Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz nyisziati #312 üzenetére

    Vannak olyanok, akik 2cmnél tovább látnak és azt mondják, hogy az se teljes szabadság, ha azért döntesz az Ariel mosópor mellett, mert mindenhonnan az csöpög. A mosópor helyére szabadon berakhatsz bármit: pártot, eszmét, migráncs félelmet, neked iPhone kell, hogy boldog legyél stb.
    Tudományt(pszichológia) alkalmaznak, hogy irányítsanak, ők is tudományt, (kockázatkezelés, közvélemény kutatás) hogy tudják mit mondjanak, hogy továbbra is tisztségben maradjanak.
    Ha már Kádár rezsimet emlegettél, akkor ugye volt egy híres mondásuk: aki nincs ellenünk, az velünk van. Gondold ezt végig, hogy ez vajon hogy van a modern demokráciában.
    Szerinted miért van az, hogy a fejlett demokráciákban csak most kezd el erősen téma lenni a környezetvédelem? Szerinted nem tudták már 20 éve, hogy itt gond lesz. Petrol jelentése a 80-as évekből, hogy itt q nagy gáz lesz a sok elégetett olajból?
    A válasz egyszerű, a politikus is a rendszer rabja: Nem mondhatj, azt, hogy holnaptól a gépkocsik a belvárosból kitiltva, mindenkinek kötelező biciglit és tömegközlekedést használni. A gyárak 2x áron termelnek, hogy az ökológiai lábnyom nullás legyen, az iphonera és minden hipeolt eszközre 100% ökológiai vám, amúgy 5% adóemelés, hogy legyen pénz fásításra, mocsarakat vissza, hogy ne legyen gond a hektikus esőzéssel, ezért x hektár termőföld megy a levesbe. Lehet azon vitatkozni, hogy melyik felvetésemnek mennyi a hosszú távú előnye, de azon nem, hogy mivel ezek most azonnal költséget jelentenének, ezért az emberek azonnal elzavarnák azt aki ilyen ötlettel áll elő.
    Demokráciában egy politikus ki van szolgáltatva annak, hogy szertné, hogy 4 év múlva is megválasztanák. Azt meg úgy nehezen tudja elérni, ha hosszú távon jó dolgot akar.

    Bár nem értek egyet a Kínai megfigyeléssel azt azért el kell ismernem, hogy diktatúrában könnyebb hosszú távon jó döntéseket hozni. S az is lehet, hogy csak úgy tudunk túllépni a mai kihívásokon, hogy ilyen irányító rendszerrel megfigyeljük az embereket, s rákényszerítjük, hogy hosszú távon jó dolgot akarjon, s ne lázadozzon azért, hogy most kicsit dolgozni kell, hogyha jön a baj, felkészülve álljon ott.

Új hozzászólás Aktív témák