Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Fred23 #39 üzenetére

    Á, ne problémázz ezen. Ha esetleg nem kapna, mert már annyira szar a helyzet, hogy azt nem lehet elsumákolni, akkor szerinted mi lenne? A másik oldalnak sincs pénznyomdája, tehát csakis megszorításokkal lehetne bármit is elérni. Aztán jönne a mantra, hogy lám-lám, Viki idejében nem voltak megszorítások, ez csak a hülye bal-jobb oldal miatt van, mert Sorosnak kell a lóvé, s így teremtik elő. A nép gyorsan felejt. Ezek után szerinted ki kezdené 2026-ban az ötödik ciklusát?

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz opr #73 üzenetére

    Megtagadhatod, hogy a személyi igazolványodat lefénymásolják/rögzítsék. Innentől kezdve annyi történt, hogy azonosítottak, hogy te az vagy akinek mondod magad, de az azonosítódat és legfőképp az arcodról fényképet nem szerezhetnek. Persze ezt nem nagyon szeretik, mert többlet papírmunkával jár, de bárhol élhetsz vele.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz D1Rect #78 üzenetére

    Csak te, mint Európai ember nem tudod őket egymástól megkülönböztetni, mert így szocializálódtál, de ők igen.
    Érdekesség, hogy a kisgyerekek nem tudom hány napos korig két majom fényképét is meg tudják különböztetni. Aztán ez a képesség elhal, mert mindig csak ugyanazt a európai stílusú emberi arcot látja.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Reggie0 #273 üzenetére

    Ismered a viccet, hogy az úszómester rászól egy férfira, hogy ne pisiljen a medencébe? Mire ő, dehát a többiek is ezt csinálják! Ok, de ők legalább nem a trambulinról teszik.
    Nagyjából ez a különbség aközt, hogy mit tehet meg egy Amerikai és egy Kínai vezető.
    Talán nincs is itt nagy vita. Mindenképp itt egy hatalmas jéghegy aminek tartunk és úgy hívják szuperhatalmak ténykedése, szerintem a hegynek a csúcsa Kína, de teljes mindegy, érdektelen kérdés, hogy a teteje szépen csillogott a napfényben, vagy pingvinek napoztak rajta, mert ha ütközünk vele, akkor elsüllyedünk mint a Titanic.
    Hogy ütközési pályán vagyunk, s erre megy a világ az tuti. Egy szeretet nélküli világ, ahol minden a pénzről és a hatalomról szól, és az mezei embernek a neve csicska. Az meg már csak gusztus kérdése, hogy mi alapján pontoznak, fenyítenek, korlátozzák, hogy ne önmagad légy. Ostor, méz ugyanazt teszi (Megfigyelés, véleményformálás influenszereken keresztül)
    A kérdés az lenne, hogy lehet lekerülni erről az ütközési pályáról, de félő, hogy sehogy. :(
    Tudom konteósan hangzik, de ha valaki látta, olvasta a "Megmentőm a fény" című filmet/könyvet, az arról szól, hogy 75-ben Dannion Brinkleybe belecsapott a villám, 28 percig volt a klinikai halál állapotában, s ez alatt állítólag túlvilági élménye volt, amiben két dolgot mutattak meg neki előre:
    Fehér üröm (Ukránul Csernobil)
    Szeretet nélküli világ

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Giovan! #290 üzenetére

    De ne izgulj ott is vannak határok, még a vezetőre vonatkoztatva is. Olvass diktátorok kézikönyvét. (Youtube gyorstalpaló)
    Sehol se tolerálják, ha a kulcsembereidet nem fizeted meg. Annyi, hogy Kínában messzebb lehet elmenni. De szerinted mi lenne, ha kiderülne, hogy Hszi Csin Ping a halálán van, s fél év múlva neki annyi? Esetleg sorjában elkezdené heti rendszerességgel kivégeztetni a bizalmasait?

