Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz sad_Vamp #24 üzenetére

    Szerintem az átverés inkább az, amikor kijön a kiegészítő, aztán nézheted a progress bar-t másnap reggelig, mert egyszerre 1x millió ember akarja tölteni a sok gigas packeket, amire nyilván nem lehet szerverparkot/sávszélességet méretezni, mert utána meg ennek a töredékét sem használják ki (erre lehet mondani hogy oldják meg, téged nem érdekel, de életszerűtlen elvárás).

    Ez a dolog elég sokszor megtörtént elég sok céggel a múltban, ezért próbáltak megoldást keresni. Az egyik ilyen, hogy a fejlesztés ideje alatt már létrejött tartalmat szép lassan becsorgatták az aktuálisan piacon levő telepítőkbe/patchekbe (World of Warcraft pl. már 10 éve csinálta ezt), vagy a legleső (kiegészítő nélküli) media is tartalmazhat ezekből jókora adagot, annak függvényében, hogy éppen hogy álltak a munkával amikor az kiadásra került. Amikor végeznek teljesen, és kiadják kiegészítőt, akkor pedig elegendő kisebb diff file-okat letoltni a klienseknek, így mindenki jó jár.

    Eleve a logikádat sem értem. Ha neked adják az eredeti medián a plusz tartalmat, az csalás, de ha mondjuk írnak pár sort egy hírben, hogy már ebben a pillanatban is dolgoznak a kiegészítőn, és a szervereinken már fent van 20GB-nyi textura és egyebek, majd ha kész lesz, megveheted/letöltheted, az már nem csalás?

    Illetve szerintem sok ezzel kapcsolatos vélemény 2db problémát kever össze. A fenti egy technikai megoldás, amivel szerintem minden rendben van. A másik probléma üzleti: DLC-kkel húznak le olyan rókabőrt, aminek benne kellett volna lennie az eredeti játékban, tekintve annak az árát, és a (rossz) minőségét (amit a DLC javít sokszor). Ismert a jelenség, ne is ragozzuk. Viszont a két dolognak semmi köze egymáshoz (lásd: konyhakéssel lehet gyilkolni is, meg nagyon finom steaket is lehet vele szeletelni), azaz egy tisztességesen lefejlesztett, és valód tartalmat adó DLC esetén (ami megéri a pénzét), egyáltalán nem gond, ha előre terítik a benne levő adatokat. A tököm se akar várni 2018-ban mindenféle giga pakkok letöltésére, klikkelni akarok, fizetni (ha megérdemlik) és játszani, minél előbb.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz sad_Vamp #51 üzenetére

    +1 az előzőre, illetve egy kiegészítés: te minden előre csomagolt tartalomra azt feltételezed, hogy eleve a játék része volt, benne volt pl. az üzleti tervben, csak aztán jöttek a gonoszok, lenyesték, majd utólag plusz pénzt kértek érte. Minderre a bizonyíték az lenne, hogy az eredeti releasebe voltak DLC-ből származó adatok.

    Azért ez egy kicsit erős. Ha van is ilyen jelenség, biztosan nem általános, és nem az az indikátora, hogy DLC nyomokat találsz az alap kiadásban. Mint ahogy fentebb is írtam, külön kéne választani a kettőt. Vannak csalások, és üzletileg gusztustalan húzások, de ezeknek nulla köze van ahhoz, hogy a tartalmakat milyen formában és mikor juttatják el a vevőkhöz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák