Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz CyberJedi #13 üzenetére

    Ezért találták ki a kockázati tőkebefektetőket, akik esetleg megadják a szükséges tudást és tapasztalatot, mert az ő pénzük van a dologban, tehát nekik is érdek, hogy sikerre vidd a vállalkozásod. Közösségi finanszírozásnál a vásárló nem tudja és nem is feltétlen akarja behajtani az ígéreteket a projektgazdán. Épp ezért erre a módszerre inkább utolsó mentsvárként kéne tekinteni, mikor már az ismerősöknél, banknál, EU-s pályázaton, stb.-n való kilincselés mind megbukkott, de te még mindig hiszel a siker lehetőségében és ambíciózusan állsz a dologhoz. Mondjuk ha 5 különböző helyen azt mondták a dologra, hogy hülyeség, akkor jó eséllyel az is - ezért kerül fel annyi értelmetlen oldal - nagy ritkán fordul elő az, hogy bár mindenki értelmetlennek tartotta az ötletet, mégis bejön. Mondjuk ekkor is inkább a marketingen szokott múlni a dolog.

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz RoundRobin #16 üzenetére

    Nem írtam, hogy mire épülne a crowdfounding, olyan dolgokat látsz a szövegbe, amik nincsennek ott. Bár azt jól sejtetted, hogy szerintem a hájas s.ggű menedzserek munkája is kikerülhetetlen. Értem én, hogy (tech-)szakiként a legtöbb ember kb. így képzeli el a befektetőket, de az igazság az, hogy ha valaki hosszú távon is boldolgulni akar, akkor nem csak kockákra, de pénzemberekre is szükség van egy vállalkozáshoz vagy termék megvalósításához. Igen, pénzt vesz el, de pénzt is hozhat. Én nem állítom, hogy a közösségi finanszírozás ne működhetne, de a táncoló-zenélő-aranyozott hűtőláda és társai megszületése nem sokkal vitték előrébb az emberiséget, kb. webes teleshop szintre züllött a legtöbb oldal - pont azért, mert a piac, a tényleges kereslet dönt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák