Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz Sir Ny #26 üzenetére

    Nem akarok belemenni a részletekbe, de te is érzed ugye, hogy most itt kurva nagy baromságot mondtál...
    De felőlem szomorkodhatsz azon, hogy már nem egy bizonyos vállalat - amelyik egyébként hosszú évtizedeken át sarcolta az amerikai népet természetes monopóliumra hivatkozva, . - tartja kézben az R&D tevékenység 99%-át, mint abban az időben, amikor csak nekik volt esélyük K+F tevékenységre, illetve annak finanszírozására.

    Valószínűleg azt is mellékesnek tartod, hogy a dollármilliárdok, amit a Bell csoport bezsebelt, valójában Antonio Meuccinak köszönhető, csak míg az utóbbi nem volt képes a szükséges tőkét összegyűjteni a telefonszolgáltatás elindításához, addig Bellnek sikerült néhány hónap leforgása alatt dollármillárdokat összekalapozni, a kritikus döntéshozók lefizetésével. Így értelemszerűen (szükségszerűen) a nagy Bell által finanszírozott Bell Labs műhelyből került ki minden értelmes dolog abban az időben - és utána több évtizeden át - , gyakorlatilag nem is volt K+F tevékenység a Bell Labs-on kívül, minden kutató ott dolgozott, mert máshol esélyük sem volt. Hát ez igazán egészséges, dicső időszak volt, mit mondjak :)

    Igen, onnan indult a tranzisztor-technológia, onnan jött UNIX, onnan indult a C, stb, de ezt az időszakot te könnyes szemekkel sírod vissza? Ne röhögtess már! A Bell monopóliumot az amerikai kormányzat hozta létre, és ő is szüntette meg egy monopólium feldaraboló tollvonással, amikor már nagyon a fejlődés útját állta a hatalmas konglomerátum . .

    Szépen feldarabolták a Bellt, az AT&T maradt persze a legprofitábilisabb, aki meg is tartotta magának egy ideig a kutatórészleget, aztán szépen kiszervezték az egész hálózati eszköz-gyártó üzletágat (annak érdekében, hogy ne kavarjon be a fő bevételi forrást termelő szolgáltatás üzletágba), és elnevezték Lucentnek. Aztán, pár évvel később, amikor egyre durvábban fenyegették az európai öregek (Ericsson, meg az akkor még Nokia mentes Siemens) szépen fuzionál a Lucent az Alcatellel, így a globális piacon a harmadik legnagyobb gyártóvá válhattak. Ez a nagy szomrú dolog? Hogy egy vállalat 10 éven belül átnevezte magát háromszor? Vagy mi a fenéről beszélsz?

  • hallador

    addikt

    válasz Sir Ny #36 üzenetére

    Igen de ott is csak a mobiltelefon részleg lett Kínai kézben, az Alcatel Európa egyik legnagyobb kábel, telko központ, és minden más ami a telefóniához kell, gyártója, nem csak terveznek, csak ez Magyarországon nem annyira nyilvánvaló, ez volt már azelőtt is mielőtt az AT&T megkörnyékezte volna, csak akkor azelőtt a Siemens-el voltak kapcsolatban. Most megint felkapták a hírekbe, hogy a Siemenssel csinálnak üzletet, de majd kiderül.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • azopi74

    addikt

    válasz Sir Ny #36 üzenetére

    Az Alcatel-Lucentnek az égvilágon semmi köze nincs a kínai TCL-hez, aki az Alcatel márkajelzéssel ellátott telefonokat gyártja. Azon kívül, hogy a TCL használhatja az Alcatel brandinget korlátozott ideig (eredetileg 5 évre kaptak jogot, de aztán meghosszabbították a szerződést)

    Olyan ez, mint ahogy a BenQ is használhatta szintén pontosan 5 évig a Siemens brandinget a telefonjaikon a szerződés értelmében. Bár ezzel sikerült is jelentősen elamortizániuk a brand értékét, én a Siemens helyében ezt nem engedtem volna, hiszen annak ellenére, hogy a corporate energiaiparban termelik bevételük 99,99%-át, azért jelen vannak még a consumer piacon is - főzőlapok, sütők, kávéfőzők, mikrók, hűtőszekrények, stb...

    - bár lehet, hogy ezeket sem ők gyártatják/értékesítik, hanem itt is csak a brandet bocsátották áruba.

Új hozzászólás Aktív témák