Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz ddekany #83 üzenetére

    nézd, fajok mindig tűntek el, emberiség nélkül is, és jöttek újak
    ezzel a részével nem értek egyet - persze ha mi eltűnnénk, akkor sok faj megmaradhatna, ugyanakkor lennének fajok amik velünk együtt eltűnnének -
    de, azzal szerintem mindenki tisztában van aki kijárta a nyóc' általánost, hogy iszonyat pusztítást viszünk véghez
    a műanyagok mindent elleptek, de szó szerint, minket is
    az éghajlatváltozás kezd drasztikusba átcsapni, lehet nélkülünk is meglenne a folyamat, de mi rágyorsítunk, úgymond katalizátorok vagyunk ebben is
    nem egy szaGmai videót néztem a témában - nem katasztrófa filmet ( : -, amik mind az én teóriámra lyukadtak ki, és nem tőlük "loptam" a mesét, csak ugyanezt mondták
    csak egyet mondok, poloska
    nem tudnak vele mit csinálni, próbálkoznak, de minden generáció egyre erősebb
    tavaly még a levendulát elkerülték - legtöbb rovart irritálja az illata, pl tetvek ellen ezért rendkívül jó -, most mit látok? az új genes kis rohadékok ott flangálnak az illatozó levendulán, már kertészkedésben sem lesz így nagy örömöm
    megzabálnak mindent, és egyre agresszívebbek évről évre
    és ez csak egy dolog az életmódunk miatt, és az éghajlat változásai miatt, egyszerűen nem döglik ki elég télen, mert nincs tél
    végtelenségig lehetne sorolni
    2050-re a szakik már nagyon durva dolgokat "jósolnak"
    lesznek emberek, lehet 200 év múlva is, kérdés a fő táplálékuk a poloska, vagy egymás lesz ( :
    tudósok meg a mars az mesének nagyon jó, de pont annak
    egyelőre ott tartunk, a holdig eljutni sem egyszerű - megkockáztatom, holdraszállás is csak fake volt, de mivel nem voltam ott csak tipp ( : -
    itt ha atengerszint nagyot emelkedik katasztrófa lesz, azok az emberek akiknek mennie kell szerintetek mit fognak nézni a saját érdekeiken kívül? ami útjukba kerül letarolják, akár ember, akár isten
    nem is a közvetlen hatásai lesznek ennek veszélyesek, hanem a közvetettek
    lásd covid, számokban kifejezve egy ember halála is igen szomorú, de %-osan az emberiséget 0,1%-ban _sem_ érinti a covid miatti elhalálozás
    na de a covid következtében beálló gazdasági változások már mindjárt más tészta
    és mi ugyan szép helyen élünk és jó helyen - sokszor mondtam már, nem ámerika' ez, van korrupció, ugyanakkor gyönyörű ország, és kisebb eséllyel lőnek hátba fényes nappal mint anagy ámerikában', de a mienknél sokkal rosszabb helyzetben levő országok is vannak, ahol sokkal többen élnek -
    nem véletlen indult itt meg a nagy külföldi befektetés, jó éghajlat - még a megváltozott is -, gyönyörű helyek, ha pénz idevándorol annak oka van
    csak ugye idővel a legtöbb hely kvázi élhetetlen lesz ha így haladunk, és hát hogy a sivatagban sípályát építenek na pfffff ( : amíg pár millió emberről beszélünk akik kialakítanak maguknak kb bármilyen környzezetet az egy dolog, de amikor több mrd-nek kell (ene), az már egy másik dolog
    múltkor mondott egy jó barátom etenbörós' filmet, valahol visszaállították az esőerdők egy részét, 20-30 év alatt is csodát tett
    - ezt már nem volt lelkierőm megnézni a sok sz@r mellett -
    az öreg azt hiszem már sok mindent látott életében, és elismert a szakmában, talán van némi alapja annak, ha azt mondja ez fennntarthatatlan állapot és jó vége nem lesz
    persze mindenki vígasztalhatja magát a marssal és a tudósokkal, ha már filmek, ott tényleg működik

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák