Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz bayay #11 üzenetére

    nálam cserépkályha volt, ha úgy tetszik a lakás közepén
    a helyiségben ahol volt, fűthetett is korrekten, de a többi helyiségben sok volt a penész, vakolatot nem túlzottan kellett biztatni legtöbb helyen h leugorjon - egy részen meg teljesen kiszáradt -
    fürdőbe pl semmi meleg nem juthatott, konyha elejébe se sok, ezekben fűtőszálas hősugárzóval gondolták ezt megoldani
    36nm lakás, 3,1-es belmagasság volt, ez mellé volt kb 2nm, ami 10cm falból állt külvilág felé, 1nm-nél pedig 6 centis falból, nyilván ez is hozzájárult
    klíma megoldja az egész lakást, persze én kijavítottam az előbbi kontárkodásokat, sok helyen hőszigeteltem is - külső falat nem, illetve egy részét ytong előfalazással, de az minimális területet érint -
    pár perc után már tolja a meleget, kevesebbet eszik mint a cserépkályha v akár központi fűtés gázzal, és mindenhol egyenletes meleg van, fűtésre 3,3kw-os daikin - mondjuk a jobb fajta, japán piacra szánt verzió, az ára elepítéssel a kazánt nem futotta volna ki, kis túlzással még a h tarifás óra is meglett a klímával csak egy kazán árából -
    tavaly nyáron kezdett képbe kerülni, addig nem is tudtam lehet fűteni klímával - azóta azt tapasztalom, legtöbb ember nem tudja, és csodálkozik, amíg nem volt meg jött a sok negativitás, mióta megvan és kritizáló járt bent már nem kritizál ( : -

    szerk: saját tapasztalatom nincs a cserépkályhával, elbontottam, de a működése hozományát láttam a lakásban, és azt is tudom többi szomszéd mennyit fizet, 1-2 helyen még meghagyták, van amelyikben elektromos betét van -
    nálam a hőtartó maga a lakás lett, az alsó és felső födém szigeteléseknek köszönhetően, a szomszéd lakástól elválasztó 9m-es szakasz is teljes hő és hang szigetelést kapott, 10-es válaszfal volt a két lakás közt
    szóval sztem a klímánál nincs jobb fűtés:)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák