Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz RoundRobin #16 üzenetére

    Az a baj azzal, amit írsz, hogy azok az utak összehasonlíthatatlanul drágábbá (piackutatás, reklám, termékbevezetés, menedzsment, stb.) teszik a terméket.

    A közösségi finanszírozással indult projektekben pedig a kockázat összehasonlíthatatlanul nagyobb. Az előre fizetéssel ennek a kockázatnak egy jelentős részét helyezik át a vásárlókra az alkotók.

    Éppen az a megnyugtató az egészben, hogy ezen a platformon a kőprofi pénzcsinálók mellett végre labdába rughatnak mezitlábas ötletgazdák is és nem kell attól rettegniük, hogy az ötletükön emberek tucatjai tollasodnak majd, kivéve őket.

    Hány olyan crowdfunded projekt van, ami a készítők számára jelentős anyagi hasznot termelt? A funding időszakban összeszedett forrás nem számít, mert azt várhatóan fullosan a termékre költik (kivéve esetleg Star Citizen). Komolyan érdekelnének ilyen példák, mert jelenleg az van a fejemben, hogy az ilyen projektek száma 0.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz RoundRobin #16 üzenetére

    Nem írtam, hogy mire épülne a crowdfounding, olyan dolgokat látsz a szövegbe, amik nincsennek ott. Bár azt jól sejtetted, hogy szerintem a hájas s.ggű menedzserek munkája is kikerülhetetlen. Értem én, hogy (tech-)szakiként a legtöbb ember kb. így képzeli el a befektetőket, de az igazság az, hogy ha valaki hosszú távon is boldolgulni akar, akkor nem csak kockákra, de pénzemberekre is szükség van egy vállalkozáshoz vagy termék megvalósításához. Igen, pénzt vesz el, de pénzt is hozhat. Én nem állítom, hogy a közösségi finanszírozás ne működhetne, de a táncoló-zenélő-aranyozott hűtőláda és társai megszületése nem sokkal vitték előrébb az emberiséget, kb. webes teleshop szintre züllött a legtöbb oldal - pont azért, mert a piac, a tényleges kereslet dönt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák