Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zozoo83

    tag

    válasz Timbu #81 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled a freeware-es fejlesztésről, és szerintem van megoldás az IE problémára.
    Pl nem kéne eltávolítani az IE-t a rendszerből, de meglehetne oldani hogy a használatba vételkor fizetni lehetne x összeget hogy te azt akarod használni, és akkor nem kell az árát se belekalkulálni a windows csomagokba. Így talán sokkal többen elgondolkoznának azon hogy kell nekem ez a xar? Vagy szerezzek be másik terméket? Ez még akkor is működhet ha nem lehetséges az IE kiintegrálása a renszerből, mert a win szerves része.
    Kiváncsi lennék mit mutatna a böngészők népszerűségi indexe. :D

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Timbu #81 üzenetére

    Nono... az IE nem egy garázscég hobby projektje, az évek során valószínűeg már dollár milliókat költöttek a fejlesztésére. Mutass nekem olyan ingyenes programot, amelyet adományok és keresztfinanszírozás nélkül fejlesztettek ki, s ilyen robosztus, összetett szoftver mint az IE.

    A firefox-ot a Google, a VirtualBox-ot a Sun, a linux különböző disztribúcióit többek között a Novell és más cégek és magánszemélyek finanszírozzák. A linux kapcsán azért elég komoly önkéntes fejlesztői közösség is kialakult, valamit cégek is fizetnek azért, hogy a számukra szükséges megoldást kifejlesszék, mert így más járulékos szoftverköltségektől szabadulnak meg.

    Semmi bajon az IE-vel, mint termékkel, csupán megpróbálom megfogalmazni a saját véleményemet arról, hogy miről szólhat / miről kellene szóljon ez a piacvédelem jegyében folyó huzavona.

    A Borland és az Ms ingyenes fejlesztőeszköze csökkentett funkcionalitású, gyakorlatilag reklám a fizetős változat számára. Éppúgy, mint a korlátozott shareware verziók, amelyeknek elég régi hagyománya van. Éppen a verseny az, amely kikényszeríti az ilyen megoldások létrejöttét.

    A Google szolgáltatása sem jótékonyságból megy, van egy igen jól felépített üzleti modelljük, amelyben minden egyes szolgáltalás újabb reklámfelületet és piackutató felületet jelent a számukra. A Google egy reklámcég.

    A verseny szempontjából gondold végig:
    Az IE és a WMP esetén más termékeik után befolyó bevételeikből finanszírozzák a fejlesztést. Mivel a Windows a domináns operációs rendszer, ezért a vásárlók kb 90%-a az ő termékükért fizet valamilyen módon. (kalózkodás más téma)
    Gyakorlatilag ők fizetik az "ingyenes" Ms szoftverek fejlesztését is. Milliós költségvetésük van az "ingyenes" szoftvereikre. Akár tetszik akár nem, kifizeted azoknak a szoftvereknek az árát, amelyek látszólagos ingyenességükkel megszüntetnek meglévő és működő piaci területeket.

    Ezzel a lépéssel ellehetetlenítették azt, hogy csak böngésző vagy média player készítéséből bárki is nyereséges céget üzemeltessen. (a kapcsolt szolgáltatás az egyetlen esélyük - lásd Apple iTunes, vagy Real előfizetős szolgáltatások...)
    Nem éri meg ma már ilyen szoftverek fejlesztésén dolgozni, mert megszűnt a kereslet rájuk. Csupán hobbi projektek formályában marad fenn a verseny, mert megélni nem lehet már ebből. Érzed, hogy nem teljesen korrekt dolog az, ha a piacot létrehozó cégeknek kell váltaniuk azért, mert az Ms megszűntette a piacot azzal, hogy egy másik piacról keresztfinanszírozva megsemmisítette a profitjukat? Az Internet Explorer fejlesztése gyakorlatilag milliós veszteséget jelent az Ms számára, amit például az operációs rendszerük bevételéből finanszíroz. Melyik cég teheti ezt meg? Hogyan versenyezhetne bármelyik másik cég ezzel, akik ezt a piacot megalkották?

    Más területeken igen komoly szankciókat eredményezne az ilyen keresztfinanszírozás. Jelen esetben ez olyan árukapcsolást jelent, amely a látszólagos ingyenességével teljes piaci szeletetet lehetetlenít el.

    Más példákat is gyorsan lehet találni: az XBox kezdeti milliárdos veszteségeit is más termékek bevételéből finanszírozták. Mostanság pedig a virtualizáció terén tett olyan lépéseket az Ms, amely bizonyosan nagy veszteségeket okozhatott a Vmware és hozzá hasonló kereskedelmi termékeket fejlesztő cégeknek. Mivel "ingyenessé" tette a VirtualPC szoftverét az Ms, ezért a már évek óta ezen a piacon jelen lévő cégek is kénytelek voltak ingyenessé tenni a termékeik egy részét. Ezeket is más termékeik bevételéből fedezték.

    (#97) Gregorius :
    Szeretnék végre egy részletes kifejtést olvasni arról, hogy egyesek miért vélik teljes bizonyossággal tudni, hogy az IE ára a Windows árába van beleépítve. Mintha a Windowson kívül mást nem is forgalmazna az MS.
    A kersztfinanszírozás szempontjából teljesen mindegy, melyik termékük árába építik be a milliós költségeiket. Viszont az IE licenszét, ha elolvasod, akkor láthatod, hogy a Windows licenszéhez kötött a legalitása.

    (#110) zoltanz: légyszives olvasd el újra, olvasd el azt is mire reagáltam, majd ezek után kérlek hogy értelmezd az olvasottakat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák