Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz Ezekiell #481 üzenetére

    Csakhogy a lakosság is önszánátból lakik a városban. Itt senki sincs kényszerítve semmire, és a feltételek is ugyanazok a kezdetek óta, szóval átverve sincs senki.

    Ha megengedik az Epicnek, hogy odategye az alternative payment opióra mutató linket, akkor mégis mi marad az Applenek? Az app ugyanis ingyenes, szóval az app ára után semmit sem kap, csak az esetleges mikrotranzakciós díjakból. Miért is kellene az Applenek helyet biztosítania az fortnite számára a storejában (ahol szok száz millió usert elérhetnek ezáltal) teljesen ingyen? Az App Store-ban való jelenlét nem alanyi jog továbbra sem, feltételek vannak, amiket be kell tartani.

    Arról nem is beszélve, hogy ha az Epicnek megengedik ezt, akkor jönni fog a többi nagy fejlesztő is (akiktől feltehetőleg az Apple bevételeinek nagy része származik), hogy nekik se kell, ők is odatennék inkább azt a linket az appjukba. Az meg Apple zárhatja be a Store-t, nem lesz hülye a köszönömszépenért és a kis fejlesztőktől becsorgó pár millióért fenntartani.

    Kapzsi... Mindjárt az extraprofitnál leszünk, érzem én :D
    Ebben a sztoriban mindenki kapzsi, de ez így is van jól. Ezért szeretjük a kapitalizmust :D

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Busterftw

    veterán

    válasz Ezekiell #481 üzenetére

    Egy reklamert vagy azert hogy egy termeket hasznaljon, a 184 millio felhasznaloval rendelkezo Kim Kardashian 5ezer dollart ker, Dezso bacsi a 20 kocsmas kovetoivel meg max 5 dollart kaphat.

  • nuke7

    veterán

    válasz Ezekiell #481 üzenetére


    1) azt írtam, hogy nem tudom, hogy úgy lehet-e vásárolni app-on keresztül, mert ilyet még nem használtam. (lehet, hogy lehet)
    2) az tuti, hogy ilyenkor nincs rajta 30% amit rátesz az apple - sőt, akkor se, ha az appstore-ban lévő app-ban nem lehet vásárolni, csak a saját (epic) honlapjukon.

    A lényeg az, hogy lenne megoldás (több is!) hogy ne kelljen 30%-ot fizetniük, de ők azt akarják, hogy az apple szolgáltasson nekik (AppStore + payment processing) viszont nem akarnak érte fizetni.

    azt nem tudom, hogy ez milyen világban fair, vagy jogos, de nagyobb összegben mernék arra fogadni, hogy a bíróság nem az epic javára fog dönteni...

    DE! azt nem tudjuk, hogy az Epic végül milyen keresetet nyújt be, ez az egész cikk (és bármelyik másik is amiben nincs a konkrét bírósági kereset bemásolva) csak egy PR/marketing fogás, amivel az Epic próbálja a közhangulatot maga mellé állítani... :N
    (és aki ismeri kicsit jobban ezeket a rendszereket, az tudja, hogy az epic csak zsarolni akarja a viszonylag sok felhasználójával az apple-t, de azért valószínűleg ez nem fog sikerülni. Azt tudom elképzelni, hogy különmegállapodás keretében mondjuk ők csak 15% fizetnek majd az AppStore használatáért vagy valami hasonlót)

    https://youtube.com/user/nuke7

Új hozzászólás Aktív témák