Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • consono

    nagyúr

    válasz #74018560 #1023 üzenetére

    A mondat elején még vesekőről van szó, szerintem elírás csak ;)

    A vérnyomás kapcsán az én tapasztalatom teljesen pozitív (~3 hónapja ketózom, mínusz 13 kg-nál tartok jelenleg). Korábban 130-135/80-90 körül volt a vérnyomásom, most mikor mértem 107/70 volt.

    [ Szerkesztve ]

    "In God we trust. All others must bring data"

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #74018560 #1023 üzenetére

    Jogos, az csak eliras, epeko akart lenni :)

    Ha csak 100g szenhidratot eszel naponta, akkor pillanatok alatt hianybegegsegeid lesznek, illetve a sulyos kaloriadeficit is problemakat okoz. Tovabbi problema hogy mindig hatalmas inzulin es vercukorszint loketet fog kapni a szervezeted, ami ugyancsak gondokat okoz.

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #74018560 #1026 üzenetére

    Oke, sikerult elirnom az eliras javitasat :o De a cikkben javitottam jol :)

    Jah, akkor felreertellek, en azt hittem ugy mondod hogy napi 100g ch ey semmi mas :)
    Nos, ez esetben nem leszel folyamatosan ketozisban (egyentol es bevitt chtol fuggoen lehet hogy csak alvas soran, vagy meg akkor sem), igy a pozitiv hatasai kevesbe ervenyesulnek. Illetve valoszinunek tartom (topicban mar tobbszor kifejtettem), hogy az embernel a szelsosegek mukodnek jol, szoval vagy sok zsir keves ch, vagy sok ch keves zsir. Amint elkezded keverni nem fog jol mukodni a szervezet. De ennek a bizonyitasa meg varat magara :) (egyelore ami bizonyitek van, hogy a vegyes etrend lathatoan nem mukodik taplalekboseg eseten)

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #74018560 #1028 üzenetére

    Mert tele vagyunk dietazo es/vagy elhizott es/vagy emesztesi problemakkal es/vagy taplalkozasra visszavezetheto betegsegekkel kuzdo emberekkel. Minel nagyobb a taplalekboseg, annal jobban igaz ez (pl. USA vs Kina). Ezzel szemben barmilyen allatfajt megnezel, akkor azt latod hogy ha termeszetes taplalekot fogyaszt, akkor nem eszi tul magat, nem hizik el, csak nagyobb lesz a szaporulat (lasd hizlalni, tzs-t novelni szarvasmarhaknal is csak gabonaval lehet, amit termeszetes korulmenyek kozott nem enne).

  • consono

    nagyúr

    válasz #74018560 #1033 üzenetére

    Én ennél jóval kevesebbtől 20 év alatt 30 kg pluszt szedtem fel. Nem vagyunk egyformák :) Én pl. borzasztóan mozgás szegény életet élek (ezen is próbálok változtatni, de ez jóval nehezebb, mint a kajáláson), te meg ahogy leveszem kondizol. Csodák nincsenek: ha több kalóriát égetsz hiába eszel többet nem hízol el olyan könnyen. Meg gondolom fiatalabb is vagy, mint én.

    "In God we trust. All others must bring data"

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #74018560 #1032 üzenetére

    "A vadon élő állatok szimplán azért nem híznak el, mert sok energia elejteni a táplálékot, így ha nem éhesek nem is vadásznak."
    Szándékosan nem vadonélő, és nem húsevő állatokat írtam :)

    "Egy kutyát is simán el lehet hizlalni kutyakajával (kukorica és répa nélkül)."
    Nézted már mi van egy átlagos kutyakajában? :D (bár inkább: :( ) Segítek: zöldségek, gabona. Mellé kis hús, hogy aminosavak azért meglegyenek. Ha attól elhízik az csak engem igazol. Próbálj meg egy kutyát felhízlalni kizárólag hússal.

    "Ez most OFF lesz, de leírom hogy szoktam kajálni"
    Szerintem teljesen ON, mert leírod azokat a pontokat ami neked megy "természetesen" is, a legtöbb embernek viszont csak akkor ha ketozik, vagy legalábbis ahhoz közel táplálkozik :)

    - "Nassolni való: hetente 1x eszem csokit (kb), kéthetente süteményt, linzert; havonta egy zacskó kekszet." - Átlagemberhez képest nagyon kevés édességet eszel, sokaknak az itt felsoroltak a napi adagja
    - "Vacsora: van h kihúzom nélküle, vagy csinálok egy rántottát." - Amikor nem vacsorázol, akkor gyakorlatilag időszakos böjtölsz :) Véleményem szerint az időszakos böjt gyakorlatilag szükséges ahhoz, hogy valaki egészséges maradjon szénhidrátdús étkezésen. Ellenben sokan késő este vacsoráznak, rögtön felkelés után reggeliznek, napközben nassolnak, így sose csökken le az inzulinszintjük.
    - "Innivaló: víz, tea, kávé - cukros leveket kerülöm" - Szerintem ezt nem kell magyarázni, nagyon sok ember nem hajlandó meginni a vizet, mert hogy nem szereti. Nyilván ha nem azt iszik, akkor jó eséllyel valami cukros löttyöt
    - "Alapszabály: csak akkor eszem, amikor éhes vagyok (általában ez úgy szokott jönni, hogy "bammeg már megint ennem kell")" - Na ez főleg nem szokott menni, nagyon sokan kedvtelésből (stresszcsökkentés, élvezetből, stb.) esznek, gyakorlatilag függetlenül attól, hogy éhesek-e vagy sem. Nyilván ördögi kör, mert magas inzulinrezisztencia mellett ha már éhes az ember, akkor elkezd rosszul is lenni, így nem fogja megvárni az éhséget... de akkor sose csökken az inzulinszint, így még erősebb lesz az inzulirezisztancia és így tovább...

    Összeségében azt mondanám, hogy nagyon jól csinálod, és igen ha az ember nem valami keto közeli táplálkozást folytat, akkor kb. így lehet egészségesen enni :) Azt gondolom, hogy "szerencséd" van, mert vagy sikerült egy jó megszokást felvenned az életed során vagy egyszerűen genetikailag alkalmasabb vagy a szénhidrátdús táplálkozásra. Az ember ősei között voltak tisztán gyümölcsevők is, még korábban tisztán rovarevők, az evolúció folyamatos, tehát nyilván van akinek a szervezete alkalmasabb arra, hogy sok szénhidrátot egyen. Nyilván ha mondjuk holnaptól mindenki átállna arra, hogy csak gabonát fogyasszon, akkor gyorsan el fognak tűnni azok az evolúciós vonalak akik erre nem alkalmasak :) És (jó) pár tízezezer év múlva egyértelműen a gabona lesz az ember fő tápláléka. De jelenlegi kép nagyon nem ezt mutatja.

Új hozzászólás Aktív témák