Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz fogtunder #12 üzenetére

    Nem igazán értem, hogy mit értesz ez alatt:
    egy kollegának van Local admin joga (régen még volt ilyen csókosoknak, most már nincs) és nem igazán van semmi extra szívás vele
    Ha nem telepít semmit, nem él (vissza) az admin joggal, akkor persze hogy nincs vele gond. A probléma annyi, hogy mit csinálhat (ha olyanja van) , illetve a need to know elv alkalmazása is elvárt/elvárható. Elég, ha egy fejlesztőnek elborul az agya (mert mondjuk leb*szta a főnöke), és elkezd hekkelgetni... Persze alapvetően (mint már írtam) nem nehéz jogosultságot emelni egy Windowsos rendszerben, de minek könnyítsük meg a dolgát ugyebár.
    Power user joggal szinte mindent meg lehet csinálni, amit admin joggal - kivéve mondjuk a helyi logok törlését, és hasonló finomságokat... :U Ergo az üzemeltetésen kívül kb. teljesen indokolatlan bárkinek is a lokál admin jog.
    Ha meg mindenféle dolgokat telepíteni akar az illető, akkor azt dokumentálja is le rendesen (minimum egy SD jegy kitöltésével - szerintem a fejlesztők 101%-a itt vérezne el csúnyán... :U ).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák