben a pillanatban is dolgoznak a kiegészítőn, és a szervereinken már fent van 20GB-nyi textura és egyebek, majd ha kész lesz, megveheted/letöltheted, az már nem csalás?

    Illetve szerintem sok ezzel kapcsolatos vélemény 2db problémát kever össze. A fenti egy technikai megoldás, amivel szerintem minden rendben van. A másik probléma üzleti: DLC-kkel húznak le olyan rókabőrt, aminek benne kellett volna lennie az eredeti játékban, tekintve annak az árát, és a (rossz) minőségét (amit a DLC javít sokszor). Ismert a jelenség, ne is ragozzuk. Viszont a két dolognak semmi köze egymáshoz (lásd: konyhakéssel lehet gyilkolni is, meg nagyon finom steaket is lehet vele szeletelni), azaz egy tisztességesen lefejlesztett, és valód tartalmat adó DLC esetén (ami megéri a pénzét), egyáltalán nem gond, ha előre terítik a benne levő adatokat. A tököm se akar várni 2018-ban mindenféle giga pakkok letöltésére, klikkelni akarok, fizetni (ha megérdemlik) és játszani, minél előbb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák