Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Sanya #146 üzenetére

    Inteligens emberek belátják azt az íratlan szabályt is, hogy:

    Egy jogszabály csak akkor működik, ha az érintettek képesek megfelelően használni.
    És nem nehéz ebből levezetni, hogy a jogszabályokon alapuló állam is csak akkor működhet, ha minden jogszabály esetében teljesül ez a feltétel.

    Igaz ez arra is, arra, akire (akinek a cselekedeteire, stb...) alkalmazzák a szabályt (olyannak kell lennie, amit be lehet tartani, és egyértelműnek kell lennie, hogy mit is ír elő), de a hivatalok oldalán is teljesülnie kell a dolognak: értelmes ember kell, aki értelmezi a jogszabályt, és inteligens módon képes alkalmazni a valós életbeli problémákra, amiket nem lehet egyesével lebontani, mint valami programkódot. (Minden egyes eset már és más, és sohasem lehet vakon betartani a szabályokat, hiába lenne az elv az, hogy azokat betűről betűre kivétel nélkül...)

    Soha nem is értem hogy állhatnak így hozzá a problémákhoz az intelligensnek látszó emberek, hogy "ez bűn, mert a törvény...". A törvény sem tud egyértelműen lehatárolni semmit, csak iránymutatást nyújt ahhoz, hogy az értelmes emberek mihez próbáljanak igazodni.
    Az erkölcsről pedig már ne is beszéljünk. A filozófusok már messzemenően szétmarcangolták az erkölcsi relativizmust. Gyakorlatilag nem is létezik "jó" és "rossz". Nincs hozzá semmiféle viszonyítási alap (Kultúránként és egyénenként is viszonylagos.)

    Aki ilyen vakon képes gondolkodni, az nem csoda, ha végig se olvassa a hírt, és "Mán megin a szélsőjobboldali teroristák meg bünözők..." és hasonló baromságok, ami épp a lelkét nyomja, vagy valahonnan megragadt a fejében pár szó...

    És másik badarság: Mikor valaki erkölcsi ítéletet próbál nyilvánítani, az ne hivatkozzon jogszabályra, és "vice-versa".

    Zárásul egy kis dalszöveg, ami gépelés közben a fülembe csengett. :))
    - Bünöző voltam
    - Bünöző vagyok
    - Bünöző leszek
    - Bünöző maradok

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák