Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eastman

    őstag

    válasz updog #49 üzenetére

    "Az költözik kertesbe aki pihenni szeretne vagy aki flexelni szeretne." Ők általában szomszédok lesznek. :DDD

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • veze

    őstag

    válasz updog #49 üzenetére

    Amikor kertesbe költözik valaki, nem csak házat választ, hanem környéket is. A piac ezt (is) pontosan beárazza.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz updog #49 üzenetére

    Ha használtat veszek, kb. lutri, lehet választani hogy a kaláka (~90-es évekig) vagy utána a töketlen/nyerészkedő/adócsaló építési vállalkozók lapátolták tucatjával a problémákat az épületbe,

    Mi most újítunk fel egy közepes állapotú kádárkockát, az alsó szint 85 %-ban készen van, a felső részből a tető felújítása van meg a tetőtéri ablakokkal, és a felső rész aljzata is le van betonozva.

    A ház a 70-es években épült, abszolút kaláka módszerrel. Ez azért jó, mert ez egy őszinte módszer, ami sz@rnak néz ki, az sz@r is, ami meg jónak néz ki, az jó :K

    Sok más épülő házat is látok manapság, az építési vállalkozók ügyesek a hibák elfedésében, tehát ami egy fővállalkozó által épített házban jónak néz ki, az vagy jó, vagy nem jó :(

    Szóval inkább a 90-es évek előtt épült házat érdemes venni felújításra, mert az állapota jól felmérhető. Ha 90 után épült házat vennél, akkor vigyél magaddal építészt, mert nagyon komoly csontvázak lehetnek bebetonozva a házba :U

    Vagy spórolni kell még és 15 millióval többért olyat kell venni, amit nem kell felújítani, hanem költözhető.

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • mephi666

    nagyúr

    válasz updog #64 üzenetére

    én kifejezetten élveztem ezt az időszakot :D nem vagyok amúgy sem valami közösségi ember, nem hiányzott a boltba járkálás sem... tetszett, hogy végre az én ütememben lehet intézni a vásárlást, ami annyi volt, hogy pl reggel 6-ra odamentem a tesco-hoz, bedobtam lista szerint mindent a kocsiba és önkiszolgáló kasszán keresztül távoztam... asszony szeret sokáig nézelődni, de ezt én csak elpazarolt időnek tartom... mellesleg a nézelődésből lehet könnyen impulzív vásárlás -> felesleges pénzköltés :)

    ami itt nálunk még egy jó lehetőség: közösségi kert... gyalog 5 percre van a lakásunktól és van egy kb 20m2-es kis placcunk növényeket termeszteni... (kb 45 ugyanekkora parcella van összesen) ribizli, málna, szamóca, piszke van benne a gyereknek, egyébként meg paradicsom, paprika, cukkini, stb :) ...meg ez a 3. év hogy csináljuk és 1. évben 1 helyen feljött egy szőlőhajtás: mostanra egy kisebb lugast futtattam fel belőle betonvasakra, ami alatt majd nyáron árnyékban tud a gyerek homokozni... ennek a neve "közösségi kert", de ide is szeretek nyári napokon kb 6kor kimenni, amikor senki nincs rajtam kívül, kellemes a levegő és a gondolataimban elmerülve tevékenykedhetek :K ...közösségi programban kb akkor vettem részt, amikor jó 1.5 éve hoztak több pótkocsinyi marhatrágyát és azt kellett lapátolni-talicskázni (én inkább alkalmazkodó vagyok: el tudnék lenni huzamosabb ideig tanyán is, de panelban is megtalálom a lehetőséget mindenre... mondjuk a barkácsolás elég kompromisszumos)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz updog #77 üzenetére

    1 hete teszteltem: lidlis parkside fúrókalapáccsal, 6os szárral 8 tipli összesen volt kb 2-3 perc... baromi jó vétel volt az a gép :K vitte a betont, mint kés a vajat... szó szerint lehetne úgy reklámozni, hogy 40kilós nő képes lenne vele dolgozni megerőltetés nélkül

    van egy másik típus is: aki hónapokon keresztül fúr úgy, hogy szombaton 10:00-18:00 között random időközönként :) ilyennel is találkoztam már

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • stickermajom

    addikt

    válasz updog #77 üzenetére

    Véstél már át panelt? Nem 3 perc lesz az. Ebből indult ki az egész, nem a hobbi fúrókból: a klímások hétköznap napközben nekiálltak panelt vésni. Mikor véssenek?

    Az, hogy ha valaki felújít heteken át és ezt nem jelzi előre, vagy hobbiból ementálit csinál a falból tök jogos panasz és jár neki a f*szkorbács, de kicsit kezd unalmas lenni ez a "jaj nekem gyerekem van, minden zavar" attitűd. Itt is láttam már párszor, és hozzánk is jött már át két házzal arrébb lakó szomszéd hétköznap délelőtt 11-kor, hogy legyek kedves máskor nyírni a füvet, mert az ő gyereke aludna. Kiröhögtem és ennyiben maradtunk.

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz updog #64 üzenetére

    Azért a legtöbb magyar otthonban már gázfűtés van, a legnagyobb légszennyezést okozó széntüzelést nagyítóval kell keresni (pontosabban orral, mert valóban elég messziről érezni a szagát). Mindazonáltal a szmognak van egy természetes ellensége - a növénytakaró. Az erősen parkosított településeken nem valószínű, hogy komolyabb szmogba belefutnál. Távoli példa ugyan, de érdemes összevetni Los Angeles és Washington levegőminőségét - kb. hasonló méretű vonzáskörzettel rendelkeznek, csak míg LA környékén bozót is alig nő, addig Washington gyakorlatilag egy város az erdőben.

  • veze

    őstag

    válasz updog #205 üzenetére

    Amikor harminc évvel a rendszervaltas utan azt látod hogy egy havi garantált minimalbér összegébe kerül még mindig egy normális ágdaráló ( és nem biztos, hogy az ágdaráló van tulárazva ...) akkor tudod hogy hazaértél :D
    Addig az emberek nem ezt fogják a legfontosabbnak érezni, főleg vidéken, ahol kellene, főleg vidéken, ahol ezek a bérviszononyok a jellemzőbbek

  • veze

    őstag

    válasz updog #207 üzenetére

    Ezt én is megértem, mindazonáltal messze nem ez a szennyezés fő forrás, hogy bözsi néni + jani bacsi évente 1x elégeti a cseresznye/diófárol lehullott levelet ágakat.
    Van ott tarlóégetéstől kezdve minden..persze azt szabad
    sőt olvastam valahol , hogy a tehenek fingása is rengeteg metánt ereget a légkörbe.
    Elképzelem ahogy kutatók ezt naphosszan tudományosan vizsgálgatják :D

  • #89309696

    törölt tag

    válasz updog #205 üzenetére

    Üdv itthon. :D
    Már az átkos előtt is ugyanez a kézmosós haverpajti rendszer működött, ez ideológiáktól független, az átkosban annyi változott, hogy ott lett alapkövetelmény a túléléshez, ott mutálódott bele a DNS-be.

    Régen volt mindenkinél tikudvar, oda bedobálták. A legtöbb faluban kihalt ez teljesen, hogy tikot tartanak, mivel nincs hova dobni jön a kettes megoldás, elégeti. Bár sokan kihordják az erdőbe is. Van zöldhulladék hordás, de csak időszakos, esze ágában se lesz senkinek bonyolultabb módon megoldani egy egyszerűt.
    Öreganyámék még a venyigét is begyűjtötték fűteni fiatal korukban a fődpadlós házba, ma az öregek (ők is) autógumival durrantanak alá kint a hegyen.
    Ez egy kicsit bonyolultabb, mint amit egy ilyen fórumon végig lehet vinni, falu és város egyébként is mindig ősellenség volt és az is lesz.

    A sárga szeletív kukát meglepően jól elfogadták és pontosan használják. A köztérre kirakott szelektívhez akárhányszor mentem azok rendesen voltak használva és nem keverték. Már mindenki veszi a fát az erdészettől és nem lopja. Szóval fejlődnek szépen, de nem várhatunk el tökéletességet, csak a saját tempóját vidéknek, a zöldhulladék kezelés még egy ideig ilyen marad.
    Egyébként közel sem olyan vészes falun élni, rugalmasabb, de 99%-ban szabályokon belüli, nem tehetünk meg akármit. Nem mintha város annyira szabályokon belüli lenne, inkább csak másabb, az is magyar.

Új hozzászólás Aktív témák