Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz t72killer #23 üzenetére

    "Izé, és mi van akkor, ha az ellenfélnél van egy tükör :F"

    Akkor az ellenségnél nagyon rövid időn belül lesz egy összeégett tükör.
    A tükrök is elnyelik a lézer energiájának egy részét és ez egy 60 kW-os lézernél elég is arra, hogy pillanatok alatt felmelegítse a tükröt, ami azzal szokott járni, hogy teljesen elveszíti a tükrösségét.

    DRM is theft

  • Pötyi

    őstag

    válasz t72killer #34 üzenetére

    Jó irányba tapogatódzol, például a hetvenes években a szovjet mérnök elvtársak azért tervezték úgy az interkontinentális ballisztikus rakétáikat, hogy a tengelyük körül forogjanak, hogy ha lasserrel lőnének rájuk, akkor ne egy pontot érjen folyamatosan a lassser energiája, így lényegesen tovább tart, míg roncsolja, átégeti a burkolatát a lasssser.

    QNX is cool!

  • Ribi

    nagyúr

    válasz t72killer #47 üzenetére

    Az érzékelő alatt nyilván nem az emberre gondoltak, hanem a rakéta/repülő szenzoraira. Ami alapján az tájékozódik, nem az ember.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz t72killer #47 üzenetére

    Nem, eleve a pilóta szemére való rálátás eléggé nehezen megvalósítható.

    Én érzékelőkről beszélek. Minden modern harci gépen vagy beépítve, vagy egy konténerben egy elektron-optikai rendszer van, amely a földi / tengeri célpontok felderítésében és azonosításában, illetve sokszor rögtön párhuzamosítva van egy lézeres célmegjelölő rendszer is, "megfestve" a célpontot a lézeres irányítású rakétáknak / bombáknak.

    Ha te ezt tönkreteszed (és egy lézernyaláb képes lehet erre), akkor nem fog tudni hatékonyan a földi célpontok ellen harcolni.

    Ugyan ez igaz a lézer / infravörös / optikai rávezetésű rakétáknál / bombáknál is. Ott is az érzékelőt teszed tönkre.

    Csak megjegyzésül: az F-35 ilyen rendszere, az EOTS zafír üveget és arra arany felgőzölést kap (majd), feltehetően pont azért, hogy a lézeres tartományban bizonyos védelmet nyújtsanak neki. Viszont a protogépek jó részén mét átlátszó ez az üvegrész.


    Egy MQ-9 Reaper drón, az orra alatti "toronyban" van az EO érzékelő / célmegjelölő épp a fotózó gépre néz,
    a szárnyai alatt Hellfire II. lézer irányítású rakéták láthatóak


    Egy F-35, és orra alatt látható az EOTS az üveg házában

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz t72killer #49 üzenetére

    Feltéve ha a pilóta van olyan kedves, hogy háton repülve közelítse meg a célt. Egyébként a gép hasa egészen jól kiárnyékolja a lentről érkező sugárzástól.

    A mai gépekben a pilóta szeme eleve nem az elsődleges érzékelő. Az tipikusan a radar, esetleg kiegészítve különféle optikai és elektrooptikai érzékelőkkel. Ha ezeket üzemképtelenné teszed, akkor a harci repülőgép harcértékét töredékére csökkented. Sima optikai célzóberendezések ma már gyakorlatilag nincsenek a gépeken, szóval bombát vetni is csak érzésre tudnál a fent említett érzékelők nélkül. A HUD vagy sisakkijelző a gép érzékelői nélkül gyakorlatilag semmit sem ér, nem képes a régi (azaz II. vh környéki) reflex célzókészülékek funkcióját sem betölteni.

    Valaki írta korábban a Patriot-ot. Érdekes kérdés, hogy a US Army miért nem rendszeresített könnyebb rendszereket. Mint pl a US Navy által használt RAM-ot. A Phalanx rendszert is csak igen komoly lemaradással rendeszesítették (2004-ben kezdték el egyáltalán a fejlesztését a Centurion-nak, miközben a rendszert a US Navy már 1980 óta használja). Az SLAMRAAM-et lelőtték, pár NASAMS-ot szereztek be, de azok mind Washington DC pár kiemelt pontján vannak, azaz nem hadszintéri rendszerek. Ott van ugyan az Avenger, de annak a képességeit erősen behatárolja az alkalmazott Stinger. Persze drónok elen bőven elég az is, feltéve ha nem repülnek 2 km felett. Volt jópár fejlesztési javaslat arra is, de a US Army mindet lelőtte.

Új hozzászólás Aktív témák