Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz buchy #13 üzenetére

    igen, ezt a csoportosítást én is ismerem
    a problémát az okozza, hogy az eredeti hackerviselkedés roppant sokszínű volt, de alapvetően minden változatában "etikus", mivel akkoriban a számítógépes bűnözés mai módja a technológiai feltételek miatt még szóba sem került
    igen, a világ változik, és a "számítógépes rendszerek hibáit kihasználó vagy azokat [mármint a rendszereket] jogosulatlanul feltörő" tevékenység megítélése sokkal nehezebb lett
    erre igyekszik a nyelv - ahogy mutattad is, főleg az angol - reagálni, hogy megmutathatóak legyenek a motivációk különbségei
    és abban is igazad van, hogy az én álláspontom jelentős mértékben konzervatív: az évek során úgy döntöttem, hogy az írásaimban egy lehetséges, létező alternatívát alkalmazok két kategóriát használva: a bármilyen okból, de a törvénytelen haszonszerzést kizárva rendszerek sebezhetőségeit feltáró, másoknak kárt nem okozó biztonsági szakembereket hackernek nevezem, visszautalva a régi felfogásra, minden egyéb számítógépes bűnözőt pedig crackernek
    ez az élet bonyolultsága miatt természetesen vitatható, de én személy szerint idegenkedem az egyre kifinomultabb elnevezésektől, mivel szerintem ezek inkább marketingeszközök, gátolják a tisztánlátást
    az majdnem biztos, hogy az általam választott megoldás halálra van ítélve, mivel sem a szakma, sem a hétköznapi újságírás nem támogatja
    annyi baj legyen :)

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

Új hozzászólás Aktív témák