Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz AssAssynn #12 üzenetére

    Nekem is az van (Mi9 - amiben ez számomra kompromisszumos, az a 200K-val drágább telefonokban is az, pl. jack hiánya, notch, túl keskeny, faék egyszerű, a gyári állapotban nem állítható színek a felületen (újabban valószínűleg majmok - vagy majmoknak - tervezik a UI-t (bocs' a majmoktól, ez nem őket minősíti)), így nekem (sem?) semmi +-t nem nyújtanak a drágább telefonok; talán csak a IP védettség nyújtana, de szerintem annak a nagy része is kamu'/használhatatlan, mert nem hiszem, hogy mondjuk egy (vagy több) 2 m-es Balatonban fürdést probléma nélkül elviselnének, de ez legalább nyitható bootloader-es. A magam részéről szívesebben használnék egy olyat, ami méltó utódja a G4-nek, mert azt pl. nagyon szerettem, de az LG úgy döntött, nem akar többé telefont eladni nekem.
    Úgy nem találják meg a célt, hogy ilyen horderejű kérdésekről a legtöbb esetben olyan emberek döntenek, akik nem értenek hozzá, de az olyanok szavára, akik azt hiszik, igen (marketingesek a kamu' felméréseikkel, piaci előrejelzéseikkel). A szélesebb tömegnek igazából 3 dologgal lehet ma (/elmúlt x évben) eladni telefont: 1. Mögé raknak egy olyan, valóban, nagyjából jól működő szolgáltatás-, és platformcsomagot, amely az egyszerű (nem rossz értelemben) emberek számára kényelmessé és problémamentessé teszi a használatot (Apple), ilyenkor még az sem gond, hogy a fizikai készülék amúgy túlárazott. 2. Olcsón adják a nem-annyira-szart (kínai márkák egy része). 3. Ha megpróbálják utánozni (vagy legyünk jóindulatúak, hasonlót próbálnak létrehozni) az Apple-t (annál sikeresebb a modell, minél inkább sikerül elhitetni a hasonlóságot), példa erre az összes gyártó, aki azért kerekíti a kijelzőt, meg tünteti el a jack-et, csinál szarul kivitelezett notch-ot, mert az hiszi, attól jó az Apple.

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák