Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Manbal #20 üzenetére

    "ebből nagyon jól látszódik mekkora humbug ez a jelenlegi "rendszer", ezzel ugyebár csak egy bizonyos réteg jár jól, az emberek 99%-a nem..."

    1: a büdös, romlott, hazug nyugaton ezt leírhattad úgy, hogy nem kell félj hogy jön érted a kocsi. Ezen el kéne gondolkozni ugye...

    2: mondj 1 rendszert amiben ez fordítva van. Jahogy. Bocsika.

    Tök mindegy milyen államadósság és társai vannak bárhol vagy akárhol. A cenzúra mindenhol káros, a szólásszabadság meg a szólás utáni szabadság nélkül megint semmit nem ér. Egyébként meg várható volt, eddig is jól látható tendencia volt a bezárkózás, ez most csak még egy szög a koporsóban. A nép ne lássa hogy máshol szabadabban élnek, döntenek, hogy máshol a paraszt nem parasztként kell megdögöljön, hogy máshol nincs kényszermunka tábor, ezek mind károsak. Észak Koreában tökéletesen működik az agymosás, csak elég hermetikusan kell zárni. Menni fog itt is.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz azbest #28 üzenetére

    "Másrészt a kultúrális különbségek miatt sem érdemes a saját elképzelésedet rájuk erőltetni."

    Akarja a fene, de ne mondjuk hogy egy rendszer nem sz@r ha a szabad véleménynyilvánítás tönkreteszi...

    "Az is kultúrális különbség, hogy a nyugatiakat könnyebb fenyegetéssel irányítani meg félelemkeltéssel."

    Volt olyan elképzelés is, hogy a négerek egyedül gyapotföldekre valók, mert nem emberek.

    Értem én meg szerintem más is, hogy a jelenleg regnáló rendszer hatalmának elmélyítéséhez és megőrzéséhez ez szükséges. Ettől még nem kéne elvenni az élét az egésznek azzal, hogy hát az oroszok meg amerika itt meg ott nagyobb gci. Nem sok helyen vágnak kényszermunka táborba pl ítélet, tárgyalás, vagy bármilyen megkezdett eljárás nélkül, vélt vagy valós indokkal. Nem sok helyen végeznek ki ennyire átláthatatlanul és gyorsan embereket, csak az elmúlt pár évben rengeteg téves ítélettel kapcsolatos történet jutott ki, és ki tudja mennyi van még elsikálva.

    De. Pont olyan mint a nyugati országok, bármit és akármit -is- megtesz a hatalomért -mint látjuk- a rezsim, a gazdaság egy pár ember kezében, cserébe egyre keményebben kell fogni a népet, hogy ne akarjon számára jobbat. Ezzel semmi bajom nincs, nem tervezek ott élni, és szarabb helyek is vannak a világban, de ettől még hiába kulturális háttér meg történelem ehhez képest az állampolgár szintjén az nem túl ideális világ.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz azbest #33 üzenetére

    "Néha irígylem az egyszerű világnézetű embereket, akiknek elég, ha megmondják mit gondoljanak és rögtön harcias demagógiába fordulnak, ha valaki belemegy a részletekbe és nem osztja teljesen az álomvilágukat."

    Azért az megvan, hogy pontosan jellemezted a viselkedesed itt? Mert egy pillanatig nem is karcolgattad a realitás talaját, nem hogy részleteket. :C De az ív és az érvek hiánya az király azért.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Mirman #48 üzenetére

    Csak érteném hogy miért kell ennyire sarkítani... Egyébként is vannak, voltak lesznek anyagok, amiket a kormány közeli csatornák nem fognak lehozni, legyen bármelyik kormány, de a 21.században azért akad pár más kommunikációs lehetőség ami akár még fizetne is egy ilyen anyagért. Volt már rá precedens.

    Itthon leírhatod büntetlenül azt hogy az adott kormány sz@r? Aham. Akár kiteheted a saját valós fb profilodba? Persze. meghurcol érte valaki? Jellemzően nem. Próbáld meg ezt kínában, aztán várjuk a beszámolót.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #16820480 #53 üzenetére

    Amikor kint voltam a helyi gyártó embere még a reptérről befele jelezte hogy hátő figyuka. Nem egy túl népszerű célpont a turistáknak, így leginkább rajtam kívül alig lesz bárki külföldi a környéken, a helyi hölgyek viszont -több mint- rajonganak az európai prédáért. Volt vendégük talán a németektől, akinek reggel jelezte a hölgy hogy némi támogatásra kp formájában azért igényt tartana, majd amikor nem kapott a rendőrséggel jött vissza, hogy megerőszakolták. Innentől egy nyelvi és kulturális szakadékokkal tarkított aktiviti kezdődött, ami miatt lekéste a csávó a gépét is hazafele meg társai. Úgyhogy javasolja hogy ha a bakancslistámon lenne ilyen vagy épp megéheznék, akkor a plázában van masszázs szalon, fix áron fix szolgáltatást nyújtanak, fixen, ott nem igazán lehet ilyen gond :DDD És tényleg. Állítólag. ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz t72killer #56 üzenetére

    Általában előre szokták kérni nem utólag ;] Azt mesélik :DDD

  • #56573440

    törölt tag

    válasz DithenS #73 üzenetére

    "Nem hiszek az összeesüvési elméletekben annyia,de egyszerűen mikor itt sincs szabadság hülyeség Kínát elővenni."

    Mesélj miért nincs szabadság. Én még szeretnék mondjuk szabad fegyverviselést, de te még mit szeretnél?

    "Meghatározhatod hogy melyik politikus szarjon a fejünkre és ennyi."

    Valóban? Mutatnál rá egy forrást hogy ezt mi alapján szűrted le? Mert konkrétan minden különbözik, a személyhez, munkavállaláshoz fűződő jogaidtól kezdve. Pls oszd már meg hogy mire alapozod az állításodat, mert gyakorlatilag minden ellentmond ennek...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz DithenS #76 üzenetére

    Az megvan hogy 0 azaz nulla szinten válaszoltál. Egy kérdésre se. Fuss neki újra.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz DithenS #79 üzenetére

    Nem mennek jól. De kinahoz képest kánaán.

    "Az szabadság ahol megfigyelnek?"

    Mert a börtön egyetlen ismérve is ez. Bazzeg jó hogy szólsz, amióta van besúgó, informátor, tehát kb 3000 éve legalább börtön van...

    Hol van akkor szabadság? Van olyan a vilagodban? Kegyetlenül szar lehet így élni ahogy te...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz DithenS #84 üzenetére

    Jah értem. Csak téged nem. Miért írsz ennyit ha elég lenne annyi, hogy sehol nincs szabadság a világon szerintem. Továbbá szerintem szart se keresek, így a vagyaimat soha nem fogom megélni, ezért nyigok.

    Mindenkinek konnyebb lenne, mert egyből értjük hol szorít a cipő...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz DithenS #89 üzenetére

    Ennyire okoskent hogy lehetsz csóró? Ha így szeretnéd lehet...

    Áll a kérdés ki szabad és hol. Hol lennél TE szabad. Várjuk a megoldást

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz DithenS #94 üzenetére

    "Igazából majd nem hogy sehol"

    Igazából leginkább sehol, mert az érvrendszered alapvető pillére volt hogy interneten követve vagy, ami börtön. Tehát ahol internet van, ott definíciód szerint nem állhat a buli. A maradék meg világ háta mögötti zugok és harmadik világbeli afrikai történetek. Egy lakatlan szigeten jó szabadnak lenni, mert bár bármit megtehetnél nem tudsz, Mozambik meg Togo se túl csábító turistaként sem, nem hogy élj ott...

