Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    Tiszteletre méltó, hogy egy teljes gép ennyit fogyaszt. Bár, én kíváncsi lennék egy Atom sebességélményére. Milyen gyorsan nyílnak meg az alkalmazások, de akár egy komolyabb weblap is.
    Az is meglepő, hogy a modern LED-es monitorok is nagyon keveset fogyasztanak. Kb. 20W körüli értékeket szoktak megadni, de alacsony fényerőn tényleg "szinte nulla". Nekem nincsen külön fogyasztásmérőm, így "villanyóra" sebességét szoktam ellenőrizni. Alig mozog, ha desktopon vagyok.
    Windows10-ről nekem az a tapasztalatom, hogy most már kb. majdnem két éves a rendszer. A frissítést nem mókoltam. Jön minden, települ és a hírek ellenére semmilyen problémát nem tapasztaltam. A spectre/meltdown frissítések óta sem érzékeltem sebességvesztést. Pedig állítólag van, de mégsem érzékelem.
    Én ezt a windows 10-t tartottam akkora előrelépésnek, hogy windows7-ről áttértem.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz zolee001 #60 üzenetére

    Ki spórol ilyen keveset? Én azt számolgattam, hogy 80silver táp helyett 6-8éves ciklusra számolva megéri 80+goldot venni. Ha most van pénzem rá, akkor pláne, mert 10év múlva is kell majd tápegység. A mostani fogyasztói árakkal számolva is megéri, akkor később a magasabb árakkal pláne, mert az inflációt nem számoltam bele. Mindemellett nem csak nullára jövök ki hosszú távon a költségek miatt, hanem jobb hatásfok miatt kevesebb áramot kell termelni, így kevésbé terhelem a környezetet. Sok kicsi sokra megy. Az ilyen apróságokkal, ha tömegek cselekszenek így, akkor az már GWh (hasra ütve) spórolásokat lehet eszközölni kontinens szinteken. Nem csoda, hogy a készenléti/stand-by üzemmódoknál is sokat számít pár tized watt, hiszen ilyen kütyükből 100 meg 100 milliónyi van kint az ügyfeleknél, felhasználóknál.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz elfelejtette #64 üzenetére

    Igaz, pontosítást igényel. Egy 200-300W körüli fogyasztással rendelkező gamer gépnél jobban megéri. (Ez nálam kb 200-220W-t jelent) Egyébként Silver és gold között lehet akár 5% különbség. Ekkora különbség főleg a kis, 20% terhelésnél. Igaz a specifikáció csak ezekre a terhelésekre vonatkozik, de azért reményeim szerint egy 40-50W desktop fogyasztásnál is hasonló a különbség, ami akkor is hozhat 2-3W-ot,(pl, ha pár napot bekapcsolva "felejtem" (érthető okokból nem írom le miért.... :DDD ) a gépet, akkor is nyerek vele 1 nap 20-30Wh-t :)
    (Csak Gold és egy másik Gold táp között is lehet kb 2% hatásfokbeli különbség, érdemes figyelgetni vásárlás előtt.)

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák