Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gliskard

    senior tag

    válasz robi-k #13 üzenetére

    Ne érts félre nem fikázom a switch-et! Sőt! Nekem is van és pont a "switchesssége" miatt vettem és használom (én is a lányommal közösen). Az én szempontomból is jó, hogy kitolják a termék ciklust - nagyon remélem, hogy a Zelda: BotW, Mario Odyssey, Luigi's Mansion 3 és hasonló játékokból még jön jópár erre a konzolra.

  • gliskard

    senior tag

    válasz robi-k #23 üzenetére

    ARM vonalon azért még lenne alternatíva – itt van Nvidia Tegra X1 vs Snapdragon 855 összehasonlítás. Nyers számítási kapacitásban és energia hatékonyságban nem lenne rossz, persze kemény munka kellene egy jól optimalizált driver-hez (ez a mobil piacon is probléma jelenleg) de nem lehetetlen.

    A másik lehetőség bevárni a Samsung saját SoC-jében az AMD GPU-ra váltást és erre ráülni, driver szinten jobb lenne a Nintendo helyzete mint a Snapdragon-nal.

    Nyers számítási teljesítmény pedig nem minden, pláne a nintedo estetében ;) anno a GB-t már megjelenésekor temette a szaksajtó a gyenge hw és kijelző miatt – mivel egyszerre jelent meg az Atari Jaguar-ral. Aztán beigazolódott Gunpei Yokoi viziója és a gyenge HW a lényegesen jobb üzemidővel és kreatív játékokkal lazán lenyomta a Jaguart.
    Évekkel később amikor már zuhantak az eladások és kész volt a következő generáció bejött a Pokemon ami megint az egekbe nyomta az akkor már tényleg elavult GB eladásait és brutál mennyiségű cartridge fogyott. A nintendo elhalasztotta a next gen GB kiadását és a inkább a meglévőt javították kicsit majd jött a GBC. Késöbb a GBA ismét nem egy csúcs HW volt, de elég jól ment.

    Anno a DS-t is temették a Sony PSP-vel összehasonlítva a gyengébb HW és kijelző miatt (a nintendo sem volt biztos a koncepció sikerében ezért is nem kapta meg a GB márkanevet).
    Megjelenéskor a szaksajtó nagy része borítékolta a
    Wii bukását is mivel az adott konzol generációban lényegesen gyengébb volt mint az Xbox és a PS, ennek ellenére brutál eladásokat produkált az alapgép és játékok szintjén – Wii volt a Nintendo legjobb eladást produkáló konzolja.
    Most itt van a Switch ami megjelenéskor is viccesnek hatott teljesítmény szempontjából a két versenytárshoz viszonyítva...

Új hozzászólás Aktív témák