Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #25583896

    törölt tag

    válasz Kékes525 #17 üzenetére

    Nem biztos, hogy tökéletes az analógiám, de ezeket a berendezéseket úgy lehet tekinteni, mintha kommunikációs portok vagy hálókártyák lennének. Ezekhez persze kell valami vezérlő, de ennek sem kell kvantumszámítógépnek lennie, a feldolgozás már történhet klasszikus géppel is.
    A kvantumgép pl. prímfaktorizációhoz lenne nagyon jó, vagyis az RSA titkosítás másodpercek alatt feltörhető lenne. Szóval pl. az NSA számára fontos lehet a megvalósítása, de sok más feladat is hatékonyabban megoldható vele, így szerintem attól nem kell félni, hogy nincs indok a kifejlesztésre.

  • mrkvantum

    újonc

    válasz Kékes525 #17 üzenetére

    Nem kell ehhez kvantumszámítógép, elég egy kristály aminek a neve BBO
    https://en.wikipedia.org/wiki/Barium_borate
    A működési elv annyi, hogy egy csatol /entangled/ fotonpárt ad a kristály. Ha az egyik fotonnak megméred a polarizációs irányát egy adott bázisra, akkor a másiknak pont merőleges lesz a polarizációja UGYAN ERRE A BÁZISRA. Ezekkel a véletlenszerűen választott mérési irányokkal kapott értékekkel titkosítod az üzeneted.
    Mivel a fotonok tulajdonságai véletlenszerűek, emiatt csak a másik mérési pont tudja visszakódolni az üzeneted. Csak neki van meg a megfelelő random lista./a két random lista szinte tükörképe egymásnak/ Ha valaki belenyúl/belemér az egyik oldalba, akkor az az oldal azzal a fotonpárral már nem fog titkosítani, így az automatikusan kiesett a titkosítási eljárásból.

Új hozzászólás Aktív témák