Új hozzászólás Aktív témák

  • adamssss

    veterán

    válasz #54738176 #1 üzenetére

    Még anno volt egy elhatározásom, hogy megírom ezt a Logout-on aztán végül nem fektettem bele energiát mert vannak fontosabb dolgok is az életemben. Itt található az eredeti doksi ami áttekintetőbb illetve jelöltem benne az én kommentjeimet: [link]

    Egyébként én tisztelem Abu-t a szakmai tudásáért és azért amit ennek a közösségnek ad. Sőt saját tapasztalatból mondom, hogy amennyit virtuálisan találkoztam vele úgy emberileg is nagyon a helyén van. Igazából csak annyi kellene, hogy legyen itt egy ember aki meg kicsit a zöldeket, kékeket nyomja bár az is igaz, hogy nekik megy a szekér enélkül is... :)

    2016-07-29 11:39
    Az NVIDIA fizethet a GeForce GTX 970 hibás specifikációi miatt

    2016-07-29 06:01
    Az AMD bejelentette a Radeon RX 470 és 460 megjelenését
    Idén eddig a Hitman, az Ashes of the Singularity, a Total War: Warhammer és a Doom jelent meg az AMD támogatásával, de a Deus Ex: Mankind Divided, a Civilization VI és a Battlefield 1 is hamarosan követi ezeket a címeket. Ráadásul a vállalat kérdésünkre elmondta, hogy az új játékok a DirectX 12 vagy a Vulkan API támogatása mellett – a Doomhoz hasonlóan – be fogják vetni a GPUOpen Shader Intrinsic Functions gyűjtőnéven emlegetett shader kiterjesztéseket, ami a GCN architektúrára épülő Radeonokon exkluzív eljárásokat kínál a felhasználóknak.

    2016-07-27 12:00
    Extra adatok a Radeon Pro SSG-ről
    A rendszer a legfőbb előnyeit egyébként főleg szoftverből, ezen belül is a saját API-ból szerzi, mintsem hardverből
    A konstrukciónak vannak más járulékos előnyei is, mivel az integrált SSD-kre másolt adat nem veszik el.
    Ráadásul a gép szabadon kikapcsolható, hiszen az adat megmarad a VGA-n. Ennek a szoftveres hátterét relatíve egyszerűen biztosítani lehetne, az előnyei pedig nyilvánvalók.

    2016-07-26 17:00
    Meghalt a FirePro, éljen a Radeon Pro!
    [+]
    A ProRender által megcélzott piac persze nagy, hiszen létezik már az OctaneRender, a V-Ray, az iRay, a Thea Render, a LuxRender, a Cycles, stb. Ugyanakkor mindegyiknek megvan a maga problémája.
    A ProRender azzal a céllal jött létre, hogy a piacon elérhető legyen egy olyan gyors leképező, amely ingyenes és jó minőséget is ad. Mindemellett a nyílt forráskód biztosítja azt, hogy az iparág szereplői különböző optimalizálásokon keresztül még jobbá tegyék, akár specifikusan, akár általánosan.

    2016-07-26 15:20
    Két új Quadro is előkerült a SIGGRAPH alkalmával
    Lényeges különbség a korábbi üzletstratégiához képest nincs, tehát az újdonságok a Quadro M5000-et és M6000-et váltják.
    Az viszont már most világos, hogy az új Quadro modellek gyenge pontja marad a vérszegény dupla pontosság melletti teljesítmény, viszont ez valószínűleg továbbra is orvosolható a Maximus konfigurációval, így lehet melléjük vásárolni egy dupla pontosságban erős, Kepler architektúrára épülő Teslát. Ez persze jelentősen növeli a költségeket, illetve a rendszer fogyasztását is.
    Érkezik egy új Quadro Sync kártya is, ami nem túl meglepő módon a Quadro Sync 2 nevet kapta.

    2016-07-26 11:15
    Az AMD forradalmasítja a professzionális VGA-k piacát
    Az AMD az idei SIGGRAPH alkalmával egy komoly bejelentést tett, ami több területen is forradalmasíthatja a professzionális VGA-k piacát.
    Nem azért, mert a sok gigabájt jó marketing, hanem azért, mert tényleg szükség van a lehető legtöbb videomemóriára.
    A konstrukció előnye egyébként nyilvánvaló.
    A Radeon Pro SSG további felhasználási területei közé fog tartozni az olaj- és gázkitermelés.
    Az orvostudomány is nagy hasznát veheti a Radeon Pro SSG-nek, mivel például a genom szekvenálása, vagyis a nagyon hosszú, összefüggő DNS szakaszok szekvenciájának meghatározása rendkívül komplex feladat, ami rengeteg adat feldolgozásával jár.
    A fentiek mellett a Radeon Pro SSG a működésbeli újításának köszönhetően új alkalmazási területeket is teremthet.

    2016-07-26 08:21
    A DPC késleltetésen javít az új GeForce Hotfix meghajtó
    A 368.95-ös jelölésű eszközillesztő egy rendkívül kellemetlen hibát orvosol.
    Utóbbi csak a Pascal architektúrára épülő GeForce-ok felhasználóit érintette, de a probléma kellemetlen volt, mert a DPC késleltetés pattogó hangokat eredményezhet hang- vagy videofájlok lejátszása közben

    2016-07-25 17:55
    Extra adatokat közölt az NVIDIA a Titan X-ről
    Az elsődleges piaca tehát nem a játék, hanem a gépi tanulás, de persze "lehet" játékra is használni. – Igen úgy egyébként ezt a szart ami minden téren tarol lehet játékra is használni…
    A felezett pontosság esetében sajnos megmaradt a szoftveres tiltás, így a GP102 ezen a területen is ugyanazokkal a limitációkkal rendelkezik, amelyekkel a GP104 és a GP106, vagyis az FP32-es tempó 64-ed részét tudja, ami megfelel 0,15 TFLOPS-nak.

    2016-07-22 08:49
    Új termékcsaládot teremt az NVIDIA az új GPU-jának
    Ennek nagy jelentősége van, mivel a cég szeretné szegmentálni az asztali piacot is, mivel a GeForce családban szoftveresen korlátozzák a gépi tanuláshoz ajánlott Int8 pontosság futtatásának sebességét. Emiatt az eddig megjelent Pascal GPU-k ebben rendkívül gyengék, annak ellenére, hogy a hardverben a támogatás elméletben adott. – Nem tudom egy játékos kártyának ez miért gond de azért oda kellett szúrni.

    2016-07-21 11:40
    Az NVIDIA is írt egy jó kiterjesztést a Vulkan API-hoz.
    Az első, core specifikációknak megfelelő kiterjesztést az AMD jelentette be, amelyről az alábbi oldalon írtunk, és most az NVIDIA is előállt egy ilyen konstrukcióval, amely legalább annyira hasznos, mint az AMD megoldása.

    2016-07-12 12:40
    Gyorsan befutott az új Radeon Software
    egy apró hibát javít, amely benne maradt az előző, 16.7.1-es meghajtóban. – de az még csak véletlenül sem kellemetlen…

    2016-07-12 08:34
    A Doom is megkapta a Vulkan API támogatását
    A Vulkan leképező többi újítása közé sorolható az aszinkron compute támogatása, amivel bizonyos utófeldolgozásra vonatkozó effektek párhuzamosan futnak az egyéb grafikai számításokkal. Ez összességében 5-10%-nyi extra tempót kínál GPU-limites szituációkban, ugyanakkor az aszinkron compute egyelőre csak a GCN architektúrára épülő Radeonokon aktív, mivel az NVIDIA hardvereivel nem működik valami jól, ami miatt le kellett tiltani. – Szerintem aki nem AMD-t vett meg se vegye a játékot…
    A specifikus jelleg miatt ezek a kódok csupán az AMD GCN-en üzemképesek, így más gyártó hardvere a normál, szabványos kódra van korlátozva. A GPUOpen shader intrinsic functions GPU-limites szituációkban hozzávetőleg 10-20%-nyi extra teljesítményt kínál hardvertől függően.

    2016-07-07 08:30
    Még a héten megérkezik a frissített meghajtó a Radeon RX 480 fogyasztásparájára
    Az AMD egy új funkciót is beépít a felhasználóknak, hogy a határra maximalizálhassák a fogyasztást. – és megint csak a kedves fogyasztók járnak jól, és véletlenül sem az AMD hibázott.
    Annak érdekében, hogy aktív kompatibilitási mód mellett se legyen észlelhető csökkenés a nyers tempó tekintetében, az AMD beépített pár új rutint is a meghajtóba, amelyekkel nagyjából 3%-kal gyorsul a hardver a játékok zömében az első publikus eszközillesztőhöz viszonyítva. Ez tulajdonképpen elfedi a kompatibilitási mód teljesítményre vonatkozó negatív hatásait.

    2016-07-06 16:21
    Vannak vagy nincsenek letiltott ROP-ok az NVIDIA GeForce GTX 1070-en?
    Az NVIDIA által kiadott specifikáció a GeForce GTX 1070-re tehát teljesen helytálló, maximum egy picit hiányos, hiszen egyáltalán nem mindegy, hogy a 20-ból azt az 5 SMP-t hogyan vágják ki a rendszerből, a gyakorlati eredmények szerint szimplán kivágnak egy teljes GPC blokkot. – egy picit már megint szar az Nvidia, hát Istenem nézzük el nekik

    2016-07-06 09:40
    Az év végéig új konzolfunkciót hoz PC-re az AMD
    És igen! az AMD megint megcsinálta!
    A ordered count egyébként egy nagyon hasznos funkció, mivel lehetővé teszi, hogy az elvégzendő operációk a wavefrontok kreálásának sorrendjében történjenek meg. – Ezt sem sokszor halljuk a másik oldalon…

    2016-07-04 18:15
    Az AMD megtartja a három- és négyutas CrossFire-t
    Az elmúlt időkben a több GPU-s konfigurációk kedvelői csak úgy kapták a pofonokat, hiszen egyre kevesebb játék skálázódik három-négy GPU-ig, illetve az NVIDIA is bejelentette leszámolnak a három- és négyutas SLI-vel. Az AMD ugyanakkor a CrossFire-t nem szeretné olyan mértékben korlátozni, hogy elvegyék a lehetőséget a PC-s játékosok keménymagjától, így a továbbra is megtartják a lehetőséget arra, hogy a vásárlók három- és négyutas CrossFire-t építsenek maguknak. – Már megint az a szemét rohadt Nvidia, egyedül az AMD nézi a vásárlók érdekeit.
    Friss információ, hogy az AMD a DirectX 12-re dolgozó fejlesztők dolgát is megkönnyítené. – Ezt le sem kellene írni. Az AMD mindig mindenki dolgát megkönnyítené, csak a sajátját nem…

    2016-07-04 13:47
    Befutott a Total War: Warhammer DirectX 12-es frissítése
    Mindemellett az aszinkron compute-ot a fejlesztők csak a Radeonokon hagyták alapértelmezetten, míg a GeForce-okon egységesen tiltják.
    Az aszinkron compute már speciálisabb probléma, amit ha nagyon a Radeonokra szabtak, akkor jobb, ha inaktív a GeForce-okon, hiszen egy nem jól kialakított ütemezés jelentősen ronthatja a teljesítményt. – „Sőt jobb ha nem is veszünk Nvidia-t. Aszinkron compute nélkül nincs élet a földön.”

    2019-02-25 17:02
    Megnéztük mire képes az NVIDIA DLSS
    A gépi tanulást bevető élsimítási eljárás előtt nagy jövő állhat, de egyelőre még bukdácsol a gyakorlatot tekintve.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Új hozzászólás Aktív témák