Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Dragon

    senior tag

    Éljen... egy új socket.... csak 56 ezer socket van eddig is a piacon már, úgyhogy kell ismét egy újabb csak most csakis azért h nekünk jó legyen és lehetőleg mindig vásárolni kelljen új alaplapot is az új proci mellé.

    Jó kis 775 a régi szép időkben milyen mocskos sok CPU generációt végig kisért és semmi baj nem volt vele meg az AMD is egész jól meg tudja csinálni a kompatibilitásokat visszafelé is. Világ életembe Intel-es gépem volt és most is az van, de szerintem iszonyat igénytelen amit művelnek az utóbbi 4 évben. 1156, 1366, 1155, 2011 most meg 1150... nagyon jó kiváncsi leszek, hogy a "nagy testvér" mi lesz? 2010 vagy 2012 esetleg? Tegyünk már rá plusz egy lábat a kedvemért vagy hagyjunk le róla 1 lábat csakis azért, hogy ne legyen kompatibilis az előző generációval egy BIOS frissités után :W

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz Angel1981 #34 üzenetére

    HÁt ez igaz, de most kb 2x gyakrabban kell alaplapot cserélni mint annó... és szegény földi halandóként igy is eléggé megterhelt anyagilag amikor nem csak 1 alkatrészt kellett egyszerre cserélni, hanem a fél gépet. :W

    Kiváncsi leszek tényleg, hogy az új az 2010 lesz vagy 2012 (mármint az új nagy tesó)

    Esetleg 5678 -as Socket és akkora lesz a processzor mint az egérpadom :C És megyünk vissza kőbaltázni a méretet tekintve. Mert a 478 óta csak nő nő és nőnek a fizikai prociméretek. :C

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz fatallerror #36 üzenetére

    Akkor én kivétel vagyok ezek szerint... :(

    Volt egy 478-as alaplapom annó egy ASUS P4P800-E Delux. Azzal 5 évet birtam. Végig kisért az 1600Mhzes 400FSB-s P4-től a 3400 Mhz-es HT 800FSB-s P4-ig. 5 év után adtam el, mert már kevés volt a 3,4Ghz-es HT P4. Aztán vettem a mostani 775ös lapomat, ami jelenleg január közepén éri el a 4 éves kort. Szerintem 1 évet még simán kihúzok vele. Aztán már lassan CPU limitesek lesznek a dolgok. Bár ez most véleményem szerint jobban fogja birni a 478-nál is. EVGA nForca 790i SLI FTW Digital PWM van amúgy most egy Xeon 3110-el, de majd még tudok újitani vmi 4 magos prockót helyette aztán annyi.

    Csak elég szar látni nekem, hogy 2 évente új socket-et adnak és igazából innentől mindig a fél gépet is cserélni kell majd, ha új procit akarok. Nagyon királyul kitalálták ezt a 775 utáni korszakban már... A minimum hogy az új proci mellé kell új alaplap, ami nem 2Ft és új CPU hűtő is, mert a régi hűtő nem támogatja a dogokat. Amikor a 478 vége felé voltam, akkor vettem egy Thermalright TRUE Black bordát 18K-ért meg egy 5500 Ft-os brutális ventit. Aztán átváltottam 775-re és szerencsére azt is támogatta a hűtő. Mai napig hibátlan a hűtés közel 5,5 év után és az új procikat is röhögve hűtené, ha rámenne... tök jó h azt is cserélni kell... minimum plusz 10.000 Ft ha nem akarok visszafejlődni a mostani hűtőteljesitményhez képest és akkor még nagyon szerény voltam. De ezek után meg már hűtőt se merek vásárolni tudván, hogy mennyi pénz menne el arra is pluszba mindig h cserélni kell azt is mellé.

    Kibaszott jól jön még az egyszerű felhasználók tömkelegének is ez a folyamatos socket váltás. Rokonoknak ismerősöknek, barátoknak én szoktam összerakni a gépet és a sok ember akinek csak netezni meg egyszerűbb felhasználásra kell a gép, azok szintén nagyon beszopják ezzel, méghozzá azért, mert vesznek teszem azt egy 1156-ös gépet (mondjuk 3 évvel ezelőtt), arról most telik le a garancia. Aztán elromlik az alaplapja (mert ez simán megeshet) és nem lehet azt megcsinálni, hogy veszünk gyorsan egy új 1156-os lapot akkor és ismét van rá 3 év gari és bőven megfelel neki az eddigi teljesitmény és újra 3 év garis lapja van. Ezt 775-nél még meg lehetett csinálni és 478-nál is, de az újabbaknál már nem, mert nem gyártják már és lehet a fél gépet kicserélni mellé, mert elromlott lap.. pedig elég lenne neki csak egy új lap, mert sztem kijelenthetjük hogy a procik úgysem romlanak el (irreálisan ritkán hal meg 1-1 csak)

    Szóval nekem az a tapasztalatom, hogy nekem azért baj a sűrű socket váltás, mert hosszú távra szeretek beruházni egy lapba és utána csak ezt azt kicserélek 10 perc alatt ha marad rá ki egy kis pénz.

    Akinek meg csak netezni kell meg hasonló, annak meg fél gépet kell cserélni 1 alaplaphiba miatt, ahelyett, hogy venne egy újabb 11.000 Ft-os kis "alap"-lapot :) 3 év garival a régi proci mellé. De sajna általában már nem lehet beszerezni az újakhoz és ha igen, akkor is szenvedősen.

    De ettől függetlenül elfogadom azt a nézetedet, hogy te sűrűn cserélsz alaplapot, de érted, ezt akkor is megteheted, ha nem váltanak socket-et, mert az újabb lapokra gond nélkül rátehetNÉK az USB 3-at és a SATA 3-at ugyanúgy, ha akarnák, nem kéne ahhoz új lábkiosztás. :(

    Üdv! L.D.

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz fatallerror #42 üzenetére

    Nem teljesen osztom a véleményt, de végül is az nem hiba ha nincs mindenki ugyanazon a véleményen. :R

    Socket 2011 -re pl.: nincs a hűtőmhöz lefogató. :( 1155-re éppen még van, de az is csak azért mert az 1156-os 1155-re is rámegy, de egyelőre még nem akartam cserélni, mert egy új CPU-val még kihúzom egy ideig a 775-el szerintem. 1150-re meg valszeg megint csak nem lesz. (az még jobbik eset ha az 1150 is 1155 méretű lesz)

    A 10K-s lapok sem mennek tönkre nagyobb esélyre, mint a csúcs lapok. %-os arányban nem hal meg több belőlük, csak ugye azért tűnhet úgy, hogy több hal meg, mert kb 20x annyi fogy belőlük darab számra. Csak ha meghal akkor ezzel socket váltásokkal kifogják az ember vitorlájából a szelet és afelé terelik, hogy vegyen új lapot procit hűtőt együtt.

    A pár 10Ft-ra sajna azt kell mondjam, hogy az átlag emberek 500Ft-on is képesek vitatkozni, mert annyira nincs pénze rengeteg embernek és őket nagyon szarul érinti ha plusz 10.000 Ft-ot ki kell adni új procira amire semmi szükség nem lenne. És az a nagyon minimum, mert 1155-re is a legolcsóbb proci ilyen 13.000 Ft és eleinte még ez sem volt hanem 15K-nál olcsóbban nem is volt proci újonnan. A belépő alaplapok ugyanúgy 10-12K körül vannak minden socket-re azzal nincs is baj, csak ha procit is kell mellé venni az duplájánál is többre növeli a kiadást, ami igazából szükségtelen lenne. :(

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz fatallerror #54 üzenetére

    Jelenleg nincs pénzem a 2011 Socket-re (sajna ;] :P ), azért akarom még 775-el húzni, de lejjebb se fog menni az ára jelentősen, mert addig stagnál az ára ott, amig ki nem adnak egy másik socket-et és aztán meg az lesz a csúcs drága a régit meg kivonják a forgalomból. Lényeg, hogy fizessen az ember ezerrel és ne lehessen minél hosszabb időre előre bevásárolni és letudni a cseréket sok időre aztán.

    Pár 10.000 Ft meg az átlag embereknek eléggé sok, aki nem akar erre költeni és csak kényszerből ad ki plusz 10-15.000 Ft-ot, mert kell neki a gép napi használatra. Mondhatod, hogy 2K havonta és ezzel teljesen igazad is van, hogy annyi lenne átlagolva, de akkor lehet kevés átlag júzernek raktál össze alap gépet eddig, mert úgy hidd el 500 Ft-on vitatkoznak, mert annyival többet se szánnak rá, nemhogy 10-15.000 -rel többet. :( Hiába átlag 2000 ha nem gondolnak erre és nem tesznek rá félre és egyszer csak beüt egy alaplaphiba vagy vmi gebasz. Ezt tapasztalatból mondom és nem egy-két ilyen van elvétve, hanem a felhasználók fele igy áll hozzá. És annyiból van is valóság alapja, hogy neki tényleg csak egy új lap kéne, ha elromlik a régi (10K-ért új) és nem kéne proci is hozzá, esetleg hűtő, ha nem gyári használ.

    És az ilyen dolgokat meg már csak félve emlitem meg, hogy szinte minden új socketnél egy új gyerek betegség is megjelenik, aminek van egy lecsengési ideje. Pl.: had ne tudjam 1155 -nél volt tán ilyen, hogy elfüstölt az alaplap meg a proci ha az Auto-tól eltérőre állitotta valaki a Voltokat? Aztán a -B3 -as reviziókban már javitották ezeket a hibákat. Ami meg nem feltétlen gyerekbetegség, hogy pl.: az új alaplapok 1,65 sőt egy némelyik 1,5 V-os DDR3 RAM-okat szeret, akkor akinek eddig is DDR3 RAM-ja volt csak mondjuk 1,9V-os az RAM-ot is cserélhet, nah akkor még rosszabb a helyzet, mintha csak alaplapot és procit kéne cserélni, ha még RAM-ot is kell mellé.

    Nekem se marad elég ZS PC-re mostanság, bár annyira nincs is rá igényem, mert most minden megy nekem amit akarok. Kb 2 éve egy fillért se költöttem az asztali gépre, mert most jó igy, de pont ez lenne a jó, ha valahonnan kaparni tudok egy kis ZS-t, akkor ne kelljen lehetőleg csak egyetlen egy alkatrészt cserélni egyszerre, mert kettő-háromra már sokkal kisebb esélyre jut... :(

    Üdv! L.D

    U.I.: ha már igy kitetted, akkor megnézem miket árulsz, hátha van vmi érdekes! ;] Én is felteszek mindent amit látok, előbb utóbb úgyis elvisznek minden! :))

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz fatallerror #63 üzenetére

    Hát én is kaptam Licenszet, mert jól válaszoltam a kérdésekre. :))

    Elég sűrűn szoktam játszani, de az a baj hogy az újak között semmi értelmes játék nincs ami nekem bejönne, valahogy nem hozzák a régi játékok hangulatát már a mostaniak. A "legújabb" játék amivel játszok és tényleg tetszik az a Skyrim meg a Torchlight 2, de ezek simán mennek Ultra High-on szaggatás mentesen. Amivel nem akarok játszani, mert nem tetszik az meg nem nagyon érdekel, hogy hogyan futna... :P

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz Pipó #75 üzenetére

    Én látom a benne rejlő fantáziát!

    Az a cél, hogy még több ZS-t húzzanak ki az emberekből és gazdag fantáziájuk van, hogy ezt hogyan is lehetne megtenni. :))

Új hozzászólás Aktív témák