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz aprokaroka87 #294 üzenetére

    Azért a nyugati ismerjük meg a pszichét és médián keresztül irányítsuk a gondolkodását módszer se tökéletes. Itt vagy te. Gondolkodsz!
    A kettő együtt tökéletes, az egyikkel tereled a bárányokat, a másikkal levadászod az eltévelyedőket.
    Egyébként a psziché irányítása szerintem most is megvan Kínában, elvégre a párt szép,a párt jó, a párt gondoskodik a gazdasági növekedésről, hogy az egyszerű embernek jó legyen, negatív hír nem jut el, hogy ez ne így legyen. Jobb mint a nyugati :D

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz nyisziati #312 üzenetére

    Vannak olyanok, akik 2cmnél tovább látnak és azt mondják, hogy az se teljes szabadság, ha azért döntesz az Ariel mosópor mellett, mert mindenhonnan az csöpög. A mosópor helyére szabadon berakhatsz bármit: pártot, eszmét, migráncs félelmet, neked iPhone kell, hogy boldog legyél stb.
    Tudományt(pszichológia) alkalmaznak, hogy irányítsanak, ők is tudományt, (kockázatkezelés, közvélemény kutatás) hogy tudják mit mondjanak, hogy továbbra is tisztségben maradjanak.
    Ha már Kádár rezsimet emlegettél, akkor ugye volt egy híres mondásuk: aki nincs ellenünk, az velünk van. Gondold ezt végig, hogy ez vajon hogy van a modern demokráciában.
    Szerinted miért van az, hogy a fejlett demokráciákban csak most kezd el erősen téma lenni a környezetvédelem? Szerinted nem tudták már 20 éve, hogy itt gond lesz. Petrol jelentése a 80-as évekből, hogy itt q nagy gáz lesz a sok elégetett olajból?
    A válasz egyszerű, a politikus is a rendszer rabja: Nem mondhatj, azt, hogy holnaptól a gépkocsik a belvárosból kitiltva, mindenkinek kötelező biciglit és tömegközlekedést használni. A gyárak 2x áron termelnek, hogy az ökológiai lábnyom nullás legyen, az iphonera és minden hipeolt eszközre 100% ökológiai vám, amúgy 5% adóemelés, hogy legyen pénz fásításra, mocsarakat vissza, hogy ne legyen gond a hektikus esőzéssel, ezért x hektár termőföld megy a levesbe. Lehet azon vitatkozni, hogy melyik felvetésemnek mennyi a hosszú távú előnye, de azon nem, hogy mivel ezek most azonnal költséget jelentenének, ezért az emberek azonnal elzavarnák azt aki ilyen ötlettel áll elő.
    Demokráciában egy politikus ki van szolgáltatva annak, hogy szertné, hogy 4 év múlva is megválasztanák. Azt meg úgy nehezen tudja elérni, ha hosszú távon jó dolgot akar.

    Bár nem értek egyet a Kínai megfigyeléssel azt azért el kell ismernem, hogy diktatúrában könnyebb hosszú távon jó döntéseket hozni. S az is lehet, hogy csak úgy tudunk túllépni a mai kihívásokon, hogy ilyen irányító rendszerrel megfigyeljük az embereket, s rákényszerítjük, hogy hosszú távon jó dolgot akarjon, s ne lázadozzon azért, hogy most kicsit dolgozni kell, hogyha jön a baj, felkészülve álljon ott.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz nyisziati #334 üzenetére

    Arra akartam rávilágítani, hogy az utópisztikus demokrácia nem létezik.
    Aki irányítja az emberek gondolkodását, az szabja meg, hogy mit tesznek, tehetnek. Az ideális börtön az, aminek meg se próbálod áttörni a falait, mert észre se veszed, csak jársz a 2x2 celládban.
    A véleményformálókban és diktátorokban vannak közös elemek. Egyetértünk, hogy az USA jobb hely, mint Kína, de az is biztos, hogy az amerikai rendszert is lehetne fejleszteni.
    Demokrácia vs diktatúra egy nagyon érdekes kérdés. (Függetlenedjünk Kínától) A történelem során a demokráciák működésképtelenségbe süllyedtek, majd jött egy diktátor, rendbe szedte a dolgokat s a rendszer egy darabig tovább tudott működni. Lsd ókori Görögország, Róma. Hallottam olyan tézis, hogy a Nyugat-Római birodalom bukásának az volt oka, hogy a hunok után nem volt egy olyan erőskezű uralkodó, aki rendet tudott volna csinálni. De ha megnézed a Bizánci császárság még 1000 évig működött. Ha ehhez hozzáteszem, hogy Rómát ie. 753-ban alapították, akkor kb 700:1400 év jön ki a demokrácia:diktatúra életére.

    Diktatúrában azért lenne könnyebb hosszú távú döntéseket hozni, mert kevesebb embert kell meggyőzni. (Csak a diktátort meg neki azokat akire támaszkodik) Nem véletlenül szeretik a fejlett demokráciák a diktatúrákat. Olcsóbb meggyőzni őket, hogy azt tegyék amit a pénz akar. (Gondolj egy atomtemetőre. Mi lenne az a pénz, amivel meg lehetne téged arról győzni, hogy a Gellért hegyből legyen atomtemető? Nem mindegy, hogy ezt a számot 100 fővel kell megszorozni, vagy 10 millióval.)

    A jól működő demokráciákban a pénz a munkások adójában van. (MÉG*!) tehát a vezetők érdeke, hogy minél egészségesebb, minél kvalifikáltabb és motiváltabb emberek dolgozzanak. (Több adó)
    Diktatúrákban a bevétel általában valamilyen ásványkincsből van, vagy hogy az emberektől einstandolják a vagyonukat, ingyen munka, esetleg khm valamilyen (eu-s) támogatási pénz. Ilyen rendszerben a beszedhető pénz a lakosság egészségétől, kvalitásától független. Ezért nem akkora kérdés a környezetvédelem. (De mondom könnyebben megvalósítható lehetne.)

    Érdekes kérdés, hogy mi lesz majd a fejlett demokráciákban élőkkel, ha az állami bevételek, adók, nem az ő munkájukból fog származni, hanem mondjuk gépekéből? Megéri-e jó egészségügyi rendszert fenntartani az "ingyenélőknek"? Esetleg iskoláztatni őket? A gépek fenntartásához, háborúhoz kevesebb ember is elég, azaz sok lesz a felesleges ballaszt. Ráadásul aki egész nap nem csinál semmit az unatkozik, még a végén hülyeséget csinál (lop, csal, rendszert dönt, gondolkodik!)

    Szóval bármennyire is nem tetszik a megfigyelő rendszerek gondolata, valószínű hogy 10 év múlva felénk is beüzemelik őket a (mi kultúránk) túlélésünk érdekében.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz nyisziati #342 üzenetére

    Százszor jobb a demokrácia, mint bármely "puha" diktatúra. A keményekről (mint pl. Kína) nem is beszélve.
    Az nem vitás, hogy a demokrácia az egyének számára szimpatikusabb, elvégre a hatalomnak abból van pénze, hogy a jó munkás ember egészséges, és értékteremtő munkát tud végezni. (=/= okos, mert nem kell magas filozófiai értékrenddel rendelkezni a munkagép üzemeltetéséhez és a új 4k TV megvásárlásához)
    De ez nem jelenti azt, hogy a demokrácia is ne a birka társadalomra törekedne. Azért ebben a rendszerben is az ideális egységsugarú állampolgár:
    -szorgalmasan dolgozik
    -rendszeresen vásárol
    -ha lehet ne öregedjen meg, vagy legalább legyen aktív nyugdíjas
    -betegeskedés pénzbe kerül, tehát ne legyen beteg, vagy nem minden kezelést finanszíroz, gyors halál, olcsó halál
    -arra vágyjon amit a reklámozók el tudnak neki adni

    Szóval nem, a demokrácia nem akarja, hogy te valósítsd meg önmagad. Igaz, lehetőségeket biztosít, de pont ellene ösztönöz.

Új hozzászólás Aktív témák