    "Nyugat kizsákmányolása nagyon nem jó"

    Zsákmányoljon ki inkább a kelet? Futottunk olyan kört is. Úúúúdejóisvolt. A hatalmas szabadság, hogy senki nem szólt bele semmibe, bármit megtehettél meg akármit is, hatalmas tuti volt az. Az, hogy a kritikus újságírókat néha lelövöldözik az benne van a pakliban, rosszkor voltak rossz helyen, balesetek vannak na...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz arty #148 üzenetére

    "miközben a világ épp fordulatok köszöbén áll... (fuzios erőművek, napenergia, szélenergia, vízenergia)"

    A fúziós erőművek iszonyatosan kanyarban sincsenek. Az, hogy labor körülmények között pillanatokra már van működő példa arra, hogy a bevitt energia bizonyos esetekben kevesebb lehet mint a kivett, nos az még nem mondás. Majd amikor egy két évig folyamatos üzemben ezt tudják, akkor lehet gondolkozni, hogy szép lassan lesz ebből valami.

    Nap/szél energia semmire sem megoldás. Lásd a németeket. Tök kicsri hogy a szélerőművekre is napelemeket szerelnek szép lassan, de mellette a barnaszén meg a feketeszén szennyez mint atom, és nehezen kikerülhető, hogy pl gázerőműveket ne használjanak, ugyanis a kilengéseket a hálózatban azzal lehet értelmesen kezelni. Egy bizonyos százalékig jelenleg úgy néz ki, hogy simán használható a megújuló, de amíg nincs megoldva a tárolás, addig ez nem igazán lehet elsődleges energiaforrás.

    A víz is jó lenne, de egy korrekt erőmű megépítése se 2 perc, nem lehet bárhol megtenni, pl kicsiny főleg lapos hazánkban hol? Azon túl meg a környezeti terhelése annak se 0... Sőt. A melegedő klímánkat elnézve meg a jövőben nem vagyok biztos hogy egy nagyon jól működő történet lehet, ha beüt egy komolyabb aszály, nos ott a tároló vízszintje is apad, és a kohót csak nem lőheted le félúton...

    Ha majd lesz fúziós erőmű, ha majd megoldjuk a tárolást, nos akkor nagyon boldogok leszünk. Addig viszont kéne valami ami működik is, és ki tudjuk vele húzni a kánaánig.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz arty #150 üzenetére

    "Egy bizonyos százalékig jelenleg úgy néz ki, hogy simán használható a megújuló, de amíg nincs megoldva a tárolás, addig ez nem igazán lehet elsődleges energiaforrás."

    Írtam is. Semmi bajom vele, sőt. Viszont csak egy darabig lehet ezt tolni, jelenleg az ilyen jellegű energiatermelésre alapozni országosan _nem_ lehet.

    Valaki írta valamelyik topikban, ahol erről volt szó, hogy náluk pl az elektromos autók aksiját használják este buffernek a hálózaton. Feldugod tölteni, viszont ez nem csak tölt, hanem ha kell vissza is táplál a hálózatba egy bizonyos szintig, ezzel tudják kompenzálni a hálózat kilengéseit. Az ötlet lehet jó, csak ugye az aksik degradálódnak, még ha 80-70% között "engedélyezett" a hálózatnak játszani vele akkor se túl kellemes, illetve ehhez kell egy olyan penetráció az elektromos járműveknél, ami itthon sokáig nem lesz még.

    "miért nem próbál az országunk/elmünk esetleg valami intelligens gridet csinálni, "

    Mert jelenleg nem nagyon van rá működő példa sehol legjobb tudomásom szerint. Pedig vannak nálunk is boldogabb, gazdagabb országok is.

    "ha országszerte baromira túl lenne lőve a napelemes kapacitás, központilag vezérelhetően, s a kisegítő erőműveket tényleg csak nagy ritkán kéne bekapcsolni, az miért nem lenne jó?"

    Persze ez rohadt jó lenne! Az is jó lenne ha ingyen lenne a sör, de tőlem elég ha a soproni ipa csak, mert arra kvára rákattantam most :DDD Én támogatnám azt is, hogy minden rab generátorra kötött bubikat tekerjen napi 8 órában, de a ha meg a lenne meg a társai jelenleg utópisztikusak.

    Azon túl meg what? Lemegy a nap, felhős az ég, akkor mi? A kohónak, az acélműnek meg a háztartásoknak is azt mondod hogy sorry? Akkor jöhet a szél. Ami vagy fúj vagy nem. Vagy elég erősen vagy nem. Ez nem így megy...

    Mondom, én nyitott lennék alapvetően bármire -is-. Csak az a baj, hogy jelenleg -is- azzal küzd boldog boldogtalan, hogy valahogy tároljon energiát. Vannak jó megoldások pl felszivattyúzzák a hegyen lévő tárolókba a vizet és ha kell azzal turbinát hajtanak. De ez is esetleges és függ az országtól, pl nálunk mit hova? Nincs nekem bajom a megújuló energiákkal mint írtam, de a realitás talaján maradva _jelenleg_ nem látszik hogy erre akárcsak országos szinten is építeni lehetne mint elsődleges forrás. Persze masszív szemléletváltással, sokat lehetne tenni, de mindenek előtt rohadtul kéne olcsón, környezetkímélő módon, nagy tömegekben gyártható tároló, az se zavar, ha valami kis önkisülésű, nagy fajlagos energiatárolású kondi az, amivel át lehet a kocsikba sikítani sok naftát pillanatok alatt, és nappal meg pakolná tele a tetőre szerelt nap, vagy a szél. De az utópiát hagyjuk meg a hívőknek meg a többieknek, maradjuk ha lehet a realitás talaján ;)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz arty #152 üzenetére

    Jah a jelenlegi akku technológiával ez esélytelen. Aztán azokat is újra kéne hasznosítani, etc...

    "amikor borult az ég és szélcsend is van, akkor beindítod a gázerőművet, olajat, szenet, stb."

    Meg nyilván este, meg amikor hirtelen kéne nafta, meg, meg meg...

    "ez nyilván elég ritkán történne meg..."

    Ez nyilván rohadt gyakran történne meg, mivel itthon pl nem csak nyár van, szél meg nem sok, úgyhogy maradjunk a napnál. Tök jól hangzik sok számítás amit beferdítenek azzal, hogy a nyári értékeket kivetítik éves szintre, mert a júni-júli környékén maxos napos órák száma ami jobb esetben is 290-300 az télen helyenként 0-ára eshet, a szórt fényben a hajadra kenheted az eleve alacsony hatásfokot sajnos.

    Értem a logikádat, de a matek nem adja ki az a baj szerintem. Ha azt szeretnénk hogy egész nap túlnyomó részt mondjuk napelemek termeljék az áramot, akkor azt télen is tudni kéne. Ahhoz iszonyatleírhatatlan mennyiségű panel kéne, aminek egy jelentős része nyáron meg bele futna a német parába. És akkor ott van bármi naplemente után (igazából jóval előtte de mindegy), hogy a hőerőművet nem lehet ukmukfukk felfűteni és indítani, az atom szintén zenész, akkor mi? Gáz? Üzemszerűen? Rohadt nagy sz@pás lenne főleg, annak is van felfűtési ideje, és nem is túl hatékony így .

    Még az is reálisabbnak tűnne, ha végre kigurulna valami jó, olcsó, nem ritkaföldfémekkel teleszórt -amik a nevükből meglepően következtetve rohadt ritkák- cellás móka, megújuló energiákkal mehetne ezerrel a víz bontás, aztán utána a hidrogénnel lehetne hajtani sok dolgot.

    Ezzel szemben jelenleg nincs semmi ilyen ami akár csak nagyságrendileg is képes lenne kezelni hazánk energiaigényét, ami meg azért jellemzően nem csökkenő tendenciát mutat. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák