Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7

    addikt

    Evek ota hulyet kapok tole, ha a bongeszok meg akarjak jegyezni barminemu adatomat. A jelszavaimat, felhasznalonevemet magam potyogom be mindig, mindenhova, historyt es konyvjelzoket nem hasznalok, mert minek (azt a 30-40 webcimet, amit naponta latogatok, konnyeden meg tudom jegyezni), urlapadatoktol hulyet kapok. A sutiket es a cache-t uritem a bongeto bezarasakor, mert nem akarok mindenhonnan kijelentkezgetni mindig, amikor kilepek a bongeszobol (mert ugye ha valaki ideul, ugyanmar ne ferjen hozza a bizalmas adataimhoz).

    [igazabol az, hogy be lehessen allitani, hogy ne jegyezzen meg semmit a bongeszo, miutan kilepek belole, szamomra alapkovetelmeny -- sajnalom is, hogy igy a legtobb bongeszo szoba sem johet]

    Azt hiszem, nem is nagy csoda, hogy nem talalt semmit ez a vacak :D

    [ Szerkesztve ]

  • 7

    addikt

    válasz blueMerle #36 üzenetére

    Igen, gyakorlatilag annak felel meg, es ha az aktualisan hasznalt bongeszoben letezik, akkor oromkodom is neki :)

  • 7

    addikt

    válasz lapa #38 üzenetére

    Igazabol egyeb indokok miatt hasznalom igy a bongeszot, nem azert, mert el akarok bujni a "Nagy Testver" elol:

    - ha valaki utanam ul a gephez, az ne lasson mindenfelet, amit ott matattam, semmi koze hozza
    - ha valaki utanam ul a gephez, meg veletlenul se tudjon hozzaferni pl. a levelezeseimhez
    - mindig hulyet kaptam a historytol: sok bejegyzesnel lassu, no meg amugy is felesleges
    - van olyan gyors netem, hogy ne legyen problema a cache uritese minden kilepesnel, cserebe kevesebb a szemet a gepemen
    - szinte biztos, hogy megjegyzem a jelszavaimat, igy nem jelent kellemetlenseget mashonnan netezni, illetve egy esetleges merevlemezhiba miatt sem faj annyira a fejem
    - neha jol jon, hogy tulajdonkeppen teljesen tiszta lappal tudom inditani a bongeszot, ami igy egyebkent gyorsabban is kerul hasznalhato allapotba

    Tehat ha ugy tetszik, inkabb kliens-oldali okai vannak ennek az egesznek, es azok sem feltetlenul biztonsagi megfontolasbol.

    Az mar csak egy mellekhatas, hogy ezzel egyutt kevesbe vagyok kiszolgaltatva a kulso kukkoloknak, de igazabol nem hietegetem magam naiv marhasagokkal:
    legalabb feltucat Google-szolgaltatast hasznalok aktivan, Facebookolok, online (is) tarolok biztonsagi menteseket egy-ket fontosabb dologrol, es ugy altalaban meglehetosen aktiv online eletet elek, mindezt pedig egy viszonylag egyedi felhasznalonevvel es fix ip-vel megspekelve.

    Tehat ha valaki le akar nyomozni, akkor nem az fog elarulni elsosorban, hogy hogyan bongeszem. :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák