Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz GeryFlash #19 üzenetére

    Látod GeryFlash, ez az amit felhánytorgatnak neked mint elfogultság. Nem késik mert szerver vonalon 2021-ben lesz. Pár hónap múlva lesz asztalon is. Nagyon valószínű, hogy nem késik egy évet. Valszeg még drága és teljesen le van kötve a TSMC 5nm-es kapacitása. Ahogy bővül és elérhetőbb lesz úgy térnek át rá AMD-nél. Mivel Zen4 teljes újítás(AM5, DDR5, PCI-E5, IF3 stb.) így nincs értelme 7 nanóra és 5 nanóra is LEtervezni ;] . Az plusz ktg lenne. Szerintem 7nano EUV lesz a Warhol, meg talán USB4, de Abu nem nyilatkozik... :U

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • poci76

    aktív tag

    válasz GeryFlash #19 üzenetére

    A Zen és a Zen+ között volt 13 hónap, a Zen+ és a Zen2 között 15 hónap, a Zen2 és Zen3 között is kb. annyi lesz. Ha 2022 elején jön a Zen4, akkor ott sem lesz sokkal több.

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz GeryFlash #24 üzenetére

    "Eredeti tervek szerint az volt, hogy szerver jön 2021 Q2-ben a Ryzen 5 pedig 2021 Q3-Q4-ben."

    Ez hány éves hír? Amit Chiller linkelt abban is az áll, hogy a szerver vonal 2021 második fele. A Covid miatt minden csúszik, ha eddig nem tűnt volna fel. Intelnél is...

    "5nm-en, amiből alapból több waffer lesz mint 7nm-en"

    Erről valami linket kérhetnék, hogy 2021-ben több 5nm-es wafer kapacitása lesz a TSMC-nek mint 7nm! Biztos, hogy nem!!! A 7 nano is még csak most van felfutóban. 5 nano még szinte alig van.

    "Kihasználják az Intel bénázását."

    AMD nem ülhet a babérjain mert Intelnél rákapcsoltak. Tiger Lake elég ütős lesz. Ha kihozzák asztalra is ott kemény ellenfél lesz. Aztán jönnek ők is a Chipletes felépítéssel. [Intel Chiplet] Aztán ott a Foveros, Emib, ODI [Foveros] . Most nyomulnak nagyon, hogy egy-két éven belül beelőzzenek. És hidd el ezt nem csak mi olvassuk, hanem Lisa Su is. Szóval nem csinálná ezt az AMD ha nem lenne rá nyomós oka.

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz GeryFlash #19 üzenetére

    Threadripperbe lehozzák a DDR5-öt, de kb. háromszor drágább lesz kezdetekben egy modul a DDR4-hez viszonyítva. Előnye pedig asztali szinten roppant kevés. Ha gondolod menj DDR5-re a Threadripperrel, de a többség nem fog, amikor a next gen gémekhez 32 GB memóriát fognak ajánlani. A DDR4-en is alig fogják tudni megfizetni ezt a kapacitást, hát még DDR5-ön, ahhoz meg kell várni, hogy a DDR5 memóriák ára nagyjából elérje a DDR4-es szintet.

    (#22) huskydog17: Nem lehet dupla a memóriavezérlő. Ahhoz komolyabb tokozás kell, és azzal meg drága a routing. Szóval a mainstream vonalat nem véletlenül tartják 128 biten.

    (#24) GeryFlash: Nem az a baj, hogy nem tudnák kiadni, hiszen a szerverbe kész lesz a chiplet, tehát ugyanúgy lehozható asztaliba. Az a gond, hogy nem tudnák eladni a DDR5 miatt a platformot. Egy 32 GB-os DDR5-ös kit nagyjából 500 dollár lesz, nem lesz, aki megveszi csak azért, mert DDR5. Előbb meg kell várni, hogy 150 dollárra csökkenjen.

    A Warhol 7 nm-en jön. Az 5 nm elképesztően drága lenne 2021-ben egy asztali terméknek. Szerverben ez azért nem gond, mert egy szerverproci 1000-5000 dollár között megy. Hasonlóan a Threadripperhez, oda lehozhatják, de tovább nem, mert normális árat kell szabni, hogy a tömegpiac megvegye.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • poci76

    aktív tag

    válasz GeryFlash #46 üzenetére

    [link] A "market share" definíciója: Market share is the percent of total sales in an industry generated by a particular company. Tehát az eladások százaléka, nem pedig az, hogy otthon hány ember használja. A fenti táblázatban a Q1-Q2 vonatkozásában az ovarall valóban nem tükrözi a másik három változását. Gondolom, az overallban más is van ezek mellett.

  • arabus

    addikt

    válasz GeryFlash #49 üzenetére

    ez csak a nevezéktan fintora ami nagyon csalóka.
    az intel tulajdonképp nincs lemaradásban szerver processzorok terén.
    az intel 10nm-es technológiája 100 milliárd tranzisztoros sürüséget produkál
    mig a tsmc 7nm-es 90 milliárd tranzisztort.
    de a helyzet 2023-ban sem lesz más.
    TSMC "7nm" = 90MT
    Intel 10nm = 100MT
    TSMC "5nm" = 170MT
    Intel 7nm = 200-240MT?
    TSMC "3nm" = 290MT
    Intel 5nm = 400-480MT?
    persze az amd-nek még mindig van lehetősége javitani
    az év végén kiderül.
    kérdés mit gyártat az amd 2020 második negyedévtől havi 20000 5nm waferen?

    [ Szerkesztve ]

    Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz GeryFlash #65 üzenetére

    A TSMC nem hajlandó az Intelnek extra gyártókapacitást építeni, ha nem vállalják, hogy tartós megrendelők lesznek. Márpedig nem vállalják, így az Intel számára a szabad kapacitás lekötése biztosított csak. Szabad kapacitásból pedig 6 nm-en több van jelenleg, mint 5 nm-en.

    Az Intel legnagyobb problémája, hogy nem tudják eldönteni mi legyen. Legyen házon belüli gyártás, vagy akkor tényleg menjen a fabless. Ha utóbbit választják, akkor a TSMC örömmel épít nekik csúcstechnológiás gyártósorokat, hiszen állandó megrendelők lesznek, de addig nem, és így az Intel a csúcstechnológiáról kiszorul, mert nekik szükséges a nagy rendelési tétel, hiszen nagy piacot szolgálnak ki.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz GeryFlash #69 üzenetére

    Volt egy régi terv Otellinitől. Nem véletlen, hogy az Intel 10 nm-nél elkezdte kiszervezni a gyártást, mert minden egyes node-ot annyira drága kigazdálkodni, hogy egyedül úgy gondolták, hogy tovább nem fog menni. Ezért részben ők is bérgyártók lettek volna. Lehet, hogy nem a közvetlen konkurenseké, de sokan vitték volna oda a lapkákat. Ezzel az Intel több gyárat tudott volna felhúzni, mivel a sajátjukon kívül még lett volna máshonnan is megrendelés a kapacitásra, így a több gyár kitermelte volna a következő gyártástechnológia költségeit. A 7 nm-re megint lett volna megrendelő, reményeik szerint több is, így még több gyárat húztak volna fel, ami kitermelte volna az 5 nm költségeit, és így tovább. Tehát hosszabb távon az volt eltervezve, hogy az Intel egy bizonyos időn túl már csak a felhúzott gyártókapacitás közel felében dolgozott volna magára, míg a másik felében a partnerekre. Na most a 10 nm-rel, a mobil piac elvesztésével, meg egyéb tényezőkkel ez a bérgyártásra vonatkozó vonal megszűnt. Tehát olyan problémába kerültek, hogy ki kellene termelni a következő gyártástechnológiák költségeit, viszont ebben jelenleg csak magukra tudnak támaszkodni. Részben ezért is kezdtek vadul felvásárlásokba, hogy nőjön a gyártási volumen. Mert tudnának ők procikat gyártani, csak senki sem vesz egy bizonyos mennyiség fölött, szóval gyártanak FPGA-t, AI lapkákat, stb. Ezekre elképesztően sok pénzt kiadtak a Krzanich éra alatt, ezért ment fel a cég adóssága 32 milliárd dollárra. De Krzanich is bele volt ebbe kényszerítve, mert ha nem növelik mesterségesen a gyártási volument, akkor végleg elvesztik a harcot a TSMC-vel és a Samsunggal szemben, mert eljön az a pont, ami a GlobalFoundries esetében is eljött. Egy ponton túl már nincs semmilyen reális elméleti lehetőség egy új gyártástechnológia kitermelhetőségére, és ha már szuperoptimista elméleti számítással sem jön ki a matek, akkor be kell dobni a törülközőt a gyakorlatban is.
    Ezért kedvez a mostani terep elképesztően a bérgyártóknak, mert az új partnerek megnyerésével könnyen tudják növelni a gyártási volument, ami az utat jelenti az új gyártástechnológiához. Az Intelnek ehhez viszont a piaci részesedését kellene drámaian növelni, de nagyrészt olyan piacon érdekeltek, ahol nincs hova. Erre lettek volna jók a partnerek, akik bérgyártottak volna 10 és 7 nm-en.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • solfilo

    veterán

    válasz GeryFlash #71 üzenetére

    Azt nem mondtam, hogy megértem, csak jobban értem. :D
    Egy esetben lehet logikus szerintem, hogy ha kapacitásgond van, s akkor olyan helyre küldik a Renoirt, ahol van tér növekedni, az OEM meg ráharaphat, nem kell VGA-t tenni mellé. DIY piacon 85% körül állnak mindfactory számai alapján.

    [ Szerkesztve ]

    solfilo

  • poci76

    aktív tag

    válasz GeryFlash #68 üzenetére

    Szerintem ez politikai kérdés is. Ha az Intel bedobja a törölközőt, akkor a világ egyetlen szuperhatalmának nem lesz mikroelektronikai csúcstechnológiája, ázsiai gyártóktól fog függeni. Egy kis kínai szabotázs (de lehet orosz, észak-koreai vagy akár al-kaida is), és elég komoly pofont kap az amerikai gazdaság. Nemzetbiztonsági szempontból is aggályos, hogy olyan üzemben készülnének az Intel processzorok, ami tele lehet kínai kémekkel. Pár mérnök hozzábiggyeszt pár ezer tranzisztort a sok milliárd tranzisztoros processzorhoz, észre sem lehet venni, aztán a kínai kormány olyan információkat szerez meg, amilyeneket csak akar.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz GeryFlash #71 üzenetére

    Elvileg mindegy lenne, csak az nem mindegy, hogy eladnak ezer, vagy százezer darabot.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz GeryFlash #76 üzenetére

    Lassan jobban jarnak a Taiwani cegek ha a Kinatol tavolabb telepitik a gyaraikat. Ott is csak az ido kerdese a megszallas.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Plexicushio

    senior tag

    válasz GeryFlash #100 üzenetére

    A tagot kicsapták már párszor a "Versus" topikban, szeretett bohóckodni, értetlenkedni ott is. Meg nickeket regisztrálni. :) A stílus maga az ember.

    [ Szerkesztve ]

  • Frozen

    őstag

    válasz GeryFlash #100 üzenetére

    egyenlőre még nincs kártya az áráról meg nem is beszélnék.. szóval egy olyan dologról beszélünk ami még nincs is a piacon............
    solfilo
    olcsobb csak ép gyengébb és silányabb minőség jól látszik ha utána nézel pár tesztnek,persze lehet nézni azt hogy ipc meg hogy lekel fogni az órajelet és akkor egy szinten lesz a vörössel stb... (én mindig alapból azzal számolok amivel a gyártó kiadja és nem lefolytva ....)Azt felejti el mindenki hogy ez a proci egy 7nm fejlett eljárással készült és egy ezer éves technikával nem veszi fel a versenyt. Akkor miről is beszélünk? lehet ipc növekedett meg lehet kevesebbet fogyaszt jah csak még mindig a kéknél van az előny igaz technikailag le vannak maradva, de a 7 vagy 10nm en már újra ringbe fognak szállni azért mert minöségi cucot gyártanak és nem valami parasztvakításos gyenge minöséget. :W

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

Új hozzászólás Aktív témák