Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timbu

    tag

    Nem is vártam mást a jogászoktól/politikusoktól. Mit akarnak? A végén még törvénybe fogják iktatni, hogy mit szabad és mit nem tartalmaznia egy os-nek? Lehetővé kell tenni, hogy aki akar, az mást használhasson, de ez így hülyeség. Egy átlagos felhasználó képtelen lenne telepíteni bármilyen böngészőt (hogyan is töltené le, ha nincs böngésző a gépen? :D ). Aki meg képes, úgyis azt fog használni, amit akar.

    A Media Player nélküli Windows is hú de nagy ötlet volt... Inkább a webes szabványok betartását kérnék számon, de ahhoz már nincs agyuk.

    [ Szerkesztve ]

  • Timbu

    tag

    válasz dajkopali #6 üzenetére

    Akkor, ha én írok egy böngészőt, és küldök egy levelet a Microsoftnak, hogy mostantól én is konkurrencia vagyok, akkor onnantól kezdve kötelező a Windows-hoz mellékelniük az én programomat is? Vagy csak bizonyos piaci részesedés fölött kellene? (Bár az Opera akor nagy valószínűségel megint kimaradna... :D ) Ez csak az ingyenes böngészőkre vonatkozik? (Jó, ez ma már csak elvi kérdés.)

    Bár egy ideje nem láttam már Operát, de mintha az rémlene róla, hogy a JS-et ők se valami szabványosan kezelték... De lehet, hogy tévedek.
    Az Opera meg szerintem csak ne ugráljon, mert a FF bizonyította, hogy igenis lehet számottevő részesedést elérni. Inkább a saját házuk táján keresgéljenek, hogy nekik miért is nem sikerült.

  • Timbu

    tag

    válasz azbest #61 üzenetére

    Az IE fejlesztői sem ingyen dolgoznak, valakinek ki kell fizetni a bérüket. A böngészőre specializálódott fejlesztőcégek miből éljenek meg, ha őket nem pénzelik más termékek után befolyt bevételből?
    Igaz! Börtönbe az összes freeware fejlesztővel! Milyen pofátlanság már az, hogy ingyen adnak valamit, amiért más pénzt is kérhetne! Én még a nyílt forrást is betiltatnám. Talán még a Borland is az ingyenes Visual Studio miatt került bajba... Akkor már zárassuk be a Google-t is a sok ingyenes szolgáltatása miatt... :D
    (De akkor már tiltsuk be a Linuxot is, mert úgysem hiszi el senki, hogy pár ezer magányos guru fejleszti teljesen ingyen, pusztán rajongásból...)

    Azt ki határozza meg, hogy mely programért lehet pénzt kérni, és melyikért nem?

    Egyébként meg az ie eltávolítását jogilag hogy lehet megfogalmazni? Törvénybe iktatják, hogy mely komponensek az API részei, és melyek, amit csak az ie használ, és azokat le kell törölni? Vagy ha eltávolítják az ikonját az indítófájlt meg futtathatatlanná teszik, akkor jogilag már töröltnek fog minősülni?

    Azt ugyan elképzelhetőnek tartom, hogy az előtelepített Windows az első indításkor megnyisson egy ablakot, hogy milyen böngészőt akarunk használni. Amikoris beindul a szerencsejáték, hogy az átlagos felhasználó, aki annyit tud, hogy a kék "e" betű jelenti számára az internetet, mi alapján fog választani... Vagy létrehoznak erre is egy EU bizottságot, ami mindegyikről egy pár mondatos "objektív" leírást készít? Aki meg tudja, hogy mi mit jelent, úgyis fog magának más böngészőt telepíteni... Innentől kezdve meg megint nincs értelme.

    (Írtam más máshol, hogy ha mást nem, szedessük le a grafikus felületet is, mert beépítettsége hátrányosan érinti az ezzel foglalkozó cégeket...)

Új hozzászólás Aktív témák