Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Fecogame #6 üzenetére

    A kommunista országok meg a jó cél, te hiszel még a mesékben? Gyerekek fel kéne végre nőni.
    Mondjuk egyébként sincs értelme ilyen primitív technikai színvonallal szemetet lövöldözni az űrbe, de ezt a részét hagyjuk is inkább.

    (#20) t72killer: Az a baj, hogy nem olyan egyszerű a dolog mint hinnéd, ugyanis oké, hogy az urán hatalmas energiát tud leadni a hasadással, de az emberiség a jelenlegi primitív technikai színvonalával ezt nem tudja felhasználni még 30%-osan sem, olyan célra meg végképp nem, hogy azzal az energiával meghajtson egy a gravitációval 100%-osan megküzdő objektumot, főleg nem ilyen zárt elektronikai rendszerekkel.
    Ugye a zártat arra értem, mint ami 97%-ban jellemzi az emberi energiafelhasználást, vagyis egyik vezetéken be, a másikon meg ki megy a háztartás által "felhasznált" energia és ez szépen körbe-körbe forog egy zárt rendszeren, ugye ha valós felhasználás történne, akkor egy bemeneti vezeték lenne, viszont a jelenlegi infrastruktúra "szénné" égne.
    Ugye ez a baj az urán felhasználásával is, valójában hogy csinálnak belőle energiát? A hasadás során felhasznált energiát vízforralásra használják, amiből gőz lesz, az meghajt egy turbógenerátort és ebből lesz egy zárt energiarendszer (ugyan ez van a hőerőműveknél is és a vízerőműveknél is a vízforralós rendszert kihagyva, mert ugye ott csak a víz áthaladása hozza mozgásba a turbinát, egyedül a napelemes rendszerek működnek másképp, de egyelőre még az is gyerekcipőben jár), azonban így csak a hasadáskor keletkező hőenergiát használják fel és annak is csak egy részét, szóval ezzel sosem fogsz meghajtani egy űrhajót, főleg ha ilyen idióta színvonalon megy tovább az energiafelhasználás.
    Ugye ezért nincs sok értelme annak sem, mint amit a fúziós erőművekkel terveznek, illetve kísérleteznek, mert ilyen primitív technikai színvonallal az egyszerű atomenergiát nem tudják rendesen kihasználni, a fúziós energia meg egy kicsit nagyobb volumenű és mint a mostani kínai tesztek mutatják, a termelés jóval a felhasználás alatt van, persze oké, valahogy ki kell kísérletezni a dolgot, csak nem ilyen nagyon gyenge fizikai háttérrel, ugyanis jelenleg csak nagyobb kárt okoznak a környezetnek, amiben mindenki él, ugye ugyan úgy ezekkel a felesleges kilövésekkel, kb. 40-50 éve itt tart a meghajtás színvonala, egyedül azt érték csak el szinte, hogy nagyobb rakétákat tudtak építeni, amik esetleg többször felhasználhatóak, de ez se egy nagy tudomány, az antigravitációs, illetve energiaimpulzuson alapuló meghajtás meg még kurvára távol van, pedig ott több értelme lenne a fúziós, illetve hasonló energia technológiáknak, csak ugye még az alapokkal is gondok vannak, szóval ilyenen gondolkozni is felesleges még.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Fred23 #108 üzenetére

    Hát a szellemi hanyatlást tökéletesen szemlélteti, hogy egy technológiai/űrhajós hír alatt ilyen témákról megy a vita.
    Kicsit siralmas lett már, kérlek folytassátok a gumiszobában, vagy hasonló helyen, nem kíváncsi senki sem se jehova tanúira, sem a színes bibliára, sem semmi másra.

    (#128) MageRG: Már lassan megint ott tartunk orbán nagyúr uralma alatt, hogy van jó pár földesúr, a többi meg mind jobbágy, csupán modernebb környezetben és pár száz, illetve ezer évvel később, csupán nézőpont kérdése, de mindegy, inkább hagyjátok abba a hülyeséget.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Tetsuo #131 üzenetére

    Ha rám céloztál, akkor én nem személyeskedtem, csupán az igazságot írtam le a valóság alapján kicsit figyelemfelhívó módon, ha az igazság nem tetszik, nem a hírnököt kell lelőni, hanem változtatni kell rajta.

    Egyébként meg be tudtam volna én is szállni ebbe a szép kis kabaré... akarom mondani elmélkedésbe, annyi hogy nem biztos hogy jól jöttetek volna ki belőle.
    Félreértés ne essék, én is szeretek elmélkedni és beszélgetni, csak az a baj, hogy nem a jó helyen csináljátok és nem is jól, mert én olvasgattam amit írtatok, de nem csak zavaros, hanem követhetetlen is.
    Mondjuk mondanám, hogy tényleg menjetek a megfelelő topikba, de most jutott eszembe a politikai topik is, ott is minden van szinte, csak politika nincs, mindenki beírja a saját hülyeségét, a többiek meg elsiklanak felette és szintén beírják a saját dolgukat, nagy néha láttam ott némi értelmes csevegést is, de mivel javában nem az ment, amire az ember normális körülmények között számítana egy ilyen topikba, ezért nem követem egy jó ideje azt sem, mondjuk az egészben az a vicces, hogy ez régebben egy neves IT fórum van, most meg már lassan minden van rajta, csak IT nincs, ha van is egy IT-s cikk vagy ilyesmi, akkor minden van alatta hozzászólásként, csak az nincs, ami vele kapcsolatos, ami szerintem egy vicc, de szerintem ebben egyetértünk nem? És akkor lényegében kezdhetnénk előröl, már ha érted mire célzok.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Tetsuo #133 üzenetére

    Hát beleolvasgatva a logikával elég sok helyen gond van, na mindegy, most nem akarok kötekedni, mert nagyon kioktató kedvemben vagyok.

    Én amúgy nem mondtam hogy nem fogadok el valamit, vagy igen, most konkrétan az sem jut eszembe, hogy te mit próbálsz itt képviselni, de most ha nem haragszol,a zért nem fogom újra elolvasni az egészet, ma már így is elég zöldséget olvastam és most ne érts félre, nem bántásból írom, de jelenleg se a kereszténységnek, se a jehova tanúinak nem hogy haszna, hanem értelme sincs, főleg hogy más az amit ti azt hiszitek hogy képviseltek és más az, ami az valójában a háttérben, ugye a katolikusok is milyen nagy keresztények, azt közben maguk a hírnökök/papok olyan szentségtelen dolgokat követnek el, hogy ha létezne Isten, már mindet villámmal sütötte volna meg, mert ami erkölcstelenség/maffiózás megy kereszténység címszó alatt, az már több mint egyszerű blaszfémia és akkor ezek merik Isten nevét a szájukra menni.
    Tudod van a vallás, meg van olyan is hogy józan ész, na már most én nem állítom szembe a kettőt egymással, mert vallásos ember is lehet intelligens, azonban intelligens ember úgy elgondolkodik azon, hogy tényleg megéri-e úgymond a vallással foglalkozni úgy, hogy ilyen dolgok mennek a vallások alatt, mert sokan inkább birkák mint hívők és azt csinálnak, amit a főnök mond, aki ebben az esetben nem Isten, hanem valami faszkalap aki papnak, vagy vezetőnek képzeli magát, mert hogy maga Isten egyet nem nevezett ki az is biztos, a színjátékokkal meg úgy vagyok, hogy köszönöm, nem kérek belőle, vallás vagy ateizmus ide vagy oda, az ember elméletileg azért kapta az eszét, hogy a tények alapján tudjon dönteni jó és rossz között, a szemét mag azért, hogy lássa a tényeket, na már hogy most kinek milyen hiányosságai vannak ilyen téren, azt nem tisztem eldönteni, de mondjuk úgy hogy nekem megvan ezzel kapcsolatban a nézetem, illetve a véleményem, amivel szerintem nincs semmi gond a tényeket tekintve.
    Persze ezt nem neked céloztam, mint mondtam most nem tudom, te milyen oldalt és hogy képviselsz, de ebbe nem is akarok most belemenni és nem, nem, nem kötelező semmii ateista attitűd, csak ugye ez egy szakmai fórum, ami inkább tudományos, mint vallásos, a vallás és a tudomány általában nem fér meg egymás mellett, főként azért, mert a vallás elment egy kicsit a rossz irányba és inkább ilyen elvakultak a követők, meg az egész egy hülyeség, ami meg mögötte van az mocsokság, persze itt nem a hívőkre gondolok, hanem a nagyokra akik e címszavak alatt űzik az "ipart", de gondolom ilyen részről te sem vagy tájékozatlan, bár ha ennyire hívő vagy, el lehetne azon is gondolkozni, hogy az egyházaknak egyáltalán miért kell pénzt adni, miért gyűjtögetnek a mise végén, meg a katolikusoknál miért kell a gyónáshoz a gyertyát is helyben jó drágán megvenni, miért nem ad nekik Isten pénzt, főleg ha annyira az ő egyháza az összes, na mindegy.
    Lehet hogy így kicsit érdekes, amit írtam, bocs, de eleve mérges vagyok, meg mostanában amúgy sincs kedvem az ilyen témákhoz, mert ugye a tényeket tekintve nincs sok értelmük, főleg hogy ebből vita kerekedjen, főleg egy IT szakmai fórumon és főleg egy teljesen más témájú cikk alatt.

    Amúgy nem, megint nem találtál célt, ez itt azért böki a csőrömet, mert követtem, mondom hátha találok értelmes, mármint témával kapcsolatos hozzászólásokat, erre egyre jobban elkanyarodik olyasmi fele, aminek abszolút de nincs köze hozzá.
    Még ha valami olyasmit kevertetek volna ide, hogy Bábel tornya vagy ilyesmi, mármint arra gondolva, hogy ez vallásos téma és köze van az égbolt eléréséhez vagy ilyesmi, akkor azt mondom jól van, de ez a bájcsevej ami itt megy abszolút de nincs köze ehhez, sőt inkább bosszantó, főleg hogy elolvastam mindet, hátha, rövidítve vele az életemet.
    Más témáknál is elkanyarodik néha, de nem ennyire, általában az adott cikkel kapcsolatos marad valamennyire, mint a múltkori polgármesteres IT-s poszt is, amit még követtem, vagy egy-két VR-es és egyéb IT-s téma, szóval nem, nem viselem magamon és nem, már nem csak én jeleztem nektek, bár ha ennyire félreértelmezted a témához való viszonyulásom egy egyszerű megnyilvánulás kapcsán, akkor vajon a valláshoz való viszonyod milyen is valójában, vagy esetleg mást is ennyire félreértesz? :F
    Szóval ha kell, én is fel tudom adni a leckét, de na ... ne fárasszunk már mindenkit, mert valószínűleg ezt a kisebb regényt is elolvassa majd pár ember, bár valószínűleg nem azt kapja vissza, amit elvárt volna tőle, mert pl. a témával kapcsolatban várt volna már valamit ennyi, a témától eltérő hozzászólás után.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz laposonly11 #135 üzenetére

    Ha magát a technokratát nem olyan idióta értelemben vesszük, mint mondjuk a wikiben vagy egyéb helyeket meg van határozva, hanem mint egy adott szakma értelmiségiét/szakemberét (aki esetleg vezető pozícióba kerülhet, ami amúgy a legtöbb kormányban nincs, mármint szakember, ha wiki szerint veszed, mert xy idióta ismerőst ültetik oda, egyébként ugye wikiben is úgy van, hogy műszaki, vagy gazdasági szakember, ami megint több értelmű, ez a nesze semmi fogd meg jól típusú értelmezés ez is, na mindegy), de még ha úgy is nézed, akkor is maga a technokrata nem akar rád sózni semmit, főleg nem kütyüt, max. ha az adott ágazatról nem beszélünk, mint informatika és annak eszközei, ugye a számítógépek és így tovább, na de itt is maga a szakember aki kifejleszti/feltalálja ezeket az eszközöket, azok a 99%-ban szarnak rá, hogy most neked eladják, ők nem azért fejlesztik ki, hanem azért hogy előrébb vigyék a világot, vagyis ők adnak csak egy eszközt, amit vagy használsz, vagy nem. Sőt ha tovább megyünk, általában őket is felvásárolják az "üzletemberek" (akik viszont nem technokratát, sőt a technológiához meg minden máshoz általában sötétek, csak a minél nagyobb profit/pénz érdekli és hajtja őket) az ötletükkel/találmányukkal együtt, szabványosítják és majd ők akarnak rádsózni minden szart vagy a saját cégükön, vagy esetleg egy vezető hatalmon keresztül.
    Egyébként érdekelne ez a cikk, meg hogy mit hogy mutat be, már ha a technokratákról is szó esett így.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák