Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Csóró™ #5 üzenetére

    Többek között ezért is szoktunk mi a munkahelyen az átlag felhasználónak egy sima (nem rendszergazda szintű) profilt kiadni, hogy se ő ne telepíthessen sok xarságot a gépére, se a vírusoknak ne legyen rá joguk.

    és ez az, amitől az átlag power user (én) agyrákot kap, mert semmit nem tud megcsinálni és mindenre helpdesk/informatika a megoldás csak. értem én, hogy miért nem kapunk admin jogot, meg hogy 700 alkalmazottból nem lehet kifilterezni azt, aki nem gyökér, de olyan jó lenne néha...

    nekem évek óta nincs fent semmi a MS gyári cuccát leszámítva, ellenben nem torrentezek össze minden vackot, nem kattintok rá hülyeségekre és nem emlékszem rá, mikor kaptam be utoljára bármilyen fertőzést.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Egon #8 üzenetére

    azt be kell vallanom, hogy a Win nagyvállalati üzemeltetéséhez nem értek, de egy kollegának van Local admin joga (régen még volt ilyen csókosoknak, most már nincs) és nem igazán van semmi extra szívás vele. nálunk amúgy is minden vacak központilag van szabályozva.
    a könnyű kiskapuk le vannak tiltva, és alapvetően céges eszközről beszélünk, szóval nem nagyon csinálnék ilyen dolgokat az ő beleegyezésük nélkül, ez azért nem feltétlen ér meg egy fegyelmit :)

    (#9) Murphy(O.o): valamelyik alkalmazotti fórumon volt téma, hogy egy elég király kis phising spam átjött a céges szűrőn ~200 gépre, mielőtt észrevették (én már meg se kaptam), 17 ember már megadta a céges! login adatait, egy 1000Ft-os kupon reményében. a pc sajnos olyan, mint az autó, sok olyan ember használja, akinek nem kellene, mégis mindenkire vonatkozni kell a szabályoknak, mert egyébként káosz lesz.

    [ Szerkesztve ]

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Egon #15 üzenetére

    nekem se azért kellene, mert hobbim a progik installálgatása, de volt már olyan, hogy hirtelen kellett volna mondjuk egy GIMP, vagy telepíteni az egeremhez való szoftvert, bármi apró hülyeségért menjek a helpdeskre. ahhoz meg, hogy hirtelen párszáz milla kárt okozzak a cégnek, nem kell admin jog, elég egy e-mail account.

    (#16) Döglött Róka: mint azt írtam, nem igazán akarom ezt a dolgot nagyon feszegetni, nem az én tulajdonom a gép, az IT nem ad jogot, nekem annyit ez nem ér meg, hogy esetleg elkezdjenek érte csesztetni. google-t tudok használni, ergo valszeg ha nagyon akarnám, megoldanám, most így zsigerből nem tudom, hogy kell, mivel otthon nem szoktam elfelejteni megfelelő jogosultságot adni az accountomnak. de azért köszi, mindig jó érzés, ha idiótának nézik az embert :R

    [ Szerkesztve ]

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák