Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Maegoss

    tag

    válasz j-cool #101 üzenetére

    "Szerintem azért a Meizu bár nem túl ismert cég, a de az M8 jól sikerült (még ha kicsit későn is)."

    "Hardverben és szoftverben is ott voltak a nagyok szintjén. Windows kernelre olyan szoftot írni (M8)."

    Hm...Te hány percig használtad az M8-at? Mert én körübelül három hónapig, aztán meguntam, hogy még mindig tele van hibákkal. Az M8 hardverben ott volt a nagyok szintjén? Most arra gondolsz, hogy nem volt benne se GPS, se 3G, se WiFi (azt mondjuk beletették az M8 SE-be)? A szoftver szerinted ott volt a nagyok szintjén? Ugye tudod, hogy az M8-nak még mindig nincsen végleges szoftvere (a legutolsó hivatalos verzió a 0.9.9.23-as)? Arról a szoftverről beszélsz, ami még mindig tele van kisebb-nagyobb hibákkal, amiket a Meizu lusta javítani? Helyette beletettek új feature-öket és újrarajzolták a GUI-t, de persze tesztelni már nem tesztelték rendesen, szóval az új szoftver is tele van hibákkal. Ráadásul hiába tud angolul az M8, a fordítás finoman szólva is hiányos és szintén tele van hibákkal. Aztán amikor pár külföldi megírta a problémákat a Meizu hivatalos fórumába, azt válaszoltak, hogy az M8 csak a kínai piacra lett tervezve. Értem én, de akkor minek tették bele az angol nyelvet?

    Azért arra kíváncsi lennék, hogy kaller1, BloodRay vagy éppen Sheratan használt-e egyáltalán M8-at és ha igen, akkor mennyi ideig. Kicsit kezdtek olyanok lenni, mint az elvakult Apple rajongók: rögtön leszóljátok azt, aki nem élteti alapból a Meizu-t, ha meg valaki olyan szól hozzá, akinek van egy kis tapasztalata is, és nem csak ajnározza a céget és/vagy annak termékeit (lásd az én hozzászólásomat: [link]) arra persze nem reagáltok.

    Egyébként megjegyezném, hogy a Meizu egyáltalán nem ismert cég Kínában. Magyarországon azért ismerik néhányan a céget, mert otthon árulják a M6/M3 nevű MP3 lejátszóikat, amik tényleg elég jól sikerültek és ahhoz képest relatív olcsóak. Kínában viszont millió és egy másik cég gyárt az M3/M6-hoz kísértetiesen hasonló MP3 lejátszókat, szóval itt a Meizu nem nagyon tud kitünni a tömegből. Emlékszem, amikor kb három éve idejöttem Pekingbe dolgozni, büszkén mutogattam a kínai kollégáknak a Meizu M6-ot, de egyikük sem ismerte a céget.

    Egyébként én is azért vettem M8-at, mert korábban a M6-tal meg voltam elégedve, és naivan azt gondoltam, hogy az M8 ugyanolyan színvonalú lesz, de sajnos hatalmasat tévedtem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák