Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz fatallerror #36 üzenetére

    Akkor én kivétel vagyok ezek szerint... :(

    Volt egy 478-as alaplapom annó egy ASUS P4P800-E Delux. Azzal 5 évet birtam. Végig kisért az 1600Mhzes 400FSB-s P4-től a 3400 Mhz-es HT 800FSB-s P4-ig. 5 év után adtam el, mert már kevés volt a 3,4Ghz-es HT P4. Aztán vettem a mostani 775ös lapomat, ami jelenleg január közepén éri el a 4 éves kort. Szerintem 1 évet még simán kihúzok vele. Aztán már lassan CPU limitesek lesznek a dolgok. Bár ez most véleményem szerint jobban fogja birni a 478-nál is. EVGA nForca 790i SLI FTW Digital PWM van amúgy most egy Xeon 3110-el, de majd még tudok újitani vmi 4 magos prockót helyette aztán annyi.

    Csak elég szar látni nekem, hogy 2 évente új socket-et adnak és igazából innentől mindig a fél gépet is cserélni kell majd, ha új procit akarok. Nagyon királyul kitalálták ezt a 775 utáni korszakban már... A minimum hogy az új proci mellé kell új alaplap, ami nem 2Ft és új CPU hűtő is, mert a régi hűtő nem támogatja a dogokat. Amikor a 478 vége felé voltam, akkor vettem egy Thermalright TRUE Black bordát 18K-ért meg egy 5500 Ft-os brutális ventit. Aztán átváltottam 775-re és szerencsére azt is támogatta a hűtő. Mai napig hibátlan a hűtés közel 5,5 év után és az új procikat is röhögve hűtené, ha rámenne... tök jó h azt is cserélni kell... minimum plusz 10.000 Ft ha nem akarok visszafejlődni a mostani hűtőteljesitményhez képest és akkor még nagyon szerény voltam. De ezek után meg már hűtőt se merek vásárolni tudván, hogy mennyi pénz menne el arra is pluszba mindig h cserélni kell azt is mellé.

    Kibaszott jól jön még az egyszerű felhasználók tömkelegének is ez a folyamatos socket váltás. Rokonoknak ismerősöknek, barátoknak én szoktam összerakni a gépet és a sok ember akinek csak netezni meg egyszerűbb felhasználásra kell a gép, azok szintén nagyon beszopják ezzel, méghozzá azért, mert vesznek teszem azt egy 1156-ös gépet (mondjuk 3 évvel ezelőtt), arról most telik le a garancia. Aztán elromlik az alaplapja (mert ez simán megeshet) és nem lehet azt megcsinálni, hogy veszünk gyorsan egy új 1156-os lapot akkor és ismét van rá 3 év gari és bőven megfelel neki az eddigi teljesitmény és újra 3 év garis lapja van. Ezt 775-nél még meg lehetett csinálni és 478-nál is, de az újabbaknál már nem, mert nem gyártják már és lehet a fél gépet kicserélni mellé, mert elromlott lap.. pedig elég lenne neki csak egy új lap, mert sztem kijelenthetjük hogy a procik úgysem romlanak el (irreálisan ritkán hal meg 1-1 csak)

    Szóval nekem az a tapasztalatom, hogy nekem azért baj a sűrű socket váltás, mert hosszú távra szeretek beruházni egy lapba és utána csak ezt azt kicserélek 10 perc alatt ha marad rá ki egy kis pénz.

    Akinek meg csak netezni kell meg hasonló, annak meg fél gépet kell cserélni 1 alaplaphiba miatt, ahelyett, hogy venne egy újabb 11.000 Ft-os kis "alap"-lapot :) 3 év garival a régi proci mellé. De sajna általában már nem lehet beszerezni az újakhoz és ha igen, akkor is szenvedősen.

    De ettől függetlenül elfogadom azt a nézetedet, hogy te sűrűn cserélsz alaplapot, de érted, ezt akkor is megteheted, ha nem váltanak socket-et, mert az újabb lapokra gond nélkül rátehetNÉK az USB 3-at és a SATA 3-at ugyanúgy, ha akarnák, nem kéne ahhoz új lábkiosztás. :(

    Üdv! L.D.

Új hozzászólás Aktív témák