Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RoundRobin

    aktív tag

    válasz Feketelaszlo #24 üzenetére

    "Nem írtam, hogy mire épülne a crowdfounding,"

    Nem hát, azt én írtam.
    Te olyasmit írtál, ami a crowdfundingnak nem sajátja, sőt, attól teljesen idegen.

    Menedzserekre azoknak van szükségük, akik maguk híján vannak annak, amit egy menedzser nyújtani tud.
    Ha a villanykapcsoló itthon tönkremegy nálam, akkor én nem hívok villanyszerelőt, mert képes vagyok megoldani a problémát, de az nyilván hív, aki erre nem alkalmas.
    Ebben a viszonylatban egyébként a menedzserek "hozzáértése" úgy általában kimerül a kapcsolati hálójukban.

    Az egyéni befektetők általában módfelett pénzéhes emberek akik egy szót igazán gyűlölnek, az pedig a kockázat. Nagyon hülyék, önzők, rugalmatlanok és elvárják a magas profitráta mellett a maximális biztonságot, emellet azt képzelik, hogy a pénzükért cserébe szabad kezet kapnak ahhoz, hogy az ötletgazdát a végletekig kihasználhassák és úgy gondolják, hogy a haszon jelentős része automatikusan őket illeti.

    Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

  • RoundRobin

    aktív tag

    válasz Feketelaszlo #24 üzenetére

    "Én nem állítom, hogy a közösségi finanszírozás ne működhetne, "

    Ilyet ne is állíts, mert működik. :)

    "de a táncoló-zenélő-aranyozott hűtőláda és társai megszületése nem sokkal vitték előrébb az emberiséget,"

    Nem kell minden találmánynak korszakalkozónak lennie. Sőt, nem kell minden egyes terméknek találmánynak lennie sem. Az emberek megdöbbentően magas összegeket áldoznak használhatatlan kacatokra, vagy olyasmikre amelyek csak az örömszerzést szolgálják, egyéb gyakorlati hasznuk nincs is.

    Sok dolog van, lehet, ami számodra, számomra lom, de másnak kellhet és kell is.
    A raspberry pi laptoposítása például annyira szimpla húzás, hogy már-már szégyellnivaló, mégis valami 300 ezer dollárt gyűjtött be azzal a project startere, hogy egy raspit bedobozolt egy 3D nyomtatóval készített, nem valami fényes, sőt, meglehetősen szimpla küllemű boxba és kiegészítette egy kijelzővel és egy már készen kapható billentyűzettel. Valami 300 dollár (ebből a PI 25 dolcsi), és még neked kell összeraknod:

    [ Szerkesztve ]

    Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

Új hozzászólás Aktív témák