Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    A versenynek örülök, csak lehetőleg ne legyenek a kínaiak nagyon sikeresek! :D

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Tetsuo #106 üzenetére

    Ne támadásként gondolj a következőkre, inkább vedd fontolókra őket őszintén:
    A szellemi hanyatlás állapotát Szerinted jogosan képviseli inkább a jelen, a transzhumanista-progresszionista út, mint a tradicionalizmus? Mi az a 'szellem', ami hanyatlik/emelkedik? Mi a hanyatlás/emelkedés? A szellemi hanyatlás egyszerűsödés vagy bonyolultabbá válás?
    Egy rózsafüzéres/imamalmos szellemisége az egyszerűséget vagy a bonyolultabbá válást célozza? Mi lehet a végcél?

    Szerintem a tradicionalista részben vagy egészben nihilista, és a semmi felé törekszik, azt csomagolja magának egyre finomabb "dobozokba". A transzhumanista meg valamiféle megfogható, reális, összetett, valós istenné szeretne válni. Ha pedig még nem magát, akkor az utódait szeretné erre a szintre juttatni. Az egyik szerintem a nullához konvergál, a másik pedig a végtelen felé.

    Szerintem a tradicionalizmus a legjobb esetben valami őrláng szintre való önkorlátozás. Mintegy elbátortalanodás a semmitől is, a világtól is, de előbbi körül repkedve kötött pályákon.

    [ Szerkesztve ]

  • Fred23

    nagyúr

    válasz laposonly11 #135 üzenetére

    Szerintem Ti, tradicionalisták akartok minden áron jobb, értékesebb emberek lenni csak, nem én. Nekem jó úgy erkölcsileg/szellemileg, ahogy vagyok, és pláne: nem hiszek olyasmikben, mint bűnbeesés, eredendő bűn.
    Benyelitek a "tradicionalista magas etikát", amiről még a tanítóitok is csak ritkán bonyolódnak értelmesebb kifejtésekbe, nehogy kiderüljön, ugyanaz a 8-10 blőd közhely van itt is, mint az egyéb, szintén szerencsétleneket bevonzó hitrendszereknél. Adnak hozzá éppen néhány szokatlanabb, náculós és/vagy evolúciótagadó fűszert, de ennyi. A képzavar marad. De nem baj, mert már kényelmes, és mert mindenki más úgyis hülye. :DDD

    A transzhumanizmus pedig tetszés szerint kombinálható sok hitrendszerrel. Nem az összessel, de meglehetősen sokkal. Ha valakinek arra van igénye.

    Szerintem mindenki érdekében menjetek a tradicionalista vagy a vallás topikba, én egyikbe se fogok járni, ígérem! :R

Új hozzászólás Aktív témák