Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PNEUM

    aktív tag

    válasz nyunyu #2 üzenetére

    "Amire az Atom keves, arra ez sem lesz eleg."

    Végülis sz.r ha van alternativa. :U
    Nem értem az AMD is minek gyárt procikat, úgysem erőssebbek mint az Intel procijai :F

    [ Szerkesztve ]

    "A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz nyunyu #7 üzenetére

    Azért ilyen drága, mert beágyazott rendszer. Olyan cégeknek kell ilyen, akik extrém körülményekre keresnek jól működő kis fogyasztású számítógépet.
    A consumer piacra jelentősen olcsóbbak a VIA holmik, csak nem jut el hozzánk. Az AMD termékeit sem engedi használni az Intel, hát a VIA mit tehet ellenük, a gyártók inkább bezsebelik a milliárdokat az Inteltől, és építenek az ő termékeikre gépeket. Nem véletlenül volt az EU-s milliárdos bünti és az AMD-nek sem véletlenül fizetet bánatpénzt az Intel, az összes pert megnyerte volna az AMD, és sokkal nagyobb kártérítést zsebelt volna be.
    Az Intel nem híve a szabad piacnak. :(

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Sucuka

    senior tag

    válasz nyunyu #25 üzenetére

    Épp csak hogy benéztem ide, mert érkedelnek a különleges dolgok, néhány "apróságot" elmondok:

    "De ha megnézed, akkor láthatod, hogy a hűtés felfogató pontok is máshol vannak (és ezek tényleg "csak" pontok )."

    Nos azok a "pontok" nem a hűtésért felelősek, hanem azért, hogy az SMT beültető robot be tudja mérni, hová tegye a chip-eket. Az a nevük, hogy "fiducial".

    Ez valami teszt példány lehet, bal alsó sarokban 2 smd ellenállás úgy van odaforrasztva mintha én csináltam volna.

    Az ilyen kísérleti példányokon előfordul az ilyesmi, tanúja voltam mobilteló és plazmaTV gyártáskor :)

    Ráadásul az első kép kamu.

    Ha megnézitek a nagyobb chipet, teljesen jó, van magassága, egyéb alkatrészek "kiállnak" a síkból

    Nem csak az első, de a második kép is kamu, legalábbis a kisebbik VIA-chip szempontjából. El is magyarázom, hogy miért:
    Valószínűleg egy kezdeti verzióban lévő, teszt-proci lehetett rajta, ami meglehetősen csúnyán mutat, főleg ha valami tokozás miatti eltérés van az eredeti (forgalomba kerülő) verzióhoz képest, ezért aztán - marketingfogásból - a bemutatóhoz készült képeket "retusálják" kicsit. Hamegnézitek, a másik képen is ugyanúgy elmosódottak a proci tokozásán lévő SMD kerámia kondenzátorok, míg a nagyobb VIA-chipen szépen, kontúrosan látszanak.

    Végül pedig ecsetelem, hogy engem mi zavar:
    Az, hogy a nagy alaplapok esetében már ide, s tova 4 éve a soros flash memóriák korát éljük (gondoljatok csak a 8 lábú kis BIOS-IC-kre az alaplapokon), ezt meg egy "ósdi" párhuzamos Firmware-HUB IC-vel szerelik. Annak a foglalatnak és a BIOS-chipnek a helyére még plusz egy procit felrakhattak volna, akkora helyet foglal.

    #25: nyunyu, te mivel foglalkozol, ha nem vagyok indiszkrét?